Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Flormar Pudraları tek kelimeyle İĞRENÇ!

TinkerB

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2011
364
1
Kızlar Flormar'ın pudralarını beğeniyodum aslında ama sonraları farkettim ki sürdüğüm anda yüzümü pütür pütür yapıyor soyuluyormuş gibi. Hatta soyuluyor ve bu da iğrenç durmasını sağlıyor hiç de doğal durmuyor iki tür pudrası var, ikisi de öyle. Kesinlikle tavsiye etmem alana da mani olurum kızlar. Yağlı cildim olmasına rağmen böyle bir etki ediyor bu arada. Sadece benim cildimde mi bilmiyorum ama yine de uyarmış olayım denemeden almayın bence..

peeling yapıyor musun hiç?
benim cildim de soyulur bazen, özellikle böyle mevsim geçişlerinde. peelingden sonra pudra pürüzsüz oluyor, pudrada da sorun yaşamıyorum.

TinkerB;
Senin açtığın bi konunun yorumlarında flormar fondoten ve pudrayı denediğini okumuştum... ''Flormar pretty compact''
Öve öve bitiremediğini, ömür boyu kullanırım gibi yazılarını anımsıyorum
Hatta senin övgülerin üzerine almayı düşünmüştüm ama almamıştım Şimdi ne oldu da iğrenç diyon canım, anlayamadım yaa :26:

pudra-fondöten gibi cilt kozmetiği alırken daha kaliteli ürünler seçmeye dikkat ederim.bütün yüzük kaplıo sonuçta.cilt bu hassası var alerjiği var...o yüzden flormar,golden rose gibi ürünlerin pudra veya fondötenlerini kullanmadım hiç.ama ruj,parlatıcı gibi ürünlerini kullanırım,büyük bi zararları olcağını sanmıorum ama cilt için aynı şeyi söyleyemicem.arkadaş önceleri beğenmiş ama sonradan daha kaliteli bi ürünle karşılaşınca aslında kötü bi ürün olduğunu düşünmüş olabilir.iyi markalarla kıyaslanamaz sonuçta bu tip markaların ürünleri.

ben amway kullanıyorum su ana kadar kullanmadıgım kozmetık krem ıvır zıvır kalmadı :) ama flormarın terracota pudrasını merak edıyorum acaba kalıtelımıdır cun kı benım cıldım her urunu kaldırmıyor cogu aldıgım urunu bır kac kere deneyıp vermısımdır bırılerıne .alerjık bır yapım var .

ben ck memnundumm flormarrdan porselenn gbı duruodu yuzmdee suann bndee max pudra varr elımdee kaldıı resmenn

biraz önce yazdığımı okursan bi fikir edinmiş olursun.alerjik bi yapın varsa kullanma derim.clinique,dermablend,benefit gibi ürünler kullanabilirsin.biraz pahalı ama cilt bu riske atılmaz

biraz önce yazdığımı okursan bi fikir edinmiş olursun.alerjik bi yapın varsa kullanma derim.clinique,dermablend,benefit gibi ürünler kullanabilirsin.biraz pahalı ama cilt bu riske atılmaz

canım o yuzden amway kullanıyorum ya ıs de herseyını hemde cok memnunum.

flormarın bi pudrası bnde de var tam ifade ettiğin gibi pudra yüze oturmuyo ki benim cildim de karmadır kesinlikle kuru bir cilt değil ona ragmen bu şekilde.15 dk once nemlendirici mi de sürerim yine de kötüdür.1 hafta falan kullandım cildimde cene kısmımda fısır fısır bişeyler cıktı buna baglıyorum.gecen gün sinirlendim attım..yıllardan beri bitirip bitirip kullandıgım kapatıcılığı ve kalitesinden cok memnun kaldıgım pudrama geri döndüm.max factor creme puff.tavsiye ederim renk skalası da genis cildinize uyan bi renk mutlaka bulursunuz fiyatı da 40 tl falan.baya da uzun süre götürüyor.:79:

Bende kullanıyorum flormar ın purdarısını 90 numaralı, ama her akşam yüzümü sebamed in sbunuyla köpürtür ardından kabak lifiyle peeling yaparım kuruladıktan sonra da bephantene krem kullanıyorum
ve kesinlikle pütür pütür durmuyor amaaa ben pudra fırçasıyla sürüyorum.. kendi puf puf süngeriyle değil onlar zaten yüzüne yapıştırıyor purdayı beğenmiyorum. Size önerim ne marka olursa olsun pudra fırçasıyla sürün yüzünüze hem homojen dağılıyor hemde yüzünüze yapışmıyor.
Ben flormardan gayet memnunum :)

Son düzenleme:
pudra kuru ciltlerde un çuvalından fırlamış gibi duruo heleki beyaz tenliyse:)
o yüzden cilt tipine uygun ürünler ve aynı tonda renkler yda bir ton açık bir ton koyu olacak şekilde seçilmeli yoksa sırıtıyor

Ben de aşırı beyaz tenliyim ve cildim çok kuru çoğu pudra ölü gibi gösterio yüzümü
Strawberry'den en son aldığım(malesef artık alışveriş yasaklandı ve artık en son aldığım oldu) Clinique Blended Face Powder'dan çok memnunum transparan pudra,pek kapatıcılığı yok ama gerek de yok bana cildimde pek kusur yok çünkü

bir ton koyusu kusurlarıda örtüyor sivilce izi fln gibi kızarıklıklar gibi evet kuru ciltlerin kesinlikle nemlendirici kullanması lazım..

peeling yapıyor musun hiç?
benim cildim de soyulur bazen, özellikle böyle mevsim geçişlerinde. peelingden sonra pudra pürüzsüz oluyor, pudrada da sorun yaşamıyorum.

Canım benim de sadece kurutan ürünler kullandığım zaman oluyor. Peeling daha da kötü yapıyor hatta .. Eski fondötenimde de olmuştu

Evett ama o fondötenle ilgiliydi canım. O pudra ise sadece o fondötenle kullanıldığında güzel sonuç veriyor. Biraz önce o fondötenle tekrar denedim bu sefer o kadar kötü olmadı. Eh bi de ilk doğru düzgün pudra deneyimim olduğu için belki abartmışımdır canım özür diliyorumm

Aklımın içini okudun valla :)

Canım bende var terracota. Bence çok kötü, hatta ben dün Terracota'yı almıştım denedikten sonra böyle bir yorum yaptım. E önceki pudrası da kötüydü.. Bence sen kendi yüzünde denemeden sakın alma. Ben de iade etmeyi düşünüyorum :)

ben ck memnundumm flormarrdan porselenn gbı duruodu yuzmdee suann bndee max pudra varr elımdee kaldıı resmenn

Ben de tam tersi. Max'ınki bende fondöten geçilmiş gibi harika duruyor hele creme puff Belki de cilt yapısından falandır ama ben bu pudraların asıl doğallıktan çok uzak olmasından yakınıyorum. Belki de sen doğal olmasını çok da önemsemediğin için beğeniyorsundur ? Max'ın sende hangisi var canm?

Canm aslında çok da hassas değil cildim ama Flormar pudraları yağlı cildim olmasına rağmen kupkuru yapıyor ve soyulur gibi yapıyor. Benefit'i denemek istiyorum ürünleri çok güzel <3 Max'ı da seviyorum ama, çok doğal duruyor. Eh bakıcam artık teşekkr ederim yorumun için

canım o yuzden amway kullanıyorum ya ıs de herseyını hemde cok memnunum.
Bu marka bu aralar baya duyulmaya başladı bakalım bi araştırıcam canm :)

Canım o pudra benim sevgilim yaa bayılıyorum ona eski pudramdı sonra Flormar'ı denedim. O pudra cildi yumuşacık ve pürüzsüz yapıyor. Çok da doğal, ayrıca çok güzel bi bitiriş sağlıyor. Flormar'ınkiler ise pudradan sonra kapatıcıyı çoğu zaman tekrar uygulamak gerekiyor ve so-yu-yor. Bitiriş değil ölüm resmen, böyle pudra olmaz ki ya.

Canım fırçayla deneyince aynı sonuç bende de oluyor, soyulma ortadan kalkıyor amaaa bu sefer de alın bölgemde doğal durmuyor işte.

Bembeyazım hem de canım :)

Aynen canım, transparan istiyorum aslında çünkü pek problemim yok ama kapatıcıyı setlemek için pudra kullanmak istiyorum. Ya mineral pudra, ya max creme puff, ya da transparan alıcam. Yalnız şunu merak ediyorum transparan pudra doğal duruyor mu?

bir ton koyusu kusurlarıda örtüyor sivilce izi fln gibi kızarıklıklar gibi evet kuru ciltlerin kesinlikle nemlendirici kullanması lazım..

Cnm yağlı cildim var benim ama yanlış bir hareket yap ya da kalitesiz bi ürün sür anında kupkuru oluyor ve soyuluyor. Kullanmadan önce nemlendirici kullanmama rağmen ve altına da fondöten kullanmama rağmen Flormar cildimi kesinlikle çok kuruttu. Yıkayınca geri geliyor eski güzel görünüm, ama sürdüğünüz anda soyuluyor resmen.

Ne özürü canım estağfurullah
İyi ki de almamışım
Ama fondotenini hala almayı düşünüyorum... Alsam mı bilemedim

Ben flormarın perfect coverage fondotenini almayı düşünüyodum o da pudrası gibi sorun yaratabilirmi acaba bilemedim şimdi

Ne özürü canım estağfurullah
İyi ki de almamışım
Ama fondotenini hala almayı düşünüyorum... Alsam mı bilemedim

Canım evet katılıyorum ve ekliyorum... Fondötenleri gayet güzel ve doğal Flormar'ın. Hiçbi sorun da yaratmıyor cildi tahriş etmiyor sivilce yapmıyor kalıcı vs. Mat Touch'dan çok memnun kalmıştım, Dün Perfect Coverage aldım sadece denemek için, gerçekten full kapatıcı bi fondöten. Yalnız yüzünde çizgiler varsa biraz yaşlı gösteriyo seni, çizgilerin içine doluyo. Ama kapatıcılık süper duruş pürüzsüz. Pürüzlerin varsa veya çok kızarıklıkların vs. varsa Perfect Coverage al. Eğer sadece mat durmasını istiyosan ve yüksek kapatıcılık istiyosan Mat Touch da iyidir tek farkları birisinin daha kapatıcı birisinin daha mat olması. Yalnız bişi daha ekliyim Mat Touch'ın renk tonları biraz koyu. Yani bronz bi görünümü var koyu yeşile kaçıyo biraz tonları. Pudra kulanmıyosan pek tavsiye etmem ama pudra kullanırsan zaten kendi tonuna geri dönüyosun. Alırsan beni haberdar et canm öptüm

Ben flormarın perfect coverage fondotenini almayı düşünüyodum o da pudrası gibi sorun yaratabilirmi acaba bilemedim şimdi

Hıh yukarı bisürü açıklama yazdıktan sonra isabetli oldu ama dur senin için özel açıklıyım. Pürüzsüz tek renk bi cilt sağlıyo, bitirişi güzel. Kapatıcılığı çok yüksek, kalıcılığı 12 saat gerçekten de. Tek kusuru var çizgilere doluyo. Biraz yaşlı gösterebilir (göstermeyebilir de) ama pudrayla geçersen bişicik kalmıyo zaten canm. Ciltte de hiçbi problem yaratmıyo için rahat olsun. Bi de bu ürün spf 10'lu..

Hı kızlar bi de su bazlı olan Sheer Make Up var spf'li. O da güzel ama kapatıcılık pek yok. Hatta bomboş fondöten hiçbişi vermiyo size pek tavsiye etmem. Sadece hafif bi renk verir ve su bazlı olduğu için daha sağlıklı, bi de spfli. Yani renkli nemlendirici gibi bişi işte.

Çok teşekkür ederim canım nettende birazcık araştırdım sanki cildime uymayacak bi koyulukta gibi geldi.. Ruh gibi beyazımdır da gidip testerlerine bakarım artık umarım cildime uydurmakta sorun yaşamam :)

Ne güzel açıklamışsın TinkerB, çok sağol yardımcı oldun

Yüzümde sivilcelerden kalma kızarık ve lekeler var ama çok az canımcım
Alırsam günlük kullanmam zaten ara sıra işte... Tabi ki daha iyilerini almak isterim ama napalım ithal olanlar çok pahalı oluyolar anamm

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…