gebe kalmak bu kadar mı zor

slm kizlar yazilari okuyunca bi zamalar kendimi gordum sizleri cok iyi anliyorum her ay beklemek ümitlenmek nasil zor oldugunu ama asla ümidinizi kaybetmeyin Rabbim zamani geldigi dediginde oluveriyo kendilinden ben suan 7 senelik evliyim ve iki ay once bi oglum oldu :) bizde tam 6 sene bekledik neler yapmadik 5 kere asilama vs ... ama olmuyodu ama bi gun adetim gecikince acaba mi dedim ama 6 seneden sonra fazlada umutlanmak istemiyodum artik cunku kaç kere test yapitim da negatif cikti. ve aman diyerek negatif se taktir Allahin diyerek test aldim yaptim ve cok sukur pozitif ti nasil aglamistim ama :) rabbim insallah sizlerinde gonlune gore verir beklemek zor biliyorum ama hersey Allahimin taktiri cokca dua edin ...

Son düzenleme:
kimi zor gebe kalıyor,kimi de benim gibi hemen hamile kalıyor.bana göre önemli olan gebe kalmak değil,bebeğin sağlıklı doğması.
her çocuk denemesinde hemen hamile kaldım fakat 4 gebeliğim de düşükle sonuçlandı.
onun için rabbimden yalnızca gebe kalmayı değil,sağlıklı ve hayırlı bebekler dileyin,sağlıcakla kucağınıza almayı isteyin...
allah yar ve yardımcımız olsun

merhaba kızlar aslında bu yazıyı neden yazdığımı bılmıyorum, ama birileriyle paylaşmaya sanırım ihtiyacım var. aslında bu aydan bi nebzede olsa umutluydum belime girilen sebepsiz ağrılar, karnımda regl agrısına benzeyen sızılar, beni istemedende olsa hamile olduğuma ikna etti. fakat yine de umutlu değildim, eşimle yumurtlama günlerimde gün aşırı birlikte olduk. hemen hemen forumda yazılan gebeliği arttırıcı her şeyi uyguladım. altıma yastık koydum, hemen kalkmadım vs. 26 günde bir düzenli olan adetim bu ay 12sinde beklerken dün akşam itibariyle geldi. baslangıcta koyu kahve ve hemen akabınde açık pembe olan adetim(!) bana ister istemez yerleşme kanamasını düşündürdü. bi bebeğim olmasını çok istiyorum ama önce tabiki herkes gibi sağlıklı olmayı daha çok...bu durumdan kimseye söz etmedim. herkes adet olduğumu düşündü eşimde dahi. fakat ben üstüne görme şüphemi kimseye açmadım. dün aksam eşim sebepsiz yere karnıma basını dayadı. kendimi bu duruma nasıl kaptırdıysam dün gece hep hamile olduğumu düşündüm. o yataga gece 3 kişi girdik biz. yersiz sevince bıraktım kendimi ne kadar ihtiyacım varmışsa.. hatta rüyamda bi bebeğin elini tutuyodum. ama olmadı kızlar. bugun sabahtan itibaren adet olduğum gerçeğiyle yüzleştim. kanamam koyu kırmızıya dönmüş, yerini normal regl kanamasına bırakmıştı bile. kendimde tuhaf bi hisse büründüm. şu an ne kadar üzgün olduğumu anlatamam ama isyan etmekte istemiyorum. sizlerle paylaşmak istedim kızlar hepsi bu...başkaları için çok kolay gözüken şeyler sizin için dünyanın en zor şeyi olabiliyor bazen

Canım benim Bukadar cok strese gırmemelısın :S uzmemelısın kendını
herseyın bası stresten gecıyor cunkı
Rabbim Onun Gelecegı zamanı bılıyor dılerım kısa zamanda kucagında olur bebegın uzulme lutfen
Bıraz daha sabır

slm kizlar yazilari okuyunca bi zamalar kendimi gordum sizleri cok iyi anliyorum her ay beklemek ümitlenmek nasil zor oldugunu ama asla ümidinizi kaybetmeyin Rabbim zamani geldigi dediginde oluveriyo kendilinden ben suan 7 senelik evliyim ve iki ay once bi oglum oldu :) bizde tam 6 sene bekledik neler yapmadik 5 kere asilama vs ... ama olmuyodu ama bi gun adetim gecikince acaba mi dedim ama 6 seneden sonra fazlada umutlanmak istemiyodum artik cunku kaç kere test yapitim da negatif cikti. ve aman diyerek negatif se taktir Allahin diyerek test aldim yaptim ve cok sukur pozitif ti nasil aglamistim ama :) rabbim insallah sizlerinde gonlune gore verir beklemek zor biliyorum ama hersey Allahimin taktiri cokca dua edin ...

sağol canım.....

pekmezi dolduruyorum bi su şişesine az bişi üzerinede su ekliyorum meyve suyu gibi içiyo işte :KK70:

anladım canım benim kaynatmalıyı yapıcam
Canım benim Bukadar cok strese gırmemelısın :S uzmemelısın kendını
herseyın bası stresten gecıyor cunkı
Rabbim Onun Gelecegı zamanı bılıyor dılerım kısa zamanda kucagında olur bebegın uzulme lutfen
Bıraz daha sabır
çok doğru sölüyosn canım sağolasın

kimi zor gebe kalıyor,kimi de benim gibi hemen hamile kalıyor.bana göre önemli olan gebe kalmak değil,bebeğin sağlıklı doğması.
her çocuk denemesinde hemen hamile kaldım fakat 4 gebeliğim de düşükle sonuçlandı.
onun için rabbimden yalnızca gebe kalmayı değil,sağlıklı ve hayırlı bebekler dileyin,sağlıcakla kucağınıza almayı isteyin...
allah yar ve yardımcımız olsun

inşallah rabbim sağlıklı annelere sağlıklı bebeler versin

keçiboynuzu krü canm

Kendimiz için mi yoksa eşlerimize mi_? Bu tarz kürlerin zararları da olabilir mi acaba?
Ben soğan kürü ve aslan pençesi kürünü uyguladım bir süre, birkaç gün sancılı bir süreç kanama ve sonrasında tuvalete düşen küçük bir parçayla son buldu. Bazı doktorlar çok erken bir düşük olabilir dedi. Aman böyle şeyler olmasın...:18:

Kendimiz için mi yoksa eşlerimize mi_? Bu tarz kürlerin zararları da olabilir mi acaba?
Ben soğan kürü ve aslan pençesi kürünü uyguladım bir süre, birkaç gün sancılı bir süreç kanama ve sonrasında tuvalete düşen küçük bir parçayla son buldu. Bazı doktorlar çok erken bir düşük olabilir dedi. Aman böyle şeyler olmasın...:18:

eşlerimize canım bakalım ben btç una, eşimde k.boynuzuna başladı haklısın canım bende soğan kürünün düşüklere sebep olduğunu okumuştum forumda

Son düzenleme:
Canım seni çok iyi anlıyorum.Hemen hemen aynı zamanlarda evlenmişiz.Ben evlendiğimden beri her ay kendimi hamile olarak gördüm.Bir ay midem bulandı bir ay yerleşme kanamam oldu ama hiçbir ay hamile değildim.Hepsi zihnimin bana oyunuydu.Bende yumurtlama ve çatlama problemi vardı.Yani her ay yumurtlayamadığım gibi yumurtladığım aylarda yumurtam çatlamayıp kiste dönüşüyordu.Bu ay incir+havuç kürünü yaptım ve aklımı rahat tutmaya çalıştım.Cumartesi günü hamile olduğumu öğrendim Rabbime şükürler olsun.Hiç tedavi olmadan sadece yumurtalamam ve yumurtamın çatlaması için incir+havuç kürü uyguladım.
Birde ilişkiden sonra yatmakta hikaye aslında.Eşim dediki saçmalama bu durumda yatıyorsun abdest almadan ve Allah'tan bu durumdayken bir şeyler bekliyorsun dedi.Mantıklı geldi,ilişkiden sonra hiç yatmadım,abdestimi aldım ve Rabbimden böyle yardım bekledim.
Rabbim sanada yardım etsin canım,sakın isyan etme,sabret ve bol bol dua et.Hatta ben 1 ay boyunca hergün 70er kere ya Allah,ya Rahman,ya Rahim,ya Kaviyyü ve ya Kadir çektim.Çok şükür Rabbim dualarımı kabul etti.Darısı başına inşaAllah.

canım mrb sen bana demiştin ya 70 kere bunları nasl çekiyorsun tek tek söleyip mi, her tesbihe sırayla mı :26:

canım mrb sen bana demiştin ya 70 kere bunları nasl çekiyorsun tek tek söleyip mi, her tesbihe sırayla mı :26:

Canım tek tek 70er kere.Yani 70 kere Ya Allah,70 kere Ya Rahman,70 kere Ya Rahim,70 kere Ya Kaviyyü,70 kere Ya Kadir.Rabbim kabul etsin inşaAllah.
Ben maalesef bebeğimi kaybettim.Düşükle sonuçlandı.Bir arkadaşımızında dediği gibi hamile kalmak yetmiyor,hayırlısıyla,sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi içinde bolca dua edin.Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

Canım tek tek 70er kere.Yani 70 kere Ya Allah,70 kere Ya Rahman,70 kere Ya Rahim,70 kere Ya Kaviyyü,70 kere Ya Kadir.Rabbim kabul etsin inşaAllah.
Ben maalesef bebeğimi kaybettim.Düşükle sonuçlandı.Bir arkadaşımızında dediği gibi hamile kalmak yetmiyor,hayırlısıyla,sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi içinde bolca dua edin.Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin.

aa ciddi misin canım cok üzüldüm epeydir foruma giremiyordum neyse hayırlısı buymuş demekki üzülme

X