Fikrinizi bekliyorum

kararsizbirisi

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2021
274
268
Selam kızlar umarım konuyu doğru yere açmışımdır.
Ben bir sene sonra yks ve kpss gireceğim
Lise mezunuyum fakat temel bilgim hiç yok diyebilirim.
Sözelde iyiyim çalışarak başarılı olacağıma inanıyorum fakat özellikle mat ve ingde sıfır durumdayım.
Dersaneye gitme imkanım var ama sabah dokuzdan öğlen ikiye kadar çalışıyorum.
İşten sonra gidebilir miyim ve ordakilerden geri kalır mıyım özel ders mi alsam?
Onun da ücreti çok daha yüksek olur diye düşünüyorum, çünkü tek bi ders değil tüm dersleri çalışmam lazım.
Veya saat ikiden sonra evde kendim çalışabilir miyim?
Kısacası işin içinden bir türlü çıkamadım
Kendime bi yol çizemedim sizin fikrinizi almak istedim.
Şuanki işim de çocuklarla ilgileniyorum fakat çok rahat bi iş yıllardır tanıdığım kişiler, bırakmak istemiyorum. Fiziksel olaral hiç bi zorluğu yok
Ama acaba iş yerinde beyinsel olarak yorulup kendi derslerime çalışmakta zorlanır mıyım bu da kafamı karıştıyor.
Yks sınavından aşırı yüksek bi puan beklemiyorum yüzde elli burslu olarak özel üniye gidebilecek kadar puan alsam da yeter bana ama tabi ne kadar yüksek puan o kadar iyi

Internet ders anlatma konusunda derya deniz, geçen gün unuttuğumuz bir matematik konusu açıp dinledik eşimle, hiç tekrar yapmadım hala aklımda. En baştan, çok güzel seviye seviye anlatıyorlar ücretsiz. Bence o sekilde cok güzel ders çalışılabilir dershane istemiyorsanız

Hem işe devam eder, sabah erken kalkıp ise gitmeden biraz çalışırsınız, alsam gelince konu testini çözer pekistirirsiniz

Ben de bunu yazacaktım, bu dönemde dershaneye para vermek saflık bence. İnternette çok kaliteli hocalardan ders dinleyebiliyorsunuz. Üstelik bedava ve istediğiniz saatte dershane büyüsü eskidendi

Dershane yerine interneti öneririm. İnternette her derste işinin ehli hocalar dersleri çok güzel şekilde anlatıyorlar. youtubeda birçok video var ama birkac ucretli site var ve matematik, türkçe ve fen derslerinde şuana kadar hiç karşılaşmadigim kadar iyi anlatan hocalara denk geldim. Belki maddi olarak biraz zorlar ama bir dershane kadar da tutmaz. Şimdi sınava hazırlanıyor olsam kesinlikle bu şekilde hazirlanirdim. İngilizce var mı bilmiyorum ama sirf ingilizce için de dershane şart değil bence.

Ben de bunu yazacaktım, bu dönemde dershaneye para vermek saflık bence. İnternette çok kaliteli hocalardan ders dinleyebiliyorsunuz. Üstelik bedava ve istediğiniz saatte dershane büyüsü eskidendi
Kesinlikle öyle, ellerimizde testler arkalarından koşardık anlatsınlar diye, şimdi öylemi aç internetten anlayana kadar tekrar tekrar dinle

Şöyle ki aslında ben çalışmaya nereden başlayacağımı bile bilmiyorum.
Bu yüzden Hem disiplin açısından hem de benden daha tecrübeli fikir danışacağım hocalarım olması açısından dersnede hocayla çalışmak istiyorum.
Sadece ordaki öğrencilerin temel eğitiimi daha iyi olacak ben uyum sağlayamazsam, anlamazsam diye korkuyorum.
Bir de acaba işimi bırakıp full dersane ve ders çalışmaya mı odaklansam yoksa ikisini beraber yürütebilir miyim bu beni düşündürüyor

Site ismi vermek yasak değilse yazabilir misiniz

Aslında kendi yapabileceğim dersler internetten yapıp hiç anlamadığım dersler için özel hoca işe anlaşabilirim bu da güzel bir alternatif

Bence dersaneye gitmelisiniz.Birden fazla ders onlarca konu var. Dersane ile birlikte konu konu sistemli ilerlersiniz.Çünkü anladığım bu konuda pek deneyiminiz yok. Kendi başınıza halletmeye çalıştığınızda motivasyonunuz bozulacaktır çünkü uzun bir süreç ve acaba yeterli mi düşüncemiz olacak hep. Hem yapamadığınız soruları öğrenmeniz açısından da iyi olur. Özel dersi de yine bu sebepten önermiyorum. Dersaneye birlikte hangi hafta hangi konuyu çalışıp bitirmeniz gerektiğini görüp süreçle birlikte ilerlerken özel ders ile bunu sağlayamazsınız ya da çok külfetli olur. İşinize devam edip etmemenizde sizin maddi durumunuza bağlı. Ama istedikten sonra işinizle birlikte de çok güzel başarırsınız.

Öğlen vakti işten çıkıyorsanız kendinize bir ders programı belirleyin. Muhakkak öğleden sonra ders grupları da vardır. Yoksa bile 14.30'da oturun masa başına YouTube ders takibi yapın yada online bir dersaneye kaydolun.

Kpss grupları çok değişik saatlerde olabiliyor
Benim gittiğim yıllarda akşam olan vardı, haftasonu olan vardı, haftaiçi olan vardı
Mutlaka size uyan bi seçenek vardır
Yoğunluk olarak ds yşne kendimden örnek vereceğim
Okula gidiyordum, staj yapıyordum ayrıca haftasonu da dersaneye gidiyordum
Daha yoğun olduğum bi yılı hatırlamıyorum
İsteyince oluyor yani

Önce yksye girip sonra kpss grubna katılacağım.
Kpss için farklı gruplar muhakkak vardır yks aslında şuan en büyük sorun.
Çok daha fazla çalışmak gerekiyor yks içinde farklı saatler de gruplar varsa çok iyi olacak benim için

Benim tavsiyem eğer süreci evde yönetebileceğinizi düşünüyorsanız dersaneye sadece denemelerine girmek için kaydolun ,öyle bir seçenek var bildiğim kadarıyla. Çünkü evde tam ciddi deneme çözme ortamı olmayabiliyor. Sonrasında ise yararlanabileceğiniz o kadar çok kaynak var ki , çözüm videolu kitaplar,soru çözümü için uygulamalar , anlamadığıniz bir konuyu bir sürü farklı hoca anlatıyor mesela,online koçlar vs. Ama mutlaka planlı ilerlemeye çalışın ipin ucu kopunca her şey birikiyor ve bir bakmişsiniz sınav günü gelmiş. Şimdiden başarılar dilerim

Teşekkür ederim evde disiplinli ve verimli çalışabileceğimi pek sanmıyorum o nedenle uzman desteği almaya karar verdim şuan için.
Aklıma şuan tek takılan işimi bırakıp sadece buna mı yoğunlaşsam ikisini aynı anda yürütebilir miyim

Bence sadece sınava odaklanmanız çok daha iyi olur , çünkü yürütmesi zor bir süreç yks. Umarım istediğiniz sonucu alırsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…