Flor nedir, doktoru söyleyen oldumu???

crescentmoon

¢яєѕ¢єηт
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2008
3.348
3
arkadaşlar bebek sitelerini gezerken bi sitede bebek gelişimlerini okurken 4 aylık bebekler hakkında şöyle bir yazı gördüm:

"D vitaminin yanında bebeklere flor verilmesine bu ayda başlanabilir; bazen daha geç başlanır."

flor dediği nedir bilgisi olan varmı aceba??

benim bildiğim kadarıyla dişler için yani daha sağlıklı olması için hamilelikte anne de kullanabiliyor hatta bende bi yerde okumuştum ama içme suyunda da flor var o yeterli galiba sadece bebekler için değil herkes için umarım yanlış bilmiyorumdur

benim doktorum verdi her gün bir tane eritip veriyorum.. dişlerinin güçlü çıkmasını sağlıyor..

d vitanini ve flor iceren hap vermistiler bana hastanede .. günde bi tane veriim diye..
sonra doktorum flor icin erken dedi sadece d vitamini verdi.eritip mamasina koyuyorum.
gecn gün yine yazdi ve yine florsuz :S
gerekseydi yazardi heralde

FLOR DİŞ YAPISININ GÜÇLENMESİNE YARDIMCIDIR.
BEN BEBEĞiME DEVİT-3 KULLANIYORDUM ŞİMDİ HEM DEMİR HEMDE FLOR BULUNAN D-FLOR KULLANIYORUM.
ÖZELLİKLE DİŞ ÇIKARAN BEBEKTE D-FLOR KULLANILMASI GEREKiYORMUŞ.

bizede drmuz 6.aydan itibaren flor verilecek dedi bu ayki kontrolümüzde verir herhalde.diş yapısıyla ilgili herhalde çünkü dişimizi gösterdikten sonra bi dahaki ay flor vermeye başlıcan demişti.

ilk kızımda flor falan kullanmamıştım.şimdide henüz dr bişey demedi. bir dahaki kontrole gittiğimizde 6. ayı bitiririz bakalım belki o zaman söyler, söylemezsede ben bi sorim bari, unutmazsam tabi
hep şunu sorim, bunu sorim diyorum unutuyorum

BENİM MİNİK BİR AJANDAM VAR HEP NOT ALIYORUM CANIM.
İLERİDE TEKRAR BEBEĞİM OLURSA GERİYE DÖNÜP OKUYABİLİRiM.
DOKTORUMUN SÖYLEDİKLERİNİ DE HEMEN NOT ALIYORUM GÜZEL OLUYOR.
HEMEN HERŞEYİ PAYLAŞMIŞ OLUYORUM DOKTORUMUZLA, TAVSiYE EDERİM

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…