Fsh 10 yaş 25 çok korkuyorum acilll yardım

Aysegul6712

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2015
1.138
560
29
Arkadaşlar bir süredir antideprasan kullanıyordum yaklaşık 1aydır falan belki yan etki etmiş olabilir o dönem aşırı kaygılı uykusuz huzursuz ve stresli idim. Tam da o dönem evlilik yakın diye kadın doğuma gittim önce usg ile baktı adetim 3. günüydü. usg temiz dedi bana kist falan yoktu. Elime de verdi usg görüntüsünü bikaç doktora daha gösterdim temiz denildi. Adetin 5. günü kan testi yaptırdım
prolaktin 40
fsh 10
lh 13
E2 59
tsh 1,62
Fsh değerin kötü dedi. Çok üzülüyorum bekarım da... :KK43:Yanlışlık olabilir mi? Acaba 3.günü mü yaptırmalıyım farkeder mi? Yada aşırı yoğun stres yapar mı? Stresten geberdiğim bi dönemde gittim çünkü gitmez olsaydım...

Bu arada düzenli adet görüyorum, kilo problemim de yok. Gayet normalim. Yaşım 25. Dönem dönem sporla da ilgileniyorum.

Adetin 2. Yada 3.Günü daha doğru sonuc verir

Prolaktin hormonunuz da yüksek çıkmış ama bunun için ilaç verir dr düzene girer FSH için ne yapılabilir hiç bilmiyorum ama korkmayın değişebilen bir değer. Bide adetin 3-4. günleri tekrar baktırmanızda fayda var değerlerinize

Canım prolaktınde cok yuksek fsh yuksek ama diger degerler normal gıbı valla bekarsın en onemlısı amh testı yaptır birde ultrasonda baktığında yumurta kac tane gördü benımde böle cıktı 32 yasında erken menopoz la mucadele ediyorum. Bekarken cok fazla giderdim her seferınde normal normal dediler oysa bekarken gelseydin erkenden dondururduk yumurtalarını dediler. Birde bir dahaki adette 2. Veya 3. Gunu yaptır. Ama benim bıldıgın ilk 5 gun yapılıyor.

Fsh değeri değişebiliyor sanırım ben değerin 13 tü 21 yaşındayım hamileyim suan tabiki tedavisi varsa olun ama nasip olacaksa değer pek önemli olmuyor

Hayır şaşırdığım şey herşeyime çok dikkat ederim sağlıklı beslenir spor yaparım kiloma dikkat ederim düzenli adet görüyorum nasıl böyle oldu bilmiyorum. İkinci ölçüde prolaktin 35e indi. İki hafta geçmişti aradan. Of of çok üzülüyorum

Arkadaşlar bir süredir antideprasan kullanıyordum yaklaşık 1aydır falan belki yan etki etmiş olabilir o dönem aşırı kaygılı uykusuz huzursuz ve stresli idim. Tam da o dönem evlilik yakın diye kadın doğuma gittim önce usg ile baktı adetim 3. günüydü. usg temiz dedi bana kist falan yoktu. Elime de verdi usg görüntüsünü bikaç doktora daha gösterdim temiz denildi. Adetin 5. günü kan testi yaptırdım
prolaktin 40
fsh 10
lh 13
E2 59
tsh 1,62
Fsh değerin kötü dedi. Çok üzülüyorum bekarım da... :KK43:Yanlışlık olabilir mi? Acaba 3.günü mü yaptırmalıyım farkeder mi? Yada aşırı yoğun stres yapar mı? Stresten geberdiğim bi dönemde gittim çünkü gitmez olsaydım...
antideprasanın etkisi banada oldu hala prolaktinim oynuyor sürekli ilaçları bırak doğal çözümler bul kendin için fsh hayıtla hemen düşen birşey korkmana gerek yok

Hayır şaşırdığım şey herşeyime çok dikkat ederim sağlıklı beslenir spor yaparım kiloma dikkat ederim düzenli adet görüyorum nasıl böyle oldu bilmiyorum. İkinci ölçüde prolaktin 35e indi. İki hafta geçmişti aradan. Of of çok üzülüyorum
canım sen aktardan hayıt suyu al iç sabahları aç karnına fshda düşer prolaktinde sporunuda aksatma kafanada birşey takma

Kızlar içimi çok rahatlattınız. Kimisi diyor fsh düşse bile en yüksek değer referans alınır yumurta rezervi azalmış demektir diyolar tekrar yumurta eskisi gibi olmaz diyolar doğru mu bu yaşım 25 daha ya

Aynen ama 5.gün bu kadar kötü çıkar mı sonuç. Ne kadar etkiler bilmiyorum. Fsh ve lh adet döngüsü süresince sürekli inip çıkarmış aslında.
canım inan ki hiç takıldcak değerler değil tabiki bunları dengelemen gerek ama acelen yok değil mi sağlıklı şekilde yap bunu strese sokma kendini stres oldukça prolaktin düşmüyor.hayıt suyu ve testere dişli aslan pençesi bu ikisi için çok uygun ve neredeyse kalıcı tedavi yöntemi

Ya zaten kan vermeden önceki gece stres yapıp uyuyamadım kan vermeden yarım saat dinleneyim dedim panik atağım zirve yaptı o şekilde kan verdim sonuç prolaktin 35(antidepresanı bıraktıktan 10 gün sonra) . Bi öncekinde de 3 gece üstüste uyuyamadım antidepresan da kullanıyordum yine stresliydim 40 çıktı.

Benim kafama takılan 25 yaşımda fshmin 10.3 olması. Bekarım daha :KK43: erken menopoz işareti mi bu..

Kızlaaaarrr 🤗🤗🤗 progesteron hormonum 21 çıktıııı. Doktor bişeyin yok gayet iyisin dedi. 21 demek ne demek sen biliyo musun falan yaptı. Sen fsh lh tahlillerini yanlış zamanda vermişsin ondan doğru sonuç vermemiştir dedi. Adetin sonunda verdim Bn. 2..-3. Gün olmamıymış. Prolaktin çok yüksek değil antidepresan ve strese bağlıyorum onu da dedi. Gayet iyi yumurtalıkların dedi :)

Kızlaaaarrr 🤗🤗🤗 progesteron hormonum 21 çıktıııı. Doktor bişeyin yok gayet iyisin dedi. 21 demek ne demek sen biliyo musun falan yaptı. Sen fsh lh tahlillerini yanlış zamanda vermişsin ondan doğru sonuç vermemiştir dedi. Adetin sonunda verdim Bn. 2..-3. Gün olmamıymış. Prolaktin çok yüksek değil antidepresan ve strese bağlıyorum onu da dedi. Gayet iyi yumurtalıkların dedi :)
Bana doktor en geç 3. Günü gel demişti. 5. Gün tabiiki çok farklı sonuç çıkar hiç canını sıkma. Hem benim adetin 3. Günü 10 çıktı ama hamileyim 😍 çok üzülüp ağlamıştım ama hormon değerleri değişen değerler sağlıklı besleniyorum diyorsun sigara da içmiyorsan süper 😍

Evet doktor 5.günü tahlil yapılmaz dedi. Zaten benim 6.günü adetim bitiyo yani son gün yaptırmışım troid moral östrojen normal progesteron normal diğerleri de muhtemelen yanlış günde ölçmekten. Kaldı ki yanlış günde bile 10un üstünde değil bence de canımı boşuna sıkıyorum. Tekrar gel 3.gün bakalım bile demedi bana iyisin dedi. Ama yinede tekrar gidicem

Ya zaten kan vermeden önceki gece stres yapıp uyuyamadım kan vermeden yarım saat dinleneyim dedim panik atağım zirve yaptı o şekilde kan verdim sonuç prolaktin 35(antidepresanı bıraktıktan 10 gün sonra) . Bi öncekinde de 3 gece üstüste uyuyamadım antidepresan da kullanıyordum yine stresliydim 40 çıktı.

Benim kafama takılan 25 yaşımda fshmin 10.3 olması. Bekarım daha :KK43: erken menopoz işareti mi bu..
Aynı sıkıntıyı 5 yıl önce yasamistim. Öncelikle doktorların herseyi çok fazla abarttiklarini bilin. Amh0.05 ti, fsh da simdi hatirlamiyorum baya yüksekti. Doktorlar tüp bebek icin bile olaz demisti. Ben 36 yasindaydim ve çocuk planliyordum. Allah çok büyük. İbrahim saracoglunun soğan kürünü düzenli bir sekilde yaptim ve ondan erken menopoz setini aldim. 2. ay fsh düştü. 1 sene sonra doğal yolla hamile kaldim. Hala adet görüyorum. Sakin olun, stres yapmadan Allah'a dua edip ondan isteyin. O çok büyüktür.

X