gebe kalmak bu kadar mı zor

tuz_karabiber

Bebeğim büyüyor
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2010
1.505
35
merhaba kızlar aslında bu yazıyı neden yazdığımı bılmıyorum, ama birileriyle paylaşmaya sanırım ihtiyacım var. aslında bu aydan bi nebzede olsa umutluydum belime girilen sebepsiz ağrılar, karnımda regl agrısına benzeyen sızılar, beni istemedende olsa hamile olduğuma ikna etti. fakat yine de umutlu değildim, eşimle yumurtlama günlerimde gün aşırı birlikte olduk. hemen hemen forumda yazılan gebeliği arttırıcı her şeyi uyguladım. altıma yastık koydum, hemen kalkmadım vs. 26 günde bir düzenli olan adetim bu ay 12sinde beklerken dün akşam itibariyle geldi. baslangıcta koyu kahve ve hemen akabınde açık pembe olan adetim(!) bana ister istemez yerleşme kanamasını düşündürdü. bi bebeğim olmasını çok istiyorum ama önce tabiki herkes gibi sağlıklı olmayı daha çok...bu durumdan kimseye söz etmedim. herkes adet olduğumu düşündü eşimde dahi. fakat ben üstüne görme şüphemi kimseye açmadım. dün aksam eşim sebepsiz yere karnıma basını dayadı. kendimi bu duruma nasıl kaptırdıysam dün gece hep hamile olduğumu düşündüm. o yataga gece 3 kişi girdik biz. yersiz sevince bıraktım kendimi ne kadar ihtiyacım varmışsa.. hatta rüyamda bi bebeğin elini tutuyodum. ama olmadı kızlar. bugun sabahtan itibaren adet olduğum gerçeğiyle yüzleştim. kanamam koyu kırmızıya dönmüş, yerini normal regl kanamasına bırakmıştı bile. kendimde tuhaf bi hisse büründüm. şu an ne kadar üzgün olduğumu anlatamam ama isyan etmekte istemiyorum. sizlerle paylaşmak istedim kızlar hepsi bu...başkaları için çok kolay gözüken şeyler sizin için dünyanın en zor şeyi olabiliyor bazen

canım seninle aynı şeyleri yaşarken ne diyebilirim ki...

bende 3 yıllık evliyim 1,5 - 2 senedir mücadele ediyoruz.. ameliyat oldum iki ay oluyo bende bu aydan ümitliyim ama kısmetten ötesi imkansız...

allah ne zaman derse o zaman olacak. bizede o zamanı sabırla dualarla beklemek düşüyo.. allahım yardımcımız olsun tatlım..

evet canım cok haklısın sana sonuna kadar katılıyorum, inş sen hamilesindir

Canım seni çok iyi anlıyorum.Hemen hemen aynı zamanlarda evlenmişiz.Ben evlendiğimden beri her ay kendimi hamile olarak gördüm.Bir ay midem bulandı bir ay yerleşme kanamam oldu ama hiçbir ay hamile değildim.Hepsi zihnimin bana oyunuydu.Bende yumurtlama ve çatlama problemi vardı.Yani her ay yumurtlayamadığım gibi yumurtladığım aylarda yumurtam çatlamayıp kiste dönüşüyordu.Bu ay incir+havuç kürünü yaptım ve aklımı rahat tutmaya çalıştım.Cumartesi günü hamile olduğumu öğrendim Rabbime şükürler olsun.Hiç tedavi olmadan sadece yumurtalamam ve yumurtamın çatlaması için incir+havuç kürü uyguladım.
Birde ilişkiden sonra yatmakta hikaye aslında.Eşim dediki saçmalama bu durumda yatıyorsun abdest almadan ve Allah'tan bu durumdayken bir şeyler bekliyorsun dedi.Mantıklı geldi,ilişkiden sonra hiç yatmadım,abdestimi aldım ve Rabbimden böyle yardım bekledim.
Rabbim sanada yardım etsin canım,sakın isyan etme,sabret ve bol bol dua et.Hatta ben 1 ay boyunca hergün 70er kere ya Allah,ya Rahman,ya Rahim,ya Kaviyyü ve ya Kadir çektim.Çok şükür Rabbim dualarımı kabul etti.Darısı başına inşaAllah.

evet canım bende 3 ay önce meryem suresini okudum ama bunu da denicem bu kür nasıl uygulanıyo canım

bi ara her adet olduğumda en küçük paketlerden alıyodum nede olsa bu ayda kullanırım daha kullanmam die geçen ay gittim 32 li paket aldım :))

ay hiç sorma bende koca koca paketler alıyorum inadına paket paket atıcam hamile olunca hiç açmadan die ama yetmiyo bile

ay hiç sorma bende koca koca paketler alıyorum inadına paket paket atıcam hamile olunca hiç açmadan die ama yetmiyo bile

ben bu ay hamile kalırsam inşallah ovulasyon testlerimi hamilelik testlerimi yeni evli arkadaşlarıma bağışlıcam pedlerimide bekarlara :)))

evet canım bende 3 ay önce meryem suresini okudum ama bunu da denicem bu kür nasıl uygulanıyo canım

Canım 1 lt suyu kaynat,ikiye böl küçük tencerelerde.Birine 3 adet incir ikiye böl koy,birinede 1 adet havucu 5-6 parçaya böl koy.20 dk kaynat.Biraz soğuyunca incir ve havuçları içlerinden çıkar ve havuç suyunu incir suyunun olduğu tencereye boşalt.Çıkan suyu ikiye böl günde 2 defa yemeklerden 15 dk önce iç.21 gün aynı işlemi tekrarla 10 gün ara ver sonra 21 gün yine yap ve bırak yani toplam 42 gün yapmış olacaksın ama 21 günden sonra 10 gün ara vermeyi unutma.

teşekkür ederim canım eger benim yumurtlama sorunum yoksa ters bi etki yapar mı acaba

kızzz matematik formülü gibi çıkan sonucu ikiye böl üçle çarp :))

ben bal tarçın çörek otu yaptım progesteronum yükselmiş .. çok mutlu oldum inanıyorumki doğal kürlerde fayda var .. bence buda çok işe yarar .. olmadı bu ay bende yaparım canım çok saol

ya ben onu yapamadım alerji yaptı bende o kür

teşekkür ederim canım eger benim yumurtlama sorunum yoksa ters bi etki yapar mı acaba

Eğer yumurtlanda sorun yoksa ters etki yapmaz ama çatlamadada sorun yoksa yumurtanı büyütebilir ve kiste dönüştürebilir çok düşük ihtimalde olsa.Önce yumurtlama sorunun olup olmadığını öğrenmelisin canım.
Ve ideninde dediği gibi bal+çörek otu+ tarçın karıştırdım her sabah bir tatlı kaşığı yedim.

ya ben onu yapamadım alerji yaptı bende o kür

aa nesi alerji yaptı acabaaaa :S

canım ve sen hamilesin dimi :)) ne mutlu ne mutlu :)) umutlanıyorum walla bide belim ağrıyoki sorma.. iyice hamileliğe bağladım kendimi kırmızı kart yiyince yine görcem eb... kini

bi de sadece incir kürü var onu biliyomusun havuçsuz

kırmızı kabarcık oluştu karın bölgemde ama onunla mı alakalıydı bilmiyorum ben ona bağlamıştım acaba yeniden mi başlasam kiama o zaman bugun başlamam lazım dimi 2. günüm bugun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…