Fikrinizi bekliyorum

Canım ailen %50 burslu okuyabilecek kadar maddiyatı varsa özel ders ücretlerini de karşılayacak durumdadır diye düşünüyorum . Ben para varsa bu tarz gerekliliklerde kısmayı parayı düşünmeyi doğru bulmuyorum . Aynı hatayı yıllar önce yaptım çünkü bı bakıyorsun maddiyat dediğin şey elden gidiyor ve bu sefer keşke zamanında param varken yapsaydım diyorsun. Ki bu çalışma senin ileriye dönük maddiyatını etkileyecek. Bence özel ders her zaman daha iyidir iki ders bile alsan sözelleri kendin halledecebilecegini düşünüyorsun ders çalışma şevkini arttırır . Kendini en iyi bilen sensin ama , seni teşvik eden şey diğer insanların harale gürele ders çalıştığını görmek mı etkiler yoksa evde kendi düzenin içinde ders çalışmak mı bunu düşün. Bu arada dershane sınıfın da çok önemli laylaylom bir sınıf olursa sende salarsın

Şu anda paraya ihtiyacın var sanırım çalışıyorsun. Peki yüzde 50 burslu kazanınca kalan miktarı kim ödeyecek ? Yani ailenin ödeyecek durumu varsa niye çalışıyorsun. Çık kendini sadece derslere ver derdim. Ben tam da bilmiyorum ama ne kadardır burslu da olsa ödenecek miktar?

Öncelikle hedefinizi belirleyin.Şu an iş yükünüz fazla olmadığı için ve bir miktar gelir elde ettiğiniz için iş hayatı daha cazip geliyor olabilir.Ama bu işi sürekli yapmak istemiyorsanız enerjinizin yüzde yüzünü eğitim hayatınıza harcamanız daha doğru olacaktır.Ama maddi açıdan çalışmaya mecbursaniz kendinize gunluk çalışma programı hazirlarsiniz.Arkadaslarinda dediği gibi biraz İnternetten biraz kitaplardan ve çoğunlukla test çözerek açığı kapatabilirsiniz.Disiplinli olursanız imkansiz diye bir şey yok.Benim bir yakınım evde kendisi çalışma programı yaparak liseden mezun olur olmaz çok iyi bir üniversitede çok iyi bir bölüm kazandı.Şu an 3.sinifa geçti.Azim ve disiplinle her seyin üstesinden gelinir.

Hiç matematik bilmeden başarılı olmak mümkün mü günümüzde bilmiyorum? Yani ben denemelerde matematiği fullerdim, KPSS’den 88 aldım.

Kendi öğrencilik zamanıma göre değerlendirirsem başarılı olacağınızı düşünmüyorum. Tabii saat 14.00’e kadar çalıştığınız için böyle dedim.

Tavsiye olması için kendi çalışmamı yazayım: Nisan ayında bütün konuları bitirdim, o tarihten itibaren sadece deneme çözdüm. Denemede her yanlış yaptığım soru için konusunu açıp tekrar çalıştım. Kendi kendime yemin ettim. Her yanlış yaptığım konuyu tekrar okuyacağım diye. Hiç “doğrusunu anladım, okumama gerek yok” diye düşünmedim. Mutlaka açıp okudum

Şu an youtubede öyle kanallar var ki dershane evinize gelmiş durumda.. Özel ders veya dershane için ayıracağınız vakti videoları izleme ile geçirirseniz inanın yapamayacağınız birşey kalmaz.. Hem hocanızı da siz seçeçeksiniz.. Biri size hitap etmiyorsa başkasını dinleyin mutlaka verim alacaksınız.. Fakat kendinize inanıp disiplin içerisinde planlı ilerlerlerseniz başarabilirsiniz..

Anlamadığınız yerde geri sarıp baştan dinleyin ya da hocanın tarzını beğenmedim deyip başka hocadan dinleyin.. İnşallah başarısınız ve inan ki hiç zor değil..

bugün dersaneler ile konuştum.
Eşit ağırlık olarak çalışacağım.
Saatler ise iki grup var
1. Hafta sonu iki gün 09:00 15:00 arası ve hafta içi üç gün de 15:00 19:00 aralığında

2. Grup hafta içi her gün 09:00 ve16:00 aralığında

yani 1. grup bana uyuyor fakat işimle beraber yürütebilir miyim onu düşünüyorum.
Bir de Uğur kurs’a gittim isim vermek yasak mı bilmiyorum ama memnun kalan var mı gidip de

Lise matematik öğretmeni ve eğitim koçu olarak birkaç tavsiyede bulunmak isterim.
Günümüzde bilgiye ulaşmak o kadar kolay ki tabi istediğiniz her yerde ve her şekilde ders alabilirsiniz. Ancak burada birkça sorunun cevabı çok önemli?
-Disiplinli bir çalışmayı kendi denetiminizde yapabilir misiniz?
-Sınav sistemini ne kadar tanıyorsunuz?
-Sınav içeriğine ne kadar hakimsiniz?
-Hangi dersten hangi düzeydesiniz? Mesela sözel dersleri daha kolay çalışabilirsiniz ama tek başınıza matematik çalışabilir misiniz? Evet bir çok site var matematik anlatan, hatta soru bankalarının çözüm videoları var. Ama bir soruyu yanlış yaptığınızda hatanızın nerede olduğunu kolayca bulabilecek misiniz? Çok iyi öğrencilerim var sınava hazırladığım, ancak en iyi verimi yanlış soru analizlerinden yapıyoruz. Video çözümleri genel çözüm olduğu için dinleseler de yine bize soruyorlar.

Şimdi bu soruların cevabına göre tek başınıza da çalışabilirsiniz, dersane de seçebilrisiniz. Dersane gerekli değil elbette ama disipline sokmak, sitemli ilerlemek ve deneme sınavları-sonuç analizleri için faydalı da oluyor tabi. Bu sınav bilgi sınavından öte öğrenci seçme sınavı olduğu için mesela matematik çalışmayacaksınız, yks matematik çalışacaksınız. Soru tarzları, taktikleri, süre çok önemli.

Kendnizi iyi analiz edin, uygun bir yöntem bulun.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim gerçekten çok açıklayıcı oldu.
Sınav sistem ve içeriğine hiç hakim değilim
Tek başıma matematik de çok zor benim için
Yalnızca disiplin konusunda kendime güveniyorum.
bu nedenle sanırım işimi bırakıp full dersane + bireysel çalışmaya yöneleceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…