Fotoğraflarla bacaklarımızdaki incelmeyi takip edelim.

kuzusununzuzusu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2012
1.739
12
Bugün sırf buraya yazabilmek için üye oldum :) önceleri sinsice forumu okuyordum sadece:)
Ben acaip kararlıyım,bu hafta finallerim bitiyor tatilde beslenmeme dikkat edip spora vakit ayırabilirim.
Bu yaz evleniyorum Allah'ın izniyle ama son4-5 ayda çok kilo aldım. 62 den 72 ye geldim:KK43:
Hayatımın en önemli döneminde en kilolu halimle tombalak bi gelin olarak dolaşmak istemiyorum:)
Belim ince ama belden aşağısı sağolsun üst tarafa göre kalın,özelliklede bacaklarım.
Pantolonlarımı büyük beden alıp bellerini daralttırıyorum çünkü bacaktan basenden geçmiyor.
Yakın bi arkadaşım gecende evde şortlu gördü ''sende hep bacaklara çalışmışsın ha '' dedi,sinir oldum:KK43: kendide 90 rahat var ama özgüven benimle dalga gececek kadar sağlam:p
Neyse yahu çok uzattım,ben bu işi ciddi ciddi yapacak,birbirini takip edecek arkadaşlar arıyorum.
Fotoğraflarla bacaklarımızın şuanki halini paylaşalım,sonra ayda bir yeni fotoğraf yükleyip son halini değerlendiririz. Birbirimizden utanıp belki kaytarmayızda dikkat ederiz:)
Diyetisyene gidip 1 ay programa sadık kalınca gayet iyi sonuç almıştım ama okula başlayınca,abur cubur çikolata fast food vs derken tekrar toparladım:KK43:
Ben bu kiloları vereceğim,özelliklede bacaklarımı incelteceğim:)
Zamanında milli sporcuydum ama sakatlık yüzünden birden bırakınca birden şiştim.
Ne tür hareketler yapılacağını,beslenmede nelere dikkat edileceğini paylaşıp, birbirimizin fotoğrafına bakarak,birbirimizden utanıp hırslanarak biz bu işi başarırız diyorum:)
Hadi hayırlısı :p

Son düzenleme:
Uygulama: Ayakta dik durun. Bacaklarınızı yana doğru açın. Kalçanızı mümkün olduğunca geriye doğru atarak dizlerinizi bükün.
Egzersizi yaparken:
- uzağınızdaki bir sandalyeye oturmaya çalıştığınızı hayal edin,
- kalçanızı diz hizasına kadar getirmeye çalışın,
- dizlerinizi öne doğru çıkarmayın,
- harekete başlarken soluk alın, bitirirken verin.

Faydası: Bacakların ön kısmını güçlendirir.
Uygulama: Ayakta dik durun. Bir bacağınızı öne alın. Arkadaki bacağınızı dizinizi bükerek kalça hizasına kadar öne doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken:
- öndeki bacağınızı hafifçe bükülü tutun,
- dizinizi kalça hizasından daha yukarı kaldırmaya çalışmayın.

Faydası: Bacakların ön kısmını güçlendirir.
Uygulama: Ayakta dik durun. Bir bacağınızı, hafifçe tekme atar gibi öne doğru uzatın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken:
- havadaki bacağınızı yere paralel ve kalça hizasında tutun,
- seriyi tamamlamadan ayağınızı yere koymayın,
- arkaya doğru eğilmeyin.

Faydası: Bacakların arka kısmını güçlendirir.
Uygulama: Ayakta dik durun. Vücudunuzu hafifçe öne doğru eğin. Bir bacağınızı dizden bükerek arkaya, kalça hizasına dek kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken:
- hareket sonrası ayağınızı yere koyarken parmak uçlarınıza basın,
- bacağınızı kalçanıza değecekmiş gibi çekin,
- omurlara binen yükü hafifletmek için ellerinizi bir duvara dayayarak destek alabilirsiniz.

Faydası: Bacakların iç kısmını güçlendirir.
Uygulama: Yanlamasına uzanın. Üstte kalan bacağınızı bükün, altta kalanı yukarı doğru kaldırın. Her seri sonunda bacak değiştirin.
Egzersizi yaparken:
- sırtınızı dik tutun,
- bacağınızı çok yukarı kaldırmaya çalışmayın,
Not: Tüm bu hareketleri 3 x 10 set olarak yapabilirsiniz.
(alıntıdır)

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya'nın selülit formulü:
-10 limonun suyu
-20 aspirin
-limonun suyu kadar susam yağı
Bütün bu malzemeleri cam bir şişe içerisinde iyice karıştırın.sorunlu bölgelere iyice sürün, biraz emdikden sonra yarım saat sorunlu bölgeleri çalıştıracak şekilde spor yapın ya da yürüyün. 2 hafta içinde farkı göreceksiniz. Hatta ilk hafta başlayacak değişim.

Bunun yanı sıra; hergün 1 saat yürüyecek olursanız daha güzel ve pürüzsüz bacaklara sahip olabilirsiniz.

Bugün sırf buraya yazabilmek için üye oldum :) önceleri sinsice forumu okuyordum sadece:)
Ben acaip kararlıyım,bu hafta finallerim bitiyor tatilde beslenmeme dikkat edip spora vakit ayırabilirim.
Bu yaz evleniyorum Allah'ın izniyle ama son4-5 ayda çok kilo aldım. 62 den 72 ye geldim:KK43:
Hayatımın en önemli döneminde en kilolu halimle tombalak bi gelin olarak dolaşmak istemiyorum:)
Belim ince ama belden aşağısı sağolsun üst tarafa göre kalın,özelliklede bacaklarım.
Pantolonlarımı büyük beden alıp bellerini daralttırıyorum çünkü bacaktan basenden geçmiyor.
Yakın bi arkadaşım gecende evde şortlu gördü ''sende hep bacaklara çalışmışsın ha '' dedi,sinir oldum:KK43: kendide 90 rahat var ama özgüven benimle dalga gececek kadar sağlam:p
Neyse yahu çok uzattım,ben bu işi ciddi ciddi yapacak,birbirini takip edecek arkadaşlar arıyorum.
Fotoğraflarla bacaklarımızın şuanki halini paylaşalım,sonra 10günde bir yeni fotoğraf yükleyip son halini değerlendiririz. Birbirimizden utanıp belki kaytarmayızda dikkat ederiz:)
Diyetisyene gidip 1 ay programa sadık kalınca gayet iyi sonuç almıştım ama okula başlayınca,abur cubur çikolata fast food vs derken tekrar toparladım:KK43:
Ben bu kiloları vereceğim,özelliklede bacaklarımı incelteceğim:)
Zamanında milli sporcuydum ama sakatlık yüzünden birden bırakınca birden şiştim.
Ne tür hareketler yapılacağını,beslenmede nelere dikkat edileceğini paylaşıp, birbirimizin fotoğrafına bakarak,birbirimizden utanıp hırslanarak biz bu işi başarırız diyorum:)
Hadi hayırlısı :p

canımcım konun bol paylaşımlı olur diliyorum . . .
suna hanımın tarifine başladın mı ?

bende son bir yılda senin gibi oldukça kilo aldım ve benimde bel arkası yani böbrek üstü ve karın sorunum mevcut . . .
bu formülden sonuç alırsan bende seninle seve seve devam ederim . . .​

canımcım konun bol paylaşımlı olur diliyorum . . .
suna hanımın tarifine başladın mı ?

bende son bir yılda senin gibi oldukça kilo aldım ve benimde bel arkası yani böbrek üstü ve karın sorunum mevcut . . .
bu formülden sonuç alırsan bende seninle seve seve devam ederim . . .​

İlgilendiğin için çok teşekkür ederim canım.
Yarın son sınavım var,ondan sonra resimlerimi çekip hem diyet hem spora aynı gün başlayayım diyorum.
Sevgilimle iddiayada girdim:) vermem şart oldu artık:)
Gel beraber verelim,beni kontrol et,utandırda bozmayım:)

İlgilendiğin için çok teşekkür ederim canım.
Yarın son sınavım var,ondan sonra resimlerimi çekip hem diyet hem spora aynı gün başlayayım diyorum.
Sevgilimle iddiayada girdim:) vermem şart oldu artık:)
Gel beraber verelim,beni kontrol et,utandırda bozmayım:)

olur canımcım . . .
neden olmasın bende zaten düzenli yürüyüşü düşünüyordum . . .
da. . . :KK52:
fotoğraf belki biraz sakıncalı olabililir mi acaba diyorum bilemedim foto işini :KK52::KK53::KK52: açıkçası canım bir de konunu bacak bakımı kısmına değil de kilo kısmına yazarsın daha fazla dikkat çekecek ve dolaylı olarak daha fazla paylaşım yapılabilecektir diye düşünüyorum . . .
başarılar . . .

olur canımcım . . .
neden olmasın bende zaten düzenli yürüyüşü düşünüyordum . . .
da. . . :KK52:
fotoğraf belki biraz sakıncalı olabililir mi acaba diyorum bilemedim foto işini :KK52::KK53::KK52: açıkçası canım bir de konunu bacak bakımı kısmına değil de kilo kısmına yazarsın daha fazla dikkat çekecek ve dolaylı olarak daha fazla paylaşım yapılabilecektir diye düşünüyorum . . .
başarılar . . .

haklısın aslında canım,peki konuyu taşımanın bir yolu var mı?
Fotoğtaf konusuna gelince sadece bacaklarımızdan bizi kimse tanımaz diye düşünüyorum.
Neticede bacak incelmesini takip edeceğiz,yukarısına gerek yok:) Ben bugün şişko bacaklarımın fotoğrafını ekleyeceğim:)

işte 14 ocak tarihli fotoğraflarım,şubat 14 te tekrar çekip ekleyeceğim:KK66: $14ocak (8)8.jpg $14ocak (2)2.jpg $14ocak (7)7.jpg

Selülit yok bacakta :KK9:
Bende foto eklemim ama bende gelim aranıza bende bel kısmını daralttırıyorum :KK9:
Sporda yapmayı sevmiyorum lanet olsun :KK9: Hem yapıp bırakınca daha çok kalınlaşıyo :KK9:

Ah tatlım keşke selülit olmasa ama var,bi oturayım dalga dalga oyuklar açılıyor:KK43:
Derdim ondan çok kalınlığı,kütük gibi oldular:KK43:
birden bire 10 kilo aldım,hiç sıkı değilim hiiiç:KK43:
Sen madem fotoğraf eklemek istemiyorsun istersen ölçülerini paylaşırsın sadece,siz bana bakın incelmezsem utandırın:) korkumdan diyeti egzersizi bozmayım:)
Kondüsyon bisikleti almayı düşünüyorum birde ama karar veremedim aslında :S

Ah tatlım keşke selülit olmasa ama var,bi oturayım dalga dalga oyuklar açılıyor:KK43:
Derdim ondan çok kalınlığı,kütük gibi oldular:KK43:
birden bire 10 kilo aldım,hiç sıkı değilim hiiiç:KK43:
Sen madem fotoğraf eklemek istemiyorsun istersen ölçülerini paylaşırsın sadece,siz bana bakın incelmezsem utandırın:) korkumdan diyeti egzersizi bozmayım:)
Kondüsyon bisikleti almayı düşünüyorum birde ama karar veremedim aslında :S

Yarın ölçer yzarım canım :KK9:
Kondisyon bisikleti vardı bizde kullandım bi sene çok güzel inceltti ama bırakınca 2 katı oldu hayatın boyunca yapman lazım canım.
Step tahtam var o çok güzel eliptik bisikletimde var ama bi köşede duruyo.
Alabiliyosan stepper al canım muhteşem birşey

Yarın ölçer yzarım canım :KK9:
Kondisyon bisikleti vardı bizde kullandım bi sene çok güzel inceltti ama bırakınca 2 katı oldu hayatın boyunca yapman lazım canım.
Step tahtam var o çok güzel eliptik bisikletimde var ama bi köşede duruyo.
Alabiliyosan stepper al canım muhteşem birşey

Bende bisiklet kullananlarda böyle olumsuz yorum aldığım için karasız kaldım,hayat boyu egzersiz yapabilecek iradem olduğunu sanmıyorum:)
Düzen bana göre değil:p
Peki sen stepper kullanıyor musun canım,memnun kaldın mı?

Bende bisiklet kullananlarda böyle olumsuz yorum aldığım için karasız kaldım,hayat boyu egzersiz yapabilecek iradem olduğunu sanmıyorum:)
Düzen bana göre değil:p
Peki sen stepper kullanıyor musun canım,memnun kaldın mı?

Bi ara arkadaşımın kini kullandım ve çok memnun kaldım canım. Selülitler gitti daha sıkılaştım. Hemde tüm vücudu çalıştırdı. Dün gece sipariş ettim indirimdeymiş. Gene başlıycam. Birsürü alet kullandım ama en etkili bu oldu

Bi ara arkadaşımın kini kullandım ve çok memnun kaldım canım. Selülitler gitti daha sıkılaştım. Hemde tüm vücudu çalıştırdı. Dün gece sipariş ettim indirimdeymiş. Gene başlıycam. Birsürü alet kullandım ama en etkili bu oldu

Ben bi baktımda birkaç modeli var canım,sen hangisini aldın?Banada yol gsöterde alayım bari,madem bisikletten iyi:)

X