Fortel Gebelik Testi ?? Yardım???

mavigoz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2011
55
0
arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.Bende bebiş istiyorum.bu fortel gebelik testi ne kadar duyarlı?Çok pahalı ama diğerlerinden daha kaliteliymiş...Ben ilişkiye gireli 33 gün oluyor.Fortel gebelik testi yapsam kesin sonuç alırmıyım acaba ?

Son düzenleme:

Selam,
O testi hiç kullanmadım bilgim yok ama beklenen adet tarihine 1 hafta kala sonuç verdiğini söylüyorlar,
Yalnız ilişkiye gireli 33 gün olduysa zaten senin beklediğin regl günün bile geçmiş neredeyse,
Normal bir test yapsanda çıkar, bekleme bi test alıp bakıver
..

ben bir kaç kullandım herne kadar bana hep negatifi gösterse de hakkında kötü konuşamam fortelin :)
diğerlerine göre daha hassas doğru ve de pahalı..
o kadar farklı olaylar yaşıyor ki insanlar...

bazıları 3 tl lik test ile erkenden öğreniyor, bazılarıda 1 hafta geçtikten sonra görebiliyor çift çizgiyi..
tamamen bünye ile alakalı..

test yapacaksan adetinin geçmesini beklemelisin.kaç gün beklemeliyim dersen dayanabilirsen 5 gün bekle direk kan testi yap garanti olsun..benim arkadaşım 1hafta önce öğrendi hamileliğini alalade bir testle..
tamamen bünye ile alakalı bence ..hormon fazla salgılanırsa hemen çıkar,salgılanmazsa isterse 100 tli lik test al yine göremezsin..

evet aradan 33 gün geçti.ilişkiden bir hafta sonra da adet gördüm.ama yinede yapmak istiyorum test.yani 33 gün geçti ilişkiden bu yana.fortel değilde normal test de yapsam kesin sonuç alırmıyım?

Canım, anladığım kadarıyla sen geçen ayki adetine 1 hafta kala ilişkiye girmişsin,

Sonrasında da beklenen adetini olmuşsun,

Arada adet gördüğüne göre zaten gebelik ihtimali yoktur, adetinde herhangi bir anormallik varmıydı peki?

Şuanda beklenen adet tarihin neyse onu bekle o gün gelmezse geçince 1-2 gün sonra denersin testi.

evet ilişkiden sonra adet gördüm.ve bu ayki adetimde yaklaştı ve belirtileride başladı.34 gün oldu ilişkiye girmemden bu yana.acaba adet görmeyi beklemem lazım mı test için ?
yoksa şimdi yapsam kesin sonuç çıkar mı ?Bu ayın 18 i adetim.sence ne yapmalıyım?

ilişkiden sonra 2. adetimi gördüm bugün.biraz erken oldu 5 gün kadar.İnternette bazı yazılar okuyorum kafam karışıyor.Acaba hamile olabilirmiyim ?

cnm bende 3 tl lık test almıstım adetım ıkı uc gun gecmıstı tam cıkmamıstı bende eczaneye daha hassas test varmı dedım bana 5 tl lık test verdı anında cıktı ıkı cızgı..bence gıt eczaneden 5 tl lık test al varsa cıkar zaten cunku ıcınde yuzde 99 kesın sonuc yazıor zaten..

ilişkiden sonra 2. adetimi gördüm bugün.biraz erken oldu 5 gün kadar.İnternette bazı yazılar okuyorum kafam karışıyor.Acaba hamile olabilirmiyim ?

Canım 2. kez adet görüyorsun hamile olma ihtimalin yok, boşuna test falan alıp uğraşma,
Hala inanmıyorsan, sağlık ocağına gidip kanda gebelik testine baktır.
Bir kez ilişki yaşandı diye öyle hemen gelmiyor bebek, forumu biraz karıştırırsan hamile kalmak için elverişli günler var,
Adetinin başladığı günden itibaren sayarsan 10 - 12 - 14 - 16. günler yumurtlamanın olduğu,genelde gebe kalma ihtimalin yüksek olduğu günlerdir,
Bu günlerde gireceğin ilişkiyle önümüzdeki ay için şansını deneyebilirsin,
Allah gönlüne göre versin..

haklısın canm ama interneti karıştırırken bazı arkadaşlarında şüphelerini gördüm adeti üstüne görme fln.acaba bende öyle mi oluyorum sandım.benim de adetim 2 aydır normal kanamada ve normal ağrılı geçiyor üstüne görme olamaz dimi ? Bide ilişkiden bu yana 40 gün oluyor. İdrar testi yapsam şimdi , üstüne görüyor olsamda olmasadam kesinlikle doğru sonucu verir mi ? 40 gün geçti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…