Gebe kalamayanlar buraya.....

14 günden hesaplayabilmesi için adetinin 28 günde bir düzenli olması gerekir.Arkadaşın malesef adet düzenide bozulmuş.Yani 14 günle sabit değil artık onun yumurtlama evresi malesef büyük ihtimal 17.gün bile yumurtluyor olabilir.:KK43:
Adet gününün 1.gününden başlayıp 14gun hesaplicaksiniz 14.gün yumurtlama günüdür 2gun öncesinden baslanmali

Şimdi birşey diyicem çok bilmiş olmak istemiyrum ama tecrübe ile sabit.Kist ameliyatları olmuşsun sonra yine tekrarlamış yine yine.çatlatma iğneleride kullanmışsın.Oldu ya yumurtan büyüdü çatladı ve döllendi ya tüplerinde tıkanıklık varsa neden doktorun rahim filmini önce çektirmiyorum.bence ikinci kez denemeden önce rahim filmini mutlaka çektir.Çünkü döllenen yumurta rahime doğru tüpten ilerliyor eğer tüpler normalse rahime ulaşıyor yok değilse Allah korusun tıkalı tüpte kalıyor ve bebek yaşayamacağı yerde büyüyüp tüpünü patlatıyor ki anne için tehlikeli bir durum.benim başıma geldi rabbim korudu sevdiklerime bağışladı.seni korkutmak için söylemiyorum ama er yada geç çekilecekse bu film.ikinci denemeyi yapmadan önce tedbir amaçlı çektir.Korkulacak bir işlem değil sonuçta.İstemem kimsenin benim çektiğim acıları çekmesini.Rahim filmi randevulu oluyor adet olunca arayıp randevu alabilirsin en geç adetinin 9.gününe randevu veriyorlar çünkü.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun hayırlı hekimleriyle karşılaştırsın hepimizi.
Amin... dediğiniz mantıklı fakat bende yumurtalarmda gelişme problemi var rahim duvarimdada incelme bilmiyorum ama teşekkür ederim düşünceleriniz için Allah hayirlisini nasip etsin olacağı varsa olur insallah kötü sonuçlarla karsilasmayiz. .

Amin canim. Benimde hic yok. Ben zaten bitane istiyordum. Ama malesef suqn oda yok
Ümidini yitirme rabbim yazmışsa kim ne derse desin vakti gelince olacaktır.Eğer yoksa nasibimizde bizim elimizden ne gelir güzelim..Her zamanki gibi Allah'a sığınıp dua edeceğiz birbirimize.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

kızlarrrr merhba tatil falan derken bayağı ara verdim yazmaya:) nasılsınız bakalım :)
ben ve bebiş çok iyi çok şükür:) dün kontrol vardı 31+3 deyiz maşallah:nazar::anneadayı::KK200: bebeğim 2150 gr ve 44 cm bebeğim 2 hafta önden gidiyormuş ve maşallah nasıl besledin dedi doktorum:) bizden böyle işte
Güzel haberlerine çok sevindim maşaallah ikinize :KK68:de hayırlısıyla kucağınıda almayı nasip etsin rabbim sağlıkla canım

Herkese merhabalar... Insallah herkes iyidir. Allahim burda bebek bekleyen herkese sen en kisa zamanda bebek nasip eyle, allahim herkesin dualarini kabul etsin insallah. ciftsariliyumurta ciftsariliyumurta ablam dun doktora gittim allaha sukur cok hareketli dedi daha minnacik ama zip zip zipliyordu :-) kistler daha duruyo bos kesede doguma kadar kuculecekmis insallah... Bizde 68 gram olduk boyumuzda 6,1 cm , buyuduk artik canim :-)
Oyyy maşaallah bu yeni yetmeler pek bi hareketli oluyo galiba kıpır kıpırlar 41 kere maşaallah canım benim :KK68:

herr bebeğim kıpırdayışında onu her ultrasonda gördükten sonra diyorum ki rabbim sağ salim her isteyen bayana a nasip etsin inşallah hamile olanlara da sağ salim sağlıklı bebekler nasip olsun diye dua ediyorum RAbbim kabul etsin
Amin inşaallah rabbim dualarınızı kabul eylesin canım

Merhaba biz 2 yıldır evliyiz hiç korunmadik hiç hamile kalmadım 2 ay önce aşilama yaptık tutmadı doktorlar ikimizde de herhangi bir sorun yok diyo. ne yapmalıyım lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler
aşılamadan önce sanırım kan tahlilleri hormon testleri falan yapılmıştır.Peki aşılama öncesi yumurta takibi yaptırdınızmı hiç klomen+çatlatma iğne kullandınız mı?

Canım yumurta takibi oldu 17 santim çapındaydi bide 2 ay klomen kullandım yumurta catlama iğnesi de oldum olmuyor hayırlısı
ben daha yeni okuduğum için şimdi farkettim takip yapılıp klomen kullandığını.yaşınız kaç peki neden hemen aşılama deilerki klomen 3 ile 6 ay denenebiliyor gerçi herşey vaktine gebe rabbim ol deyince olacaktır ama yinede bizler elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz tabiki

Merhaba arkadaşlar
Aranıza yeni katıldım Allah ıma çok şükür 14 aylık bir oğlum var sizinle paylaşmak istediğim şu;
Hemen hamile kalamadım ...
Kadınlar kulübünde görmüştüm Meryem suresini okuyup hamile kalanları ...
45 defa okumaya niyetlendim ve daha bitmeden hamiş kaldım:)))
Allahım herkese yaşatsın
Rabbim bizlerede nasip etsin inşallah

Slm kızlar . kızlar regılım 10 gun gecıktı . 5. gunu test yaptım negatıftı . hala adet olmadım bugun 10. gun sol kasık agrısı gögüs şişliği mıgde bulantım akıntım var ateşimde 37 oldu sızce olabılır mıyım ...........
10.gününde yine tekrarlasaydın testini.Eğer yine yoksa ikinci döneme rahim kendini hazırladığı için en geç 3-4 gün içinde olman lazım.15 gün geçtiği halde olmazsan doktora görünmelisin rahim duvarı kalınlığı olmasın diye söktürücü verecektir.Ama bellimi olur geç yumurtlama ve akabinde döllenmede geç olduysa bugünlerde testi yenilemen en doğrusu olacaktır canım.

Ben oğluma hamileyken hiç bir belirtim yoktu, şimdi ise her ay hamilelik belirtilerini bariz yaşıyorum ama maalesef gebelik yok.. İnşallah gönlündekini nasip eder rabbim.. Hiç bekleme test yap derim
ben bu hamilelik belirtileri yüzünden geçen sene bunalıma girmiştim.Hamile olmayı çok istediğimiz için hormonlar bizimle oynuyormuş kendimizi her belirtide hamile zannetmemizi sağlıyormuş.Yani bilinç altına hamileliği biz kendimiz yerleştiriyormuşuz doğal olarak beyin hormonları yönetiyor oysaki hamilelik yokken belirtileri yaşıyor gibi oluyormuşuz.Bu da ayrı bir rahatsızlıkmış aslında.O yüzden erken test yapmayın ve belirtiler adet belirtilerine yakın olduğu için hemen umutlanmayın diyor doktorlar.geçmesini bekleyip eğer hala gelmiyorsa adet ve evdeki testlerinizde çıkmıyorsa doktorunuza görünün.zaten önce kanda baktırıyor eğer geç döllenme gebelik çıkmazsa ondan sonra söktürücü ilaçlar veriyorlar.

Bence cıkar cnku kan testını %90 dogru dıyolar ıdrar yanıltabılıyo
idrar testleri bozuk olmadığı sürece idrar yanıltmaz.sadece şu varki yumurta döllenip rahime inip yerleşmeye başladığında bhcg hormonu salgılamaya başlar bu hormon ilk önce kılcal damarlar yoluyla kana karışır ve kan testi yaptıran her kadın %90 varsa gebelik öğrenir.Yani önce kana karıştığı için idrar testinde hemen çıkmaz.Fakat adetin gelmesi gereken gün idrar testi yapılsa mutlaka silik dahi olsa çıkar.yeterki test bozuk olmasın.

gördünmü güzelim gitmem diyen adamı rabbim nasıl vesileler koyup kendi söyletiyor üzme tatlı canını.ben ne yapayım bu ayki adeti bekliyodum.Eşim maddi olarak hazırlayamazsam öteki aya kalır dedi. bende birşey demedim ne zaman nasipse o zaman diyorum.senin adınada çok sevindim biryerden başlamak lazım tabiki dilerim bahsettiğin konuyla alakalı değil olacağınıda sanmıyorum.spermlerin sağlıklı olması önemli bence.Rabbim cümlemizin yardımcısı olsun imtihanlarımızı kolay eylesin canım benim.
Amin çok saol abla.. Tedavi diyosun galiba Siz tüp bebek mi deniyceksiniz abla..

selamun aleyküm hanımlar hergün bakıyorum kimsecikler yok...yorgunluk ev iş derken zaman geçiyor...yoğunluğun arasında 2.aşımı unutmuşum artık yarın gidip yaptırırım...

Bendede kist vardı 12cm bir yumurtalikta diğer yumurtaliktakide 8cmdi kati kist amelyat oldum 2 seneönce tekrar küçük kistler oluştu sıvı kistler ilaçlarla geçti tekrarladı tabi 6-7kez 1.5 yıllık evliyim bebek düşünüyoruz fakat olmuyo kist vardı ilaçlarla geçti gebelik tedavisine basladk esimde bi problem yok yumurtalarmda çatlama problemi varmış catlatma iğnesi ve ilaç kullandım sonuç negatif doktorum aynı tedaviyi tekrarlicak ikinci tedavi sürecine basladk yine olmazsa rahim filmiyle tuplerime bakılacak hayırlısı arkadaşlar diyecek bisey yok hepimiz istiyoruz Allah doğru zamanımızı biliyor sağlık olsun hayırlısı olsun..
benim tüpler kapalıydı sende de öyle çıktı mı kistler de etkiliyor mu tüpleri

Amin çok saol abla.. Tedavi diyosun galiba Siz tüp bebek mi deniyceksiniz abla..
evet canım Allah nasip ederse tabi.2 hafta önce profa gittik eşimle tüp bebekle şansın %5 önce birkaç ay yumurtalarını toplayalım sonra gerekirse miyom için ameliyat olursun öyle yaparız tüp bebeği gerek kalmazsa ameliyata yumurtaları biriktirip tüp bebeğe başlarız dedi canım.

X