Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Fondoten önerileriniz..:)

angel688

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2010
11
0
Kızlar benim cildimde çok fazla sorun yok hafif lekelerim var.Önerebileceğiniz doğal duran parlaklık canlılık veren ince yapıda fondoten var mı şimdiden teşekkür ederim:))

Guerlain Aqua Parure çok güzel bir fondoten, nemlendirici sürmesen de oluyor... Ben fondoten konusunda çok araştırma yaparım almadan önce. Boby Brown ın fondoteni de çok iyidir mesela. Ten rengine çok uyumlu bir fondoten olduğundan boyun ile cildin arasında renk farklılığı oluşturmaz. Biri de chanel in patakremi yani sıkıştırılmış fondoteni çok iyidir. Fondotenim tükendiğinde her defasında başka bir ürün denerim. Bu güne kadar piyasa da olan en iyi markalardan fondoten denedim, bahsettiğim bu 3 ürünü tek geçerim:)

guerlain 120 ydi 7-8 ay önce ben aldığımda mağazada. ama 20 gün önce arkadaşım strawbery den 60 a aldı..boby browm ve chanel 70 civarındadır. uygun almak istersen strawberry i takip edebilirsin canım..

ben este lauder in double wear fondotenini kullanıyorum memnunum.bi araştır istersen.itsbeaty.com dan yorulmarını okuyabilirsin araştırdığın makyaj malzemelrinin.

Estée Lauder
Gesichtsmakeup
Maximum Cover Camouflage Makeup for Face & Body

COk yogun bir kapatici fondoten adi gibi gercekten yüzünüzdeki herseyi kamufle ediyor fakat
agir ve sürümü biraz zor.. Renk skalasi biraz fena degil ama ben tam istedigim rengi henüz suan bulamadim.. Gece makyaji icin uygun diyebilirim ama gündüz az ince bir tabaka halinde sürersen yine kullanilabilinir.. Benim en cok kullandigim fondotenlerden biri..

Estée Lauder
Gesichtsmakeup
Double Wear Stay In Place

Bu fondoteni nedense pek sevemedim istedigim düzeyde kapaticilik saglamadi ya rengini yanlis sectim ya da 1. anlattigim fondotenin kapaticiligindan sonra beni tatmin etmedi.. Renk olayinida tutturamadim bu da bir gercek..cok övüldügü icin aldim ama parama yazik oldu.. Ama hala kötü fondoten diyemicem.. belki bana daha uygun bir rengini alirda kullanirsam fikirlerim sanki degisebilir gibi geliyor..

Estée Lauder
Gesichtsmakeup
Double Wear Light

Benim en cok begendigim fondoten suan bu oldu. Cünkü renk dogallik acisindan cuk diye suratima oturdu.. Hemde istedigim düzeyde kapaticilik sagladi ki diger iki fondotenden daha ince yapisi oldugu halde..

Eger ciltte agir problemleriniz varsa estee lauderden sasmayin derim.. Hangi fondoteni alirsaniz alin bir sekilde sizi diger fondotenlerden cok daha fazla tatmin ve memnun edecektir..

fondoten serüvenim daha bunlarlada sinirli degil.. Daha sonra bi kac fondoten daha var sana tanitabilecegim..

biri size fondötenin ne kadar güzelmiş, dememeli yüzünüzde fondöten olduğunu anlamamalı öncelikle fondöten uygulamadan mutlaka;
1. yüzünüzü temizlemiş
2. nemlendirmiş olmalısınız.

ayrıca sıkıntılı akneli bir cildiniz varsa peelingi ihmal etmemek gerek.

bu aşamalardan sonra benim önerebilceğim fondöten markaları Mac ve Body Shoptur.

aşırı beyaz tenliyim ve tenime uygun fondöten çok zor buluyorum. çünkü içinde kızıllık içermeyen fondöten bile suratımda sırıtabiliyor. 3 senedir body shop'un 1 numaralı fondötenini kullanıyorum.

fondöteni yüzünüze sürdüğünüz için lütfen iyi bir markadan tercih edin. cilt tipinize uygunluğu çok önemli. benim fondötenim güneş koruması ve nemlendirici içerikli kuru ciltlere tavsiye ederim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…