fsh,lh,e2,prlktn Tahlillerimi yorumlayabilirmisiniz?

EfervesaN

Guru
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2011
2.918
1.351
konuyu her iki yerede açtım biran önce yardım bekliyorum lütfennn..

merhaba arkadaşlar
adetin 3. günü bakılan hormonal değerler aşağıdaki gibi sizce bir sorun varmı ben tam olarak yorumlayamadım. ilk yazılanlar benim değerlerim sonrakiler referans değerler.
Amh hormonu da cuma günü çıkacak inşallah. geçen sefer yapıldığında 0,15 çıkmıştı ama 2 doktorda hatalı buldu o tahlilleri .. şimdi hepsi tekrarlandı.
ayrıca 2,50 cm e gerilemiş bir çiko kistim var. ve bu adet döneminde oluşan 6,5 cm bir kistim daha var . 6,5 olan için doktor adetle atılacak dedi .. tabi çiko kist baki

FSH: 5,54 /Folliküler faz:2-10 Pik dönemi:8,5 – 30 Lüteal faz:2-10 Menapoz :20-140
LH : 5,21 / Foliküler:1.1 - 11.6 Ovulasyon :17.0 - 77.0 Luteal: < 14.7 Menopoz:11.3 - 39.8
E2 : 79 / Folliküler faz: 30 – 119Pik dönemi : 149-350Lüteal faz : 97-216Menapoz : 10- 35
PROLAKTİN: 18,86 /6,5 - 30
Tsh : 0,90 / 0,35 - 4,94
FT3 SERBEST T3: 2,90 / 1,45 - 3,9
FT4 SERBEST T4: 1,11 / 0,71 - 1,8

Son düzenleme:
anladım canım,,
neyseki çok ta fazla yükselmemiş inşallah bana sıkıntı çıkarmaz 2 ay önce 12 idi şimdi yükselmiş ..sağolasın bilgiler için
diğerleri sence nasıl

anladım canım,,
neyseki çok ta fazla yükselmemiş inşallah bana sıkıntı çıkarmaz 2 ay önce 12 idi şimdi yükselmiş ..sağolasın bilgiler için
diğerleri sence nasıl

Evet canim kendiliginden dusebilir tekrar, digerleri iyi gorunuyor gibi yine de doktora goster ki icin rahat olsun

Merhaba canım, bence her hepsi normal canım ama sanki E2 biraz yüksek gibi? Amh testi neden yaptırmak istedi canım dr? Yumurta sayısı ile ilgili belirsizlik mi var?

Merhaba canım, bence her hepsi normal canım ama sanki E2 biraz yüksek gibi? Amh testi neden yaptırmak istedi canım dr? Yumurta sayısı ile ilgili belirsizlik mi var?

ben standart kontrol için gitmiştim . yasmin kullanıyordum o zamn yani 2,5 ay önce doktor da bakalım korunmaya elverişlimisin dedi ve bunları yaptım ilk tahlillerimde fsh : 0,51 e2 10 dan küçük lh: 1,10 amh : 0,15 çıktı ..
tabi doktor da beni panik yaptı değerler çok kötü diye.. neticede yasmin kullanımı sırasında bu testler tabi böyle çıkar ..

haftasonu gittiğim doktora gösterdim tahlilleri ilk yapılanları direk bunlar hatalı dedi zaten yeniden yaptı.
2,5 aydır kullanmıyorum şimdi tahliller tekrarlandı bakalım amh ı bekliyrum en çok korkutan o eğer sonuç 0,15 ise işim zor ama allahtan umut kesilmez inşallah o tahlilim de güzel çıkar.

ayrıca benim çikolata kistim var 3 cm.

Canım senin de dediğin gibi bu ilk sonuçlar doğum kontrol haplarından kaynaklanıyordur. Sen gönlünü ferah tut canım, normal çıkacak inşallah sonucun, Çikolata kistinin hormonlar üzerinde bir etkisi yok sanırum canım, sen de artık bebek istiyorsun değil mi? Allah gönlüne göre versin inşallah canım

hormonlar sanırım d.k. dan kaynaklandı ama beni en çok korkutan amh değerlerim ve hala sonuçlar çıkmadı perşembe ve cmts çıkacak ben iki hastanede ayrı ayrı tahlil yaptırdım ikisinden de bekliyorum sonuçları adetin 1 ve 3. günü şeklinde yaptırdım..

canım allah hiç kimseye evlat aratmasın ama oluyor işte herşey biz kulları için .. bizde istiyoruz ama maddiyat konusunda sıkıntılıyız hani diyoruz ki yüce allahım fırsat versede mart gibi başlasak çalışmalara inşş. gönlümüzdeki olur inşş.

Allah gönlünüze göre versin canım, Allah aratmadan versin inşallah, ben de niyet ettim Rabbimden istiyorum, inşallah en yakın zamanda alırız müjdelerimizi,

arkadaslar bu değerlere ek olara bezmialem de yaptirdigim AMH hormonum 0,77 cikti az once aldim soncu yarin da medicana da yaptirdigimin sonucunu alicam
Yukardaki değerler ile toplam olarak bakıldığında sizce durum nedir ... fsh , lh iyi ama amh ile birlikte ne ifade ediyor sizce. ?.

arkadaşlar 2. amh hormonu tahlilimde çıktı... 0,90 geldi buradan da hangisine inanayım bilemedim 2 gün ara ile farklı yerlerde 0,77 ve 0,90 olarak sonuçlar aldım ... ve ayrıca yukarıdaki hormon değerlerim hepsi 0,90 ile aynı gün yapıldı ..

toplam olarak tüm hormonları değerlendirirsek durum ne sizce. ???

26 yaşındayım canım bugün 16 aylık evliliğim doldu 17 ye girdik.
ve adetlerim maşallah hep düzenliydi
20 ay yasmin kullandım
2,5 aydır kullanmıyorum bıraktım
ama gebelik için deneme yapmadık hiç
Adetin 3. günü verilen hormonların çok güzel. bence prolaktin bile yüksek değil kaç olcak stresli hayatlarımız var gayet iyi bile sayılır. benim arkadaşım daha yüksekken gebe kaldı.
ama amh için kesin bişeyi hem doktor söyler hem de farklı da çıktığına göre kağıtta yazan aralıklara göre değerlendirme yapmak gerek.
amh testi yapmak için de baya erken davranmışlar benim bildiğim sadece fsh lh falan onlar bakılır.
daha hiç bebek düşünmemişsiniz zaten.
tahlilleri unut ve bi an evvel başlayın çalışmalara.
testler seni strese sokmasın

arkadaşım teşekkür ederim öncelikle..
benim önümde 3 aylık bir kurs dönemi her akşam gidicem yorucu ve çalışıyorumda ve martta sınavım var onları atlatmayı çok istiyorum inşallah allah fırsat verir

canım sen bilirsin tabiki ama sen yine de korunmayı bıraksan belki o zaman anca olur yine de sen bilirsin karışamam.
en azından hap kullanma artık. bi de bu amh olayını kesin doktoruna sor en yakın zamanda. ona göre bişeyler yaparsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…