Folik asit ?

Sinem tokat

Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2022
12
0
25
Merhaba mesajımı görür müsünüz bilmem ama 7+4 hamileyim bugün her zamankinden başka bi doktora gittim ve folik asit kullandinmi dedi hayır dedim önceki doktor böyle bişey vermedi ben hiç folik asit kullanmadım dedim. Doktor folik asit için geç kalmışsın bundan sonra kullanmaya gerek yok dedi. Kafama takıldı bı sorun olurmu bebekte ilk gebeligim ben hiç duymamistim

Folik asit ilk 3 ayda bebeğin sinir sisteminin gelişmesi için çok önemlidir. Hatta gebe kalmayı plandığınız andan itibaren içmek çok önemli ben gebe kalmak istiyorum onun için muayeneye geldim denildiğinde bile doktorlar direkt folik asit yazıyor aslında diğer doktorun vermemiş olması ilginç. Ama canınızı sıkıp moralinizi bozmayın sonuçta hamileliğini 8. Haftada öğrenenler bile oluyor onlarda kullanmamış oluyor

Canım benimde ilk gebeliğim ama folik asit önemli benimki çok yeni şuan belkide senin degerlerin iyi çıktığı için vermemiştir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…