Galiba sevgi bitti.

Bu konuyu açsam mı açmasam mı çok düşündüm ama objektif olarak birilerinden fikir almam lazım.

Eşim son zamanlarda yoğun çalışmaya başladı. Eve bazen geç geliyor, bazen erken. Erken gelse de pek bir şey değişmiyor çünkü telefon sürekli elinde. Aramalar, yazışmalar devam. İşle ilgili bir şey yoksa bu seferde instagrama bakıyor. Bizim yanımızda ama aslında yok gibi. İki gün önce artık dayanamadım ve konuyu açtım. Aramızda duygusal bir bağ kaldığını hissedemiyorum. Yanımdasın ama yok gibisin dedim. Biliyorum artık bende farkındayım bende üzülüyorum dedi. Neyse konu başka yerlere gitti ben kendimi tutamadım. Çocukla ilgilenmek ve işe gitmek dışında ne benimle ne evle ilgileniyorsun. İş dışında muhabbetin yok. Ben bu evliliği niye sürdürüyorum dedim. Ama biliyorum sen de pişmansın asıl sorun burda dedim çocuk olmasa ben zaten durmazdım bu evde biterdi dedim o da orası zaten öyle dedi. Şoka girdim. Çocuğumuz olmuyordu ben boşanmak istiyorum dediğimde ben seni bırakmam diye ağlamıştı karşımda. Belki de yanlışı başta yaptık. Başa dönsek ne sen benimle evlenirdin ne ben seninle dedim. Karakterlerimiz çok farklı dedim. Evet dedi. O zaman öyle gelişti durumlar dedi. Sana açıkça soracağım hissettiğim şey beni artık sevmediğin ve hatta başka birisine duygusal bir şeyler hissettiğini düşünüyorum dedim. Düşünerek yoo yok öyle bişey dedi. Ben seni seviyorum sen de beni seviyorsun niye başkasını seviyim dedi.

Ben içimi rahatlatmak için yaptığım konuşmadan daha beter durumda çıktım. Boşanalım o zaman neyi zorluyoruz dedim çocuğumuz var bunlar halledilmeyecek şeyler değil dedi. Soruyorum sizce de öyle mi?

Malesef boşansam kızıma bu imkanları sağlayamam. Böyle anlatıyorum ama genelde sakin insanlarız mutlu bir ortamda büyüyor. Kavgalarımız oldu yanında ama telafi ettik sonra. Ne olduysa son bir kaç aydır eşimin işinin yoğunlaşmasıyla oldu. Kızım olmasa çekip gitmek istiyorum bu laflardan sonra ama buna gücüm de yok açıkçası. Büyütüyor muyum bilmiyorum..
Siz eşinize her şeyi söylerken iyi adam evet diyince neden kötü oluyor ? O da aynı duygulari hissediyormus demek ki. Cozulebiliyorsa adım atın, izin istesin, terapiste gidin. Bosanmayacaksiniz ortalığı niye bulandirdiniz ki ?

Galiba şöyle, eşim normalde benim üstüme düşen bende ilgiden bunalan biriydim. Son bir kaç aydır ilgi birden kesilince ben neye uğradığımı şaşırdım. Yakın zamanda kürtaj oldum ve eşim pek üzülmedi bu duruma. Bu da tetiklemiş olabilir.
Hem kürtaj olmuşsunuz, hem eşinizin işleri yoğunlaşmış. Biraz üst üste gelmiş.
Bir de eşinizden beklediğiniz şeyleri siz yapmıyormuşsunuz gibi hissediyorum.
Acaba artık sizin de beklediğiniz şeyleri yapmanız gerekmez mi ? Evlilik birliği tek bir tarafın çabası ile yürüyecek bir birlik değil bence. Sizde taşın altına elinizi koymalısınız.

Siz konuşma başlarken, eşinizin daha yapıcı cümleler kurmasını beklemissiniz ama kendisi de benzer duygular yaşayabilir. Sen bana ilgisiz diyorsun ama sen de ilgi göstermiyorsun demiş mesela. Siz de esim hep ilgili gösteren bende sıkılan taraftım yazmışsınız. Karşılıklı eksik kalan şeyler olmuş demek ki. Bunları tamir etmek de yine iki tarafın çabasıyla olur.

Yogun çalışmasıyla ilgili oldugunu dusunuyorum. 2-3 ay once boyle yaklasik 1 ay yogun calistim. Kimseyle konusmak istemiyodum. Mesajlari okuyup yanitlamiyodum. Kafam almiyordu, algilayamiyodum. Bende esiniz gibi instagrama bakiyodum cunku orda izledigim seyler dusunmemi ve cevap vermemi gerektirmiyordu.

Is yoğunluğu hep boyle mi devam edecek, gecici bir surec mi?
Eşim de öyle instagrama bakıp kafamı boşaltıyorum diyor. Bakmazsa benimle konuşursa bu seferde kendini kaptırıp işini anlatıyor sürekli.

Geçici diyor ama bence bu sene böyle gider. Sene başında terfi aldı.

Siz konuşma başlarken, eşinizin daha yapıcı cümleler kurmasını beklemissiniz ama kendisi de benzer duygular yaşayabilir. Sen bana ilgisiz diyorsun ama sen de ilgi göstermiyorsun demiş mesela. Siz de esim hep ilgili gösteren bende sıkılan taraftım yazmışsınız. Karşılıklı eksik kalan şeyler olmuş demek ki. Bunları tamir etmek de yine iki tarafın çabasıyla olur.
Ben de bi sıkıntı var zaten hem sorunlar çözülsün istiyorum ama çabalamak da gelmiyor içimden. Eşim de yoruldu artık sanırım. Benim burda üzüldüğüm evlendiğine pişman olduğunu kabul etmesi. Bunu hiç kabul etmemişti.

Siz eşinize her şeyi söylerken iyi adam evet diyince neden kötü oluyor ? O da aynı duygulari hissediyormus demek ki. Cozulebiliyorsa adım atın, izin istesin, terapiste gidin. Bosanmayacaksiniz ortalığı niye bulandirdiniz ki ?
Aslında boşanma aklımda yoktu. Sorunu çözmekti niyetim. Ama evlendiğine pişman olduğunu kabul etmesi falan konu uzayınca ben bunlara bozuldum.

Hem kürtaj olmuşsunuz, hem eşinizin işleri yoğunlaşmış. Biraz üst üste gelmiş.
Bir de eşinizden beklediğiniz şeyleri siz yapmıyormuşsunuz gibi hissediyorum.
Acaba artık sizin de beklediğiniz şeyleri yapmanız gerekmez mi ? Evlilik birliği tek bir tarafın çabası ile yürüyecek bir birlik değil bence. Sizde taşın altına elinizi koymalısınız.
Haklısınız. Benim de sıkıntım bu. Neden böyle bilmiyorum. Seviyorum ama sevgimi gösteremiyorum. Çabalamam lazım ama yapmıyorum.

Sen de aynı duyguları söylemişsin o da onaylamış. Sen hissedince o da kırılmış olabilir. Bu taraftan bakmak lazım olaya. Çocuk olmasaydı bosanirdik demişsin adam da evet demiş.
Aslında boşanma aklımda yoktu. Sorunu çözmekti niyetim. Ama evlendiğine pişman olduğunu kabul etmesi falan konu uzayınca ben bunlara bozuldum.

Haklısınız. Benim de sıkıntım bu. Neden böyle bilmiyorum. Seviyorum ama sevgimi gösteremiyorum. Çabalamam lazım ama yapmıyorum.
O halde eşinizi suçlayamayız. Üzgünüm böyle cevaplar vermeyi pek sevmem ama sorun biraz sizde gözüküyor.
Biraz sevginizi gösterebilseniz bence çok daha farklı şeyler olacak hayatınızda.

Sen de aynı duyguları söylemişsin o da onaylamış. Sen hissedince o da kırılmış olabilir. Bu taraftan bakmak lazım olaya. Çocuk olmasaydı bosanirdik demişsin adam da evet demiş.
Ben biraz keskin konuşuyorum. Normalde ben böyle söyleyince evet demezdi hiç ilk defa kabul etti. Galiba ben erkektir kırılmaz kafasındayım ama öyle değilmiş.

O halde eşinizi suçlayamayız. Üzgünüm böyle cevaplar vermeyi pek sevmem ama sorun biraz sizde gözüküyor.
Biraz sevginizi gösterebilseniz bence çok daha farklı şeyler olacak hayatınızda.
Konuyu açma sebebim aslında biraz da buydu. Birilerinin bana senin de hatan bu demesi. Yoksa kafamda kabullenmek zor geliyor.

Eşim de öyle instagrama bakıp kafamı boşaltıyorum diyor. Bakmazsa benimle konuşursa bu seferde kendini kaptırıp işini anlatıyor sürekli.

Geçici diyor ama bence bu sene böyle gider. Sene başında terfi aldı.

Yani bende ayni surecten gectigim icin dunya yaniyo deseler gider uyurdum. O yuzden bosaniedik vb yemlerinizi beklediginiz gibi karsilamamis bence. Sene basinda terfi almis ama son zamanlarda yogun diyosunuz. Donemsel olabilir bu durum. Biraz zaman verin derim

Neden bilmiyorum ben evliliğin başında beri böyleyim. Çabalamak gelmiyor içimden. Sürekli de eşimi suçluyorum :KK43:
Çabalamadan bir şey elde etmek mümkün değil. Ben çabalamasam, eşim çabalamasa biz de sizin gibi iki yabancı olurduk. Siz eşinizi sevmiyorsunuz bence, size sunduğu imkanları seviyorsunuz.

Neden bilmiyorum ben evliliğin başında beri böyleyim. Çabalamak gelmiyor içimden. Sürekli de eşimi suçluyorum :KK43:
İlişkinin başından beri hiç cabalamamissiniz ,eşinizin ilk yorulduğu anda simarikca davranmissiniz. Kocanız da tek taraflı çabadan sıkılmıs ya da biraz da sizden çaba görmek istemiş olabilir.

X