Fitille 4 günde 1 kaka yapan oğlum dün 7 kez yaptı , yardım?

gratel88

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2023
382
276
35
Arkadaşlar bebeğim 4ay 26 günlük, bu zamana kadar hep kabızlık sorunu vardı , dün 7 defa sümük gibi , içinde beyaz beyaz parcalarin olduğu kakalar yaptı , bugün sabah da tekrar yapınca korktum, doktora götürmeli miyim , böyle bişey neden olabilir ?

Emiyorsa yediğiniz birseyden kaynaklanmış olabilir devam ederse götürün tabi ama fitille kaka yapyirdiginizi söylemişsiniz 4 gun icon fitil neden 10 güne kadar kaka yapmamasi bebek icin normal kabul edilir eger gercekten cok katı kaka yapmıyorsa bukadar fitil yapılması bu duruma alıştırır bence benim oglum 13 gun kaka yapmadi biz 7 10 güne kadar hep normal gördük zamanla düzene girdi suan hic sorunsuz yapiyor 10 aylik

Emiyorsa yediğiniz birseyden kaynaklanmış olabilir devam ederse götürün tabi ama fitille kaka yapyirdiginizi söylemişsiniz 4 gun icon fitil neden 10 güne kadar kaka yapmamasi bebek icin normal kabul edilir eger gercekten cok katı kaka yapmıyorsa bukadar fitil yapılması bu duruma alıştırır bence benim oglum 13 gun kaka yapmadi biz 7 10 güne kadar hep normal gördük zamanla düzene girdi suan hic sorunsuz yapiyor 10 aylik
Çok ağlayıp sancı çektiği için fitil yaptık

su kaybından oluyor diye aklımda kalmış. Sıcakta bırakmayın ince az giydirin.
Bebek üşür diye şu sıcakta kay kat örtüp havale geçirtecek tipler var.
Emiyorsa kendiniz bol sıvı tüketin ve ona dokunan kabız yapacak şeyler yemeyin. Kayısı falan yersiniz. Emmiyorsa su verin arada ya da doktora danışın. Hava gerçekten çok sıcak

Sadece emiyorsaa 10 güne kadar normla diyorlar mama alıyorsa yapması lazım. Emiyorsa siz sindirimi kolaylaştırıcı şeyler yiyin kefir vs

Doktora götürün, bebeğim günde 9 kez kaka yapinca doktor bağırsak iltihabı olmuş prebiyotik kullanmadan geçmez dedi ve kullandık biogala günde 5 damla üç dört gün sonra normale dönmeye basladi

X