Gebe kalamayanlar buraya.....

kızlar dün çok ağladım canım çok sıkıldı. evliliğin ilk günü bile böyle stres gerginlik yaşamamıştım. Allahım insanlar şans eseri gebe olduklarını öğrenirken bize doktor takvim veriyor. bu gün mutlaka diyor öyle gergin br durumuş ki! yaşamadan bilmek çok zor. şimdiye kadar hiç bir sıkıntı yaşamayan biz çift olarak birbirine ilk defa dokunacak toy gençler gibiydik. zorla sadece doktor tavsiyesi olduğu için değerlendirdik. sonra da eşime sarılıp sarsıla hıçkıra ağladım. o dayanıklıdır ve soğukkanlıdır onun da gözleri dolmuştu. zavallıcık beni sakinleştirmek için sabaha kadar uyumadı saçlarımı okşadı. sabah ezanından hemen önce uyuduk. tek kelime edemedim.
Çok zor bir imtihandayız canım allah yardımcımız olsun.. Hadi ben şükürlüyüm yinede her adet başladığında krizlere giriyorum. Bugün oğlum çok yüklendi bana anne oyun, anne söyle yapalım, anne arkadaşa gidelim, şunu ver, bunu istiyorum vs devamlı anne.. Bi ara sabrım taştı bağırdım sonra içime oturdu çok üzüldüm :KK43: ne yapsın yavrum evde kardeş yokki bu yüzden hep bana geliyor. İnan bana çocuksuzluk çok zor ama tek çocukta zor.. Ben sanıyordum ki korunmayı bıraktığım ay hamile kalırım, istediğim zaman istediğim kadar doğururdum ama maalesef sandığım kadar kolay basit değilmiş

Ben de düne kadar hiç suratımı asmamıştım, hep gülümseyerek bu süreci yürütmeye çalıştım. Bazen canım yandı ama Bebek için deyip sustum, sabrettim, sakladım. Eşimden gizli testler yaptım. Ben de kendimce hesaplar yapardım, eşim tebessüm ederdi çoğunu da unuturduk. Hep olumlu şeyler düşündük. Defalarca muayene üstüne acılı bir HSG her gün yumurta ölçümleri ilaçlar yorumlar alternatif tedaviler fikirler ve tüm bunları içimizde yaşadık. Ama Dünkü tecrübe ağırımıza gitmiş olacak ki ben patladım. Evet yoruluyoruz hem de çok! Umarım mücadelemiz karşılığını bulur.
İnşallah bu ay çektiklerin Son olur canım. Bilmiyorum ama ben senden çok ümitliyim yakın zamanda buraya büyük harflerle hamileyim yazacağına inanıyorum bunu sana moral olsun diye söylemiyorum içimde böyle bir his var. Hamileyim kızlar diye yazmayı bende çok istiyorum ama bu haksızlık olur önce sen ve diğer arkadaşlar versin müjdeyi. Rabbim önce hiç olmayanlara, bu harika sevgiyi duyguyu hiç yaşamayanlara versin sağlıkla, huzurla.. Güçlü bi kadınsın tahmin ediyorum ama bazen yorulmak seninde hakkın dün akşam bu hakkını kullanmışsın şimdi yine güçlü olma zamanı. Bütün olumlu düşüncelerini topla, kalbini ferah tut, bol tebessüm vee bi de bakmışım ki Kilim ve tohum mutluluktan uçuyor nihayet beklenen bebiş yola çıkmış...

Çok zor bir imtihandayız canım allah yardımcımız olsun.. Hadi ben şükürlüyüm yinede her adet başladığında krizlere giriyorum. Bugün oğlum çok yüklendi bana anne oyun, anne söyle yapalım, anne arkadaşa gidelim, şunu ver, bunu istiyorum vs devamlı anne.. Bi ara sabrım taştı bağırdım sonra içime oturdu çok üzüldüm :KK43: ne yapsın yavrum evde kardeş yokki bu yüzden hep bana geliyor. İnan bana çocuksuzluk çok zor ama tek çocukta zor.. Ben sanıyordum ki korunmayı bıraktığım ay hamile kalırım, istediğim zaman istediğim kadar doğururdum ama maalesef sandığım kadar kolay basit değilmiş
Canım oğlunun tam oyun yaşı, ve soru sorma vakti seni buluyor seni soruyor, tabi kardeş onun için iyi bir oyun arkadaşı olabilir, ancak kardeş gelene kadar kreşlerin ve anaokullarının oyun saatleri oluyor onlara götürme imkanınız var mı? O senin birtaneciğin ara sıra sen de yorulabilirsin onu sevdiğine ikna olduğu için seni anlayacaktır. Sen de öfkeli v yorgun olduğunda bir şey sorup üstüne geldiğinde içinden 10a kadar say sonra cevap ver. Kırma çocukcağızı.

İnşallah bu ay çektiklerin Son olur canım. Bilmiyorum ama ben senden çok ümitliyim yakın zamanda buraya büyük harflerle hamileyim yazacağına inanıyorum bunu sana moral olsun diye söylemiyorum içimde böyle bir his var. Hamileyim kızlar diye yazmayı bende çok istiyorum ama bu haksızlık olur önce sen ve diğer arkadaşlar versin müjdeyi. Rabbim önce hiç olmayanlara, bu harika sevgiyi duyguyu hiç yaşamayanlara versin sağlıkla, huzurla.. Güçlü bi kadınsın tahmin ediyorum ama bazen yorulmak seninde hakkın dün akşam bu hakkını kullanmışsın şimdi yine güçlü olma zamanı. Bütün olumlu düşüncelerini topla, kalbini ferah tut, bol tebessüm vee bi de bakmışım ki Kilim ve tohum mutluluktan uçuyor nihayet beklenen bebiş yola çıkmış...
Canımmmmm Kocaman bir âmin. Mesajını defalarca okudum, gülümsettin beni sağol, v müthiş motive oldum çok inanıyorum yakın Zaman'da olacağına. Ama korkuyorum diğer taraftan da ya hiç olamazsam diye. Sonra hemen silip atıyorum o fikri. İnşallah yakın Zaman'da hepimiz buraya hamileyiz yazarız. Allahtan hayırlısını diliyorum hepimiz için. Bebiş çık yola çık bak burda hepimiz seni bekliyoruz.

O zaman hayra yoralım hayr olsun.. Daha dün doktordaydın ters bişey olsaydı dr görürdü. Sıkma canını. Uzan dinlen kendini yorma
Benim korkum yumurtalarımın anormal büyümeleri ve eğer çatlamazlarsa kiste dönüşebilirler diye düşünüyorum yarın yine kontrolüm var. Ders aralarına denk getirmek için bu randevuları büyük bir hesap da orda yapıyorum :))

Canım oğlunun tam oyun yaşı, ve soru sorma vakti seni buluyor seni soruyor, tabi kardeş onun için iyi bir oyun arkadaşı olabilir, ancak kardeş gelene kadar kreşlerin ve anaokullarının oyun saatleri oluyor onlara götürme imkanınız var mı? O senin birtaneciğin ara sıra sen de yorulabilirsin onu sevdiğine ikna olduğu için seni anlayacaktır. Sen de öfkeli v yorgun olduğunda bir şey sorup üstüne geldiğinde içinden 10a kadar say sonra cevap ver. Kırma çocukcağızı.
anaokuluna gidiyor zaten h.içi hergün 13 kadar orda yoksa can sıkıntısına nasıl çare bulurduk. Ben ailemden uzaktayım ve çevremizde hiç akrabımız yok. Yinede yalnız kalmasın diye okul çıkışları mutlaka arkadaşlarla buluşuruz yeterki oğlum yalnız hissetmesin kendini. Çocuk olana kadar sabır, doğduktan sonra yine sabır. Çocuk büyütmek hiç kolay değil canım hele de aileden uzakta desteksiz.. Ben her zorluğuna razıyım yeterki yavrumu iyi eğitebileyim, onu koruyup kollayabileyim. Evde de her iş bana bakıyor eşim pek yardimci değildir ev konusunda bazen çok yoruluyorum şükürler olsun halime yorgunluk gelir geçer

Benim korkum yumurtalarımın anormal büyümeleri ve eğer çatlamazlarsa kiste dönüşebilirler diye düşünüyorum yarın yine kontrolüm var. Ders aralarına denk getirmek için bu randevuları büyük bir hesap da orda yapıyorum :))
Olmaz inşallah kist falan. Ya çatlasın artık şu yumurtalar valla ben çatlıcam artık.. İnan artık yumurta görmeye tahammülüm yok kahvaltıya yumurta haşlamıştım yiyemedim eşime verdim :)

Son 3 _4 aya kadar hep çocuk gelişimi forumlarına bakardım şimdi de ovulasyon , gün hesaplama, o hiç gelmeyen bat, ot,kök, kürler.. Bütün dengem bozuldu. Ayıptır söylemesi eşim yanıma geliyor yorgunum canım deyip adamı yolluyorum, hiç olmayacak zamanda üstüne atlıyorum ne oluyoruz dediğinde de bugün mutlaka olmalı takvim öyle söylüyor diyorum gülüyorum :) allahtan eşimin aklı başında yoksa ben zıvanadan çıkıcam iyice

Kızlar mrb bende 2.cocuk istiyorum ama olmuyo.1tane oglum var 3yaşında.tabi onun olması icinde çok uğraştım 4 aşılama ve 1 tüp bebek.Şükürler olsun Rabbim nasip etti sonunda.arkasindan normal gebelik yaşadım 8 haftalikken kalbi durdukürtaj oldum.benim degerlerim guzel bi sıkıntı yok ama eşimin ki sıkıntılı.doktor proxeed plus verdi 3 ay kullanmasını soyledi daha 1haftadir kullaniyo keçi boynuzu kuru içiyo.arı sutu polen aldık ama başlamadı.sizinde bunlardan kullandiginiz varmi.proxeed plusla hamile kalan duydunuz mu arkdaslr..

Son 3 _4 aya kadar hep çocuk gelişimi forumlarına bakardım şimdi de ovulasyon , gün hesaplama, o hiç gelmeyen bat, ot,kök, kürler.. Bütün dengem bozuldu. Ayıptır söylemesi eşim yanıma geliyor yorgunum canım deyip adamı yolluyorum, hiç olmayacak zamanda üstüne atlıyorum ne oluyoruz dediğinde de bugün mutlaka olmalı takvim öyle söylüyor diyorum gülüyorum :) allahtan eşimin aklı başında yoksa ben zıvanadan çıkıcam iyice
Umarım eşlerimizi de kendimize uydurmayız.

Aldığım her haberi buraya yazarak kafanızı şişiriyorum kızlar hakkınızı helal edin. Buraya yazarken çok rahatım hiç çekinmeden bütün açıklığımla yazabiliyorum.
doktora gittim önce biraz olumsuzdu sonra dedim ki şefaff akıntı oldu dün gece ve bu sabah bence çatladılar, bakalım muayene edelim falan dedi. büyüme hızları anormal dedi. sonra muayenede ooo çok iyi kilim ve tohum hanım başardık başardık dedi bakın çatlamış ikisi de dedi sağ taraftakiler soldaki de şu an çatlıyor dedi. kızlar dn ağrı ve gerginliken uyuyamadım üstüne yatamadım normal dedi doktor. gün aşırı ilşki dışında bir önerim yok dedi. şimdi heyecanlıyım ve gerrginim. bir tavsiyesi olan var mı?

Aldığım her haberi buraya yazarak kafanızı şişiriyorum kızlar hakkınızı helal edin. Buraya yazarken çok rahatım hiç çekinmeden bütün açıklığımla yazabiliyorum.
doktora gittim önce biraz olumsuzdu sonra dedim ki şefaff akıntı oldu dün gece ve bu sabah bence çatladılar, bakalım muayene edelim falan dedi. büyüme hızları anormal dedi. sonra muayenede ooo çok iyi kilim ve tohum hanım başardık başardık dedi bakın çatlamış ikisi de dedi sağ taraftakiler soldaki de şu an çatlıyor dedi. kızlar dn ağrı ve gerginliken uyuyamadım üstüne yatamadım normal dedi doktor. gün aşırı ilşki dışında bir önerim yok dedi. şimdi heyecanlıyım ve gerrginim. bir tavsiyesi olan var mı?
inşallah olur bende bu ay klomen tedavisi ve çatlatma iğnesi vurulmuştum doktor ikizlerin olur dedi çok ümitlendik eşimle ama adet oldum maalesef . Şimdi nasıl bir yol izliycez hiç bilmiyorum aklım karıştı... İnşallah tutar seninkiler çatlamaya başlamış :) güzel haberlerini bekliyoruz moral olsun bizlere...

inşallah olur bende bu ay klomen tedavisi ve çatlatma iğnesi vurulmuştum doktor ikizlerin olur dedi çok ümitlendik eşimle ama adet oldum maalesef . Şimdi nasıl bir yol izliycez hiç bilmiyorum aklım karıştı... İnşallah tutar seninkiler çatlamaya başlamış :) güzel haberlerini bekliyoruz moral olsun bizlere...
amin inşallah! Doktor bAna da çok umutlu konuştu. ay inşallah tutar. bana perşembe gününden itibaren sabah akşam duphaston da verdi. adet gününüze kadar kullanın dedi, adet olmazsanız düşüğe karşı yine kullacağız dedi. artık dört taneden birini tutturursunuz inşallah dedi. inşallah bu ay hepimiz birbirimize müjde verelim.

X