Gebe kalamayanlar buraya.....

Canım şubatta laparoskopi olucam kısmetse sen tecrübe etmişsin sakıncası yoksa benimle paylaşır mısın? Kaç defa oldun? Çok zor mu? Hastanede yattın mı? Laparoskopi öncesi ve sonrası yaşadıkların? Benim adetim miktar olarak azaldı seninde böyle oldu mu? Kusura bakma çok soru sordum..
Günaydın canım,adetten çıktıktan sonraki 2 yada 3.cü gün gel dedi Dr,gittim ameliyat öncesi makata bişey sıkıyorlar afedersin boşaltım için :p ameliyatta narkoz veriyorlar hiç hissetmiyorsun benim ameliyat 20 dk sürdü, basit bi ameliyat yani, göbek ve sol kaşığa yakın iki delik açmışlar,göbekten kamera soldan da tümü açacak aleti koymuşlar, göbek deliğinin etrafında 4 tane delik var iğne ucu kalınlığında yani dikiş gerekmemiş o 4 deliğe,mavi suyu ordan tüplere sıkıyorlar,sadece göbek deliğimde ve sol kasığımda dikiş vardı, ameliyat günü mavi su akıntın çok oluyor,tabi dikişler tuz girmiş yara gibi yanıyor,bu yanma sadece 2 3 saat sürüyor,,, kanama en fazla 10 gün sürüyor ama dr 20 gün ilişki yasak demişti,ameliyat günü kendini iyi hissediyorsan çıkabilirsin dedi çok iyiyim dedim ama eşim daha bilinçliydi dedi çıkmayalım fenalaşırsın gerçekten de tansiyonum düştü ve bi anda adet sancısı gibi şiddetli sancı tuttu ağrı kesici iğne yaptılar o da geçti, o gece hastanede kal.eve gidince de 10 gün de tam toparlanıyorsun,göbek deliği olduğu için eğilip kalkmada zorlanıyorsun, soğuktan uzak dur, onun dışında bi zorluğu yok yani canım korkulacak bişey yok,göbeğin bi ay falan hafif şiş görüncek,merak edersen sor canım, allah şifa versin

Günaydın canım,adetten çıktıktan sonraki 2 yada 3.cü gün gel dedi Dr,gittim ameliyat öncesi makata bişey sıkıyorlar afedersin boşaltım için :p ameliyatta narkoz veriyorlar hiç hissetmiyorsun benim ameliyat 20 dk sürdü, basit bi ameliyat yani, göbek ve sol kaşığa yakın iki delik açmışlar,göbekten kamera soldan da tümü açacak aleti koymuşlar, göbek deliğinin etrafında 4 tane delik var iğne ucu kalınlığında yani dikiş gerekmemiş o 4 deliğe,mavi suyu ordan tüplere sıkıyorlar,sadece göbek deliğimde ve sol kasığımda dikiş vardı, ameliyat günü mavi su akıntın çok oluyor,tabi dikişler tuz girmiş yara gibi yanıyor,bu yanma sadece 2 3 saat sürüyor,,, kanama en fazla 10 gün sürüyor ama dr 20 gün ilişki yasak demişti,ameliyat günü kendini iyi hissediyorsan çıkabilirsin dedi çok iyiyim dedim ama eşim daha bilinçliydi dedi çıkmayalım fenalaşırsın gerçekten de tansiyonum düştü ve bi anda adet sancısı gibi şiddetli sancı tuttu ağrı kesici iğne yaptılar o da geçti, o gece hastanede kal.eve gidince de 10 gün de tam toparlanıyorsun,göbek deliği olduğu için eğilip kalkmada zorlanıyorsun, soğuktan uzak dur, onun dışında bi zorluğu yok yani canım korkulacak bişey yok,göbeğin bi ay falan hafif şiş görüncek,merak edersen sor canım, allah şifa versin
canım cok geçmiş olsunn

ben doktoruma sormuştum normal mi diye o da ilk düşündüğüm gebelik olur dedi, sonra baktı etti gebelik yoktu. rahim ve tüpler uyarıldığı için adetin birinci gününü hsg çekildiği gün olarak değiştrebilir vücut demişti. bir de ingilizce bir sitede okumuştum gecikme yaşanabileneceğini yazıyordu.

Bu yazdigin su anda cok mantikli geldi. Çünkü dun tam 7-8. Gunde regl oldum. Zaten olmayan umut da kalmadi.. Hsg adetin 7. Günü çekilmişti bende, bu durumda tam da söylediğin olabilir. Onumuzdeki aylarda guzel haberler alalim, gecikmeler doğru sinyal olsun ama cok da bekletmedenn insallah.

Aminnnn canım Aminn.. İkinciyi ilk istediğim zamanlar hiç kafaya takmadım olur nasılsa diye tabi o aralar eşim uzakta çalışıyordu ayda iki kere falan görüyordum yumurtlama falan o zaman hiç bilmiyordum yani onada dikkat etmemiştim ama Son bir yıldır olmayınca kafada huni ile gezme noktasına geldim. Şu laparoskopiyide olayım o zaman ben elimden geleni yaptım gerisini rabbim bilir diyeceğim. Hep söylüyorum allahım önce hiç olmayanlara versin, sonra ikinciyi isteyenlere, sonra üçüncü... Çok adil değilmi böyle? İlk hamileliğim hemen olduğu için tekrar kalamama durumunu ben kendime konduramadım galiba.. Ama artık. hazmetmek zorundayım bunu biliyorum
haklisin cnm adil olani soyledigin gibi rabbim hic olmayana snra 1 olana sonra 2 ve 3 ama bizim istedigimiz gibi degil allah nasil istersr oyle olur 1 yil icinde neler yaptirdin tedaviler icin erken baslamissin gibi ben 1 yildan sonra basladim internette cocugu en az 1 yil olmayanlarin tedaviye baslanmasi ve arastirilmasi gerekiuo yaziyodu buna uyarak dr. gittim dr. da ayni seylri soyledi en azindan baslayacagiz kucuk kucuk tedaviler destekleyici ilaclar en son care tup bebek ki onada gerek kalmaz dedi bu tedaviler en az 6 ay suruyo dedi merak ettim sana neler yapildigini yazarmisn

Canım şubatta laparoskopi olucam kısmetse sen tecrübe etmişsin sakıncası yoksa benimle paylaşır mısın? Kaç defa oldun? Çok zor mu? Hastanede yattın mı? Laparoskopi öncesi ve sonrası yaşadıkların? Benim adetim miktar olarak azaldı seninde böyle oldu mu? Kusura bakma çok soru sordum..
Tuhaf ya benim de adetim miktar olarak azaldı hsg den sonra,niyeyse artık, sadece bi kez LAPAROSKOPİ bi kez de hsg çektim canım, umarım yardımcı olmuşumdur :KK70: :p

Kızlar regl dönemindeyim suan ama hala regl olmadım dun akşam ve bu sabah hafif ağrılar oldu ama kanama yok, ilk ayımız bakalım bebiş gelecekmi :) ama bence gelmeyecek regl olacağım gibi hissediyorum

Çok sağol canım, geçen gün bişey sordum cvo gelmedi sana da sorayım :p eve internet bağlicaz hangisini tavsiye edersiniz???
tatlım valla ttneti hiç önermiyorum biz ttnet kullanıyoruz ve 2 yıl tahütlü oldugu için iptalde ettiremiyoruz bazen delirtiyor bizi.. ama şu var neti cok aktif download ve upload icin kullanmayacaksan hani forumlar, face vs icin kullanacaksan ttnet iyidir... film ve youtube cok izlerim netimde süper olsun diyosan,,, süperonline öneririm :)

mdk35 .!.:
Kız nerdesin merak ettim seni :KK55: hayırlısıyla gelsin inşaallah bebiş son zamanların he vay bee :KK36:
Yorgunlukla geciyo evde bos vakit yok hep iş dolabi doldurdum sanki kıtlık var gibi...bnd merakla bekliyom ne zmn gelirse artik ogluş..pazartesi gidicem yine doktora..sn nspiosn kaynananla nsl gidiyo

E="Kara_bocugum88, post: 44741803, member: 728327"]Rapor aldim artık evdeyim ya hiç işim bitmiyor buzluga koymak için yiyecek şeyler yaptık komşularla beraber..kaç ggündür de bebeğin kıyafetlerini yikadim hiç boş vaktim yok buraya gidemedim bide artık iyice aşaya yerlesiyor agirlastim baya..sen nasılsın cnm[/QUOTE]
Masallah canim yaa, cok az kalmis . Darisi bana insallah. Sayili gunun kalmis hemencik gecer , allah yardimcin olsun insallah[/QUOTE]
Cabuk geciyo günler hazirlikla ugrasinca anlamadım bile ama artık kimildamaya bile hal yok her yerin agriyo bi an önce gelseydi

zeynomm çok geçmiş olsun canım makarna pilav yeme kız bu sıralar çorba ve sebze yemekleri yemeye çalış.evde internet varmı artık yoksa ceptenmi giriyosun
Cepten giriyorum abla ...vaktim olmuyo sürekli iş yapıyorum ...hazırlık fln..ayy niye onları yeme dedin kabız olurum diye mi..aslında bn normalde büyük tuvalete iki güne giden biriydim bu hafta günde kaç defa az da olsa gidiyorum doğum yaklaşınca öyle olur diyolar ama bilmiyorum

X