Pudra, Fondöten, Kapatıcılar Flormar Pudraları tek kelimeyle İĞRENÇ!

Çok teşekkür ederim canım :KK69: nettende birazcık araştırdım sanki cildime uymayacak bi koyulukta gibi geldi.. Ruh gibi beyazımdır da gidip testerlerine bakarım artık umarım cildime uydurmakta sorun yaşamam :)

Canım ben de öyleyim hatta lakabım vampirella benim bu yüzden :KK70: Rengi bana tam uydu canım ama numarasına bakamıyorum şu an yanımda değil malesef :KK43: En açığını kullanıyorum sanırım..

Ne güzel açıklamışsın TinkerB, çok sağol yardımcı oldun :KK54:

Yüzümde sivilcelerden kalma kızarık ve lekeler var ama çok az canımcım :KK59:
Alırsam günlük kullanmam zaten ara sıra işte... Tabi ki daha iyilerini almak isterim ama napalım ithal olanlar çok pahalı oluyolar anamm :KK1:
Bölgesel değil de tek tükse kapatıcı da bakabilirsin. Yani sadece kapatıcı ve pudra kullansan daha iyi olur benim gibi. Hatta ben çoğu zaman pudra kullanmıyorum bile. Fondöten tam kapatmaz lekeleri zaten dimi, kapatıyo mu seninkileri? Kapatıcım kapatmıyo dersen Max Factor Erace var bende maşallah kapatamadığı bişi yok kendisinin bi düşün derim çok öptüm.

Bi de kızlar, terracota'yı yeni aldığım fırça setinin (üzgünüm markasını bile bilmiyorum :KK70:) allık fırçasıyla uyguladım (en yumuşağı oydu) bu sefer güzel sonuç verdi. Ama yine yüzümdeki kapatıcıyı aldı götürdü. Anlamıyorum bunun sorunu ne ki, üstüne bi daha kapatıcı geçtim. Ama iyi oldu parlamayı önledi normal bi pudra gibi. Bunu da not düşmüş olayım..

2 sene önce aldım. Verdiği renk de görüntü de hoş değil bence. Bir kez kullandım. Daha da kullanmam. Hala duruyor. Topiği gördüğüm iyi oldu atayım :KK1:

tinkerB,
doğallık ve kapatıcılıkk ararımm fondotende de pudrada da o yuzden pıyasada denemediğim markaa denemediğim ürün kalmadı sanırmm :emir_bebek: max factorr creme puff var bende de ama buyuk hayal kırıklığı oldu bndee asırı beyaz tenlıyımm 81 numarasını aldım en acık dıee pembe durdu resmenn yanağma allık olarkk kullanıorm onu:KK19: amaa flormarrn compact pudraları gerckten iii onu surduğumdee herkes beğenıoduu makyajımı sevgılımde dahıll:54 senın yuzndee kapatıcılık ısteyenn sivlce,leke vs fln mı cok acabaa ??:KK14:

tinkerB,
doğallık ve kapatıcılıkk ararımm fondotende de pudrada da o yuzden pıyasada denemediğim markaa denemediğim ürün kalmadı sanırmm :emir_bebek: max factorr creme puff var bende de ama buyuk hayal kırıklığı oldu bndee asırı beyaz tenlıyımm 81 numarasını aldım en acık dıee pembe durdu resmenn yanağma allık olarkk kullanıorm onu:KK19: amaa flormarrn compact pudraları gerckten iii onu surduğumdee herkes beğenıoduu makyajımı sevgılımde dahıll:54 senın yuzndee kapatıcılık ısteyenn sivlce,leke vs fln mı cok acabaa ??:KK14:

allah allah canım ben de bildiğin beyazım creme puff'ın en açık rengini denedim bayıldımm :KK69: Ama Flormar benim yüzümü mahvediyo kendi süngeriyle sürünce :2: Ya canım bende tek bi leke bile yoktur kapatıcılık pek beklemem (kapatıcılara olan özel aşkımı saymazsak :KK70:). Bilmiyorum ki hiç doğal durmuyor resmen soyuluyor yüzüm. Hı yalnız bugün Flormar Perfect Coverage sürdüm berbat oldu hiç sevmedim!! O da soydu. Hatta şu anda problem bende mi diye peeling yapıyorum :KK70: Neden oluyo acabaa...

Hangi marka olursa olsun hiçbir pudrayı nemlendirici kullanmadan sürmenizi tavsiye etmem. Eğer haftada bir peeling yapar, pudrayı sürmeden önce de nemlendirici uygularsanız iyi bir sonuç elde edileceğini düşünüyorum:KK16:

Hangi marka olursa olsun hiçbir pudrayı nemlendirici kullanmadan sürmenizi tavsiye etmem. Eğer haftada bir peeling yapar, pudrayı sürmeden önce de nemlendirici uygularsanız iyi bir sonuç elde edileceğini düşünüyorum:KK16:

Ama zaten nemlendirici sürüyorum her zaman, peelingimi de 2 haftada bir yaparımm..

bende flormarın perfect coverage 102 numaralı var yalnız şöyle bir problemim var, fondoten müthiş kapatıcı çok güzel laakin bunu sürüyoruum bi güzel sonra üstüne pudra fırçasıyla 91 numara pudramı sürüyoruum ilk görüntü müthişş böyle sanatçı makyajı gibi oluyor ama bir saat sonra kuruyor galiba böyle burnumun üstü bi tuhaf oluyor koyulu açıklı böyle garip bişi acaba diyorum fondoten üstüne sürdüğüm pudramı yapıyor? yoksa fondoten tek başınada öyle mi ? fondoteni tek başına hiç kullanmadım oyüzden bilemiyorumda neden öyle oldu yaa :KK43:

bende flormarın perfect coverage 102 numaralı var yalnız şöyle bir problemim var, fondoten müthiş kapatıcı çok güzel laakin bunu sürüyoruum bi güzel sonra üstüne pudra fırçasıyla 91 numara pudramı sürüyoruum ilk görüntü müthişş böyle sanatçı makyajı gibi oluyor ama bir saat sonra kuruyor galiba böyle burnumun üstü bi tuhaf oluyor koyulu açıklı böyle garip bişi acaba diyorum fondoten üstüne sürdüğüm pudramı yapıyor? yoksa fondoten tek başınada öyle mi ? fondoteni tek başına hiç kullanmadım oyüzden bilemiyorumda neden öyle oldu yaa :KK43:

cicm bn onceden maybellıne fondotenın peşınee pudra kullanırdım gerek duyardım yanıı dahaii gozukuoo dıe... folrmar perfect coverageletanıstıkan sonraa pudrayı bıraktım hıc gerek duymuormm o fondoten pudra bazlı zatenn kıvamına dkkat ettysenn yoğundurr diğer likit fondotenlere gore...bıde tek basına dene ıstersen :KK61:

allah allah canım ben de bildiğin beyazım creme puff'ın en açık rengini denedim bayıldımm :KK69: Ama Flormar benim yüzümü mahvediyo kendi süngeriyle sürünce :2: Ya canım bende tek bi leke bile yoktur kapatıcılık pek beklemem (kapatıcılara olan özel aşkımı saymazsak :KK70:). Bilmiyorum ki hiç doğal durmuyor resmen soyuluyor yüzüm. Hı yalnız bugün Flormar Perfect Coverage sürdüm berbat oldu hiç sevmedim!! O da soydu. Hatta şu anda problem bende mi diye peeling yapıyorum :KK70: Neden oluyo acabaa...

enteresan valla:97: max ın en acık dediğin kac numarası sendekı cnm? sna flormarın pudralarıı uymuoo coverageden de memnun kalmamıssınn cildin mı cok kuru acepp?:KK31: ki bnm cildim cok kuru makyaja baslamadann bol nemlendırıcı surmezsemm kuruoo yuzumdekı makyaj :KK14: ama nemlndrdğm içinn coveragedenn de ck memnunumm :KK49:

Canım Perfect Coverage'i ben de sorunlu bölgelere (hafif kızarıklık olan yerlere) kullanıyorum öyle bi sorun yok ama pudrada aynısı bende de oluyor.

cicm bn onceden maybellıne fondotenın peşınee pudra kullanırdım gerek duyardım yanıı dahaii gozukuoo dıe... folrmar perfect coverageletanıstıkan sonraa pudrayı bıraktım hıc gerek duymuormm o fondoten pudra bazlı zatenn kıvamına dkkat ettysenn yoğundurr diğer likit fondotenlere gore...bıde tek basına dene ıstersen :KK61:

Canım anladım seni ama ben aslında fondöten pudralı olmasa bile o verdiği parlaklığı severim pudra sürmek istemem kapatıcılık falan da hiç aramıyorum ama günün sonuna doğru parlıyorum malesef, o yüzden kullanma ihtiyacı duyuyorum. Tek başına deneyince normal bi görünüm oluyor tabi ama pudrasız kullanamıyorum dediğim gibi. Yalnız o da azıcık soyulma yapıyor aşırı yumuşak bi şekilde uygulamazsam. Anlamadım bu işi yaa :KK70:

enteresan valla:97: max ın en acık dediğin kac numarası sendekı cnm? sna flormarın pudralarıı uymuoo coverageden de memnun kalmamıssınn cildin mı cok kuru acepp?:KK31: ki bnm cildim cok kuru makyaja baslamadann bol nemlendırıcı surmezsemm kuruoo yuzumdekı makyaj :KK14: ama nemlndrdğm içinn coveragedenn de ck memnunumm :KK49:

Bende yok canım sadece kapatıcı alırken denemiştim hortlak gibi olduğum için eminim en açığını kullandık. Benim cildim yağlıydı şimdi karma, ama en küçük hatada kuruyup pul pul dökülür bkz. Flormar pudraları, fondöteni sert uygulamak. Nemlendiriciyi hiç aksatmıyorum canım bu arada :)

ne bileyim pudranın o yumşacık pürüzsüz görüntüsü benim çok hoşuma gidiyor :)
yarın deneyeceğim bakalım tek başına hoşuma giderseee öyle tek kullanırım :)

Ay o yorum sana mıydı hemen atladım bende haa :KK70:

olsun ha sana ha bana ne farkeder :KK70:
dün fondotenimi uyguladımmm ama ben çok sürüyomuşum meğersem bu sefer elimin üstüne 2 fıs sıktım ama %25 ini kullandm sıktığımın kalanını şişeye geri sokmaya çalıştım :KK70: geçenkinde o2 fısı direk yüzüme sürmüştüm :KK70:
azıcık sürdüm üstünede pudrammı sürdüm çok cicik oldu hiç bişe olmadı bni rahatsz eden:)

olsun ha sana ha bana ne farkeder :KK70:
dün fondotenimi uyguladımmm ama ben çok sürüyomuşum meğersem bu sefer elimin üstüne 2 fıs sıktım ama %25 ini kullandm sıktığımın kalanını şişeye geri sokmaya çalıştım :KK70: geçenkinde o2 fısı direk yüzüme sürmüştüm :KK70:
azıcık sürdüm üstünede pudrammı sürdüm çok cicik oldu hiç bişe olmadı bni rahatsz eden:)

pudracı senı :KK3: fazla suruncee yuzdekıı bolgelerdee bırıkmee oluoo hıc hos durmuoo ztn azckk alıormm bndee yeterncee etkı edıoo :KK49:

pudracı senı :KK3: fazla suruncee yuzdekıı bolgelerdee bırıkmee oluoo hıc hos durmuoo ztn azckk alıormm bndee yeterncee etkı edıoo :KK49:

Canım ben de bir fısın 10'da birini bile kullanmıyorum ama yine de aynısı oluyor. Günün sonuna doğru burun kenarlarım ve kaş ortam, alnım kuruyor soyuluyor. Hay allahım ya iyice kuru ciltli bi insan oldum çıktım yağlıydı benim cildim noluyo ya :KK70: Bi de yağ bazlı fondöten kullanıyorum ona rağmen ...

Nemlendirici kullanmak şart pudra öncesi yoksa çok fena soyuluyor dediğiniz gibi. Ama nemlendiri kullanıldığı ve cilde peeling yapıldığı halde yine soyuluyorsa bilemeyeceğim onun sebebini. Belki de gerçekten Flormar'ın pudrasındadır sorun. :))

Flormar'ın pudra konusundaki en büyük zayıflığı benim için birkaç saat sonra yüzümden tamamıyla uçmasıydı. Bir daha da kullanmadım bu yüzden. ://

Daha kaliteli ürünler seçmek gerek.

Nemlendirici kullanmak şart pudra öncesi yoksa çok fena soyuluyor dediğiniz gibi. Ama nemlendiri kullanıldığı ve cilde peeling yapıldığı halde yine soyuluyorsa bilemeyeceğim onun sebebini. Belki de gerçekten Flormar'ın pudrasındadır sorun. :))

Flormar'ın pudra konusundaki en büyük zayıflığı benim için birkaç saat sonra yüzümden tamamıyla uçmasıydı. Bir daha da kullanmadım bu yüzden. ://

Daha kaliteli ürünler seçmek gerek.

Ya canım problem bende galiba. Bugün pudrasız kullandım sürdükten bikaç saat sonra yine kupkuru yine pul pul yine soyuluyor. Kötü bi görünüm değil fazla, kuru bi cildim olduğu görünümü veriyor sadece, homojen dağılmış tek renk düzgün lekesiz bi yüz, ama burun kenarları ve yanakların burna yakın olan bölümü, bi de kaşların üstü kupkuru ve soyuluyor resmen pul pul. Cilt dökülüyor gibi sanki, yenileniyor mu ne? Gerçi bu hafta 2 geçen hafta 1 kere peeling yaptım yine de bi düzelmedi nedense.

Ya canım problem bende galiba. Bugün pudrasız kullandım sürdükten bikaç saat sonra yine kupkuru yine pul pul yine soyuluyor. Kötü bi görünüm değil fazla, kuru bi cildim olduğu görünümü veriyor sadece, homojen dağılmış tek renk düzgün lekesiz bi yüz, ama burun kenarları ve yanakların burna yakın olan bölümü, bi de kaşların üstü kupkuru ve soyuluyor resmen pul pul. Cilt dökülüyor gibi sanki, yenileniyor mu ne? Gerçi bu hafta 2 geçen hafta 1 kere peeling yaptım yine de bi düzelmedi nedense.

ayyy şimdi anladım seni ben :)
kabak lifi al bitane bununla sabah akşam cildine uygun sabun, temizleme jeli herneyse ( ben sebamed in akneli cilt sabununu kullanıyorum) köpürtüp lifle peelingle sonra üstüne bepanthen krem yağsız olan missler gibi olcaksın gör bak soyulma fln azalcak bitcek :)
bepanteh i kesin al ama derdine çare olucak. 4tl bişe zaten
makyaj malzemeni kullanmadan önce de muhakkak sür ben bi tüp bitirdim çokta memnunum misler gibi kokuyor bide :)

X