format attım yardımm :(

MaLiBu

....mucize.....
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
4.241
12
35
:1no2:formT ATTIm atmaz oalydımm
zor düzelttim pc yii
tavsiyempek bilginiz yoksa format atmayınn
yaa
bidee
hoparlörümden ses gelmio
acabaa format attım die mi napmam gerek yardım edinn

bi deeeeee
hani net sayfasını açtıgınızda üstte google olur ya küçük şekilde o yok nası koycam onuu

bizde bu işleri babam yapar biz de sık sık format atarız ama bilmiyorum kii....

canım ses ayarını masaüstündeki bilgisayarım simgesine sağ tıkla ve özelliklere gell..donanıma tıkla aygıt yöneticisini seçç..orda sesle ilgili olan yere tıkla üstünde ikaz olan yere tekrar tıklaa,,sürücü güncelleştire tıkla listeden ya da belirli bir konumdan yükleyi seççç ileri yi tıkla açılan sayfanadn arama :yüklenecek sürücüyü ben seçeceğime tıkla açılan sayfadaki listeden vinly ac97codec combo driveri yi seçç ve tekrar ileri yi tıkla ,,,biraz karışık oldu ama inşallah anlayabilmişsindir canımm kolay gelsinnn

ben format attıktan sonra bu şekilde ayarlıyorum ..inşallah her pc nin aynı şekildedirr

cnm cok saol cok güzel anlatmıssın amaa hepsini yaptım ikaz olan yerde pcı gibi bişi vardı onu tıkladım amaa şey yazmıoo vinly ac.... fln yok yardım et nası yapcamm
başka yolu yok muu

artııı bi sorun dahaa var hani fare işaretleri olur ya degişik degişik onlarda yok napcamm
ilk defa format atıyorumm maruz görünn

bi sorunn daa varrr
ya msn i nerden yüklüosunuz ben yükledim ama hani iki kafa işareti olur ya masa üstünde o cıkmıoo
cok yardımınıza ihtiyacım varr

Bİ DEEE KENARDA CAPSLOCK ON OFF FLN YAZMIOO
ama en önemlisi hoparlör bilen yardım etsin

canım format atmıssın halıyle ne ses yuklu su an daa ne de baska bırsey neden bu kadar telas yaptın anlamadımbenneyaptımki
keske recovery cd ile format atsaydın fabrıka ayarlarına donerdı makına neyseşakkıdı

öncelikle bilgisayarının driver cd olması lazım
içinde ses, ekran,chipset falan filen hepsinin yazılımları bulunur

ayrıca live messenger yuklememıssın bilgisayarında bulunan windows messenger
adres cubugundakine de google toolbar denir bunu da yukleyebilirsin

capslock on off gostergeside driver cdsinde muhakkak olur

cnm bu cd de ne yazması gerekioo

bilgisayarla beraber yanında hiç cd vermediler mi?
driver yazar uzerınde
olmassa verilen cdleri tek tek aç içlerini audio chipset gibi dosyalar varsa o cddir
tek tek hepsini kuruyorsun ve yeniden başlatıyorsun pcyi

bilgisayarla beraber yanında hiç cd vermediler mi?
driver yazar uzerınde
olmassa verilen cdleri tek tek aç içlerini audio chipset gibi dosyalar varsa o cddir
tek tek hepsini kuruyorsun ve yeniden başlatıyorsun pcyi

cnm bi cd de buldum soundmax auido yazıo ama kurulmuo hata verio
şu yazıo
the audio drivers files do not support your computer hardware napmam gerek bilio musn

cnm bi cd de buldum soundmax auido yazıo ama kurulmuo hata verio
şu yazıo
the audio drivers files do not support your computer hardware napmam gerek bilio musn

alla alla ilginc
ses kartının drıverı bilgisayarın donanımını desteklemıyor uyumlu deıl dıyor yanı
şöyle yapabilirsin
bilgisayarımı sag tıkla --> özellikler --> donanım --> aygıt yonetıcısı tıkla
cıkan pencerede sarı soru ısaretlı yerlerın uzerıne gel surucuyu guncellestır de
sonra "donanım güncelleştirme sihirbazı" penceresı acılacak
"hayır bu kez değil" işaretle ileri de
"yazılımı otomatik olarak yukle (onerılen)" bun ısaretle ve ılerı de
bu işlemleri yaparken driver cdsı takılı olsun bilgisayarda
bir de böyle dene bakalım olacak mı?

ünlem işaretliler neslihanın sölediklerini yaptıktan sonra kalktı :/

hmm aygıt yonetıcısınde hıc unlem ısaretı yoksa duzgun sekılde yuklenmıs drıverların
sesi kısık olmasın bilgisayarın bi bak ıstersen
donanım masasından ses bölumune gır bı bak ıstersen sesı de kısık olabilir cunku normal gozukuyor yuklemeler

yk cnm ya diil uff yanlıs yüklemiş olsam ünlem işareti olurdu di mi

görev cubuguna ses ayarı simgesi göster diorum ama dio kii ses denetimi programı yüklenmemiş program ekle -kaldırdan yap dio

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…