fsh degeri erken menepoz gebelik

Merhaba ,benim de temmuzda amh testim 1,3 ,Fsh testim 6 çıkmıştı.Nitekim korunmadığım 2. ayımda hamile kaldım.Yaşım 38.Ancak ekim ayı sonunda dış gebelik şüphesi nedeniyle(kesinleşmedi),dış gebelik tedavisi gördüm ,kullandığım ilaca rağmen düşmeyince bir de üzerine kürtaj oldum...Anlayacağınız baya kötü bir süreç geçirdim.Sonrasında görüştüğüm başka uzmanlar geç gebelik olabileceğini,tedavinin erken yapıldığını söylediler...Her neyse asıl konu şu ki, kasım ayında ilaç kullanarak tekrar regli oldum ve aralık ayında regli olmadım(ilaç kullanmadık) ,ocak ayında kendiliğimden regli oldum.Yapılan testlerde FSH 13 çıkmıştı. Üstelik amh 0.01'e inmişti.Amh testini tekrar yaptırdığımda da 0.07 çıktı sonuç. Amh testi bu kadar çabuk değişir mi?Şu an tüp bebekle bile hamilelik zor görünüyor.Çok üzgün ve çaresiz hissediyorum. FSH'Yİ en azından düşürmek için aslan pençesi ve hayit tohumu kullanıyorum. Ultrasonda yumurtam gözüktü de aslında ,18 mm idi. Çok karışık anlattım biliyorum çok da karışmış durumdayım. Amh testinin yanlış çıkma olasılığı var mı?

aynı labda mı yapıldı testler ?

10 la menopoz mu?Yok artık.23 fsh gördüğüm ay oldu.2 ay sonra da 9 u gördüm.Amh önemli.Fsh inip çıkan bir değer.Doktorunuza şaşırdım.23 olduğu ay bile doktorum bana böyle bir şey söylemedi.

ondan dolayı sordum ben de numunelerin bekleme süresi artınca sonuçlarsa yanılma payı olabilir. sizin yerinizde olsam direk gider bir lab da yaptırırdım. mesela biolab gibi.

çok teşekkür ederim.Bunu yapacağım.Önce fsh'yi düşürmeyi amaçlıyorum.Öneriniz var mı?
fsh çok yüksek değil ki sizin , amh baktırırsanız netleşmiş olur hormonların hepsi bir arada değerlendiriliyor, mesela benim e2 yüksek fshı baskılıyo olabilir diye amh baktırdım. yasım 30 bu arada. fsh çok oynak bir hormon. önemli olan folikül sayısı ve kalitesi.
kürler yapıyorlar ama ben hiç yapmadım. eşine de mutlaka baktır ve rahim filmi çektir sonra tedaviye başla

e2 çok yüksek değildi ama yine de baskılanabiliyor dendi-beni şaşırtan amhnin bu kadar düşmüş çıkması. Hamile da kaldım çünkü-düşük vs değildi,maalesef yanlış/erken teşhis olabilir dendi.Ben dediğiniz gibi başka laboratuarda gidip tekrar testlerimi yaptırayım.Bir 15 gün sonrası olacak o da.Stres yapmadan beklemekten başka çarem yok şu an. Çok sağolun...

hamileyim sizede umut olsun ovulasyon testi kullanip cok koyu olmadan kaldim size tavsiyem umudunuzu kaybetmeyin

şu aralar adet olmam gerekiyordu, aşırı yorgun ve uykulu hissedince ve yumurtlama testinde hala yumurtlama görünmeye devam edince(sürekli birbirine eşit çift kırmızı çizgi çıkıyordu son 1 haftadır-yumurtlama dönemini de geçtim) yaptım testi. Kan testi yaptırınca kesinleşir. Kendimi her şeye hazırladım açıkcası ,korktum çünkü.

kac cikti sonucun benimde agrim vardi adetten 6 gun once test yapmistim silik cikmisti sonra doktora gittim ilac icin kanda 13,67 cikti

oncelikle tebrik ederim battan oncemi yaptin testi ?

kac cikti sonucun benimde agrim vardi adetten 6 gun once test yapmistim silik cikmisti sonra doktora gittim ilac icin kanda 13,67 cikti
Merhaba, bugün doktora gittim. Bugün kese göründü. Her şey yolunda imiş ancak düşük tehlikesi nedeniyle kan sulandırıcı iğne kullanacağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…