fikrinize ihtiyacım var

xoxzlems

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2007
137
0
Kızıma pnömokok aşısının ilk dozunu 7 aylıkken 2. dozunu 8 aylıkken yaptırdık.bu ayın 12'sinde 3. dozu için çağırdılar sağlık ocağından. ama çocuk doktorumuz bu aşıya normalde 6 aydan önce başlanır ve 4 doz olur dedi. 6 aydan sonra başlanırsa 1 yaşına kadar 2 doz 3. dozu 1,5 yaşında olur yaptırmayın dedi.
sağlık ocağı çağırıyor, çocuk doktoru gitmeyin diyor. ne yapmalıyım? Yardımcı olun lütfen

canım yardımcı olamayacam ne yazııki benimde bilgim yok açıkçası ben 3-5-7 de yaptırdım sonuncusunu dr 12. ayda yaparız demişti

arkadaşım, pnömokok aşısı 2. 4. 6. ve 12. aylarda 4 doz şeklinde uygulanıyor.
İkinci ayda başlanmamışsa, uygulama şu şekilde:
- Çocuk 6. ayını doldurmadan gelmişse: En az 2 ay ara ile 3 doz + son dozdan 6-12 ay sonra tekrar (4 doz)

seni ilgilendiren bölüm;
- 6-12 aylık çocuklarda: En az 2 ay ara ile 3 doz

- 12-24 aylık çocuklar: En az 2 ay ara ile 2 doz
- 2-5 yaş: Tek doz (dalak yokluğu, kronik akciğer hastalığı, şeker hastalığı gibi pnömokok enfeksiyonu riskinin arttığı durumlarda en az 2 ay ara ile 2 doz)

ben de 6.aydan sonra başladım..ilki, kasım son haftasında 2008 de yapıldı..2. si şubat 2009 ilk haftasında yapıldı ve nihayet mayıs 2009 ilk haftasına 3.doz için gün verildi..

özlemcim, EN AZ 2 AY ARAYLA O LMASI GEREKİYOR AŞILARIN..TAKVİM BU ŞEKİLDE..AMA NEDEN YAVRUNA HER AY YAPTIKLARINI ANLAMADIM..BUNU MUTLAKA SOR...4 DOZ YAPILMAZ AYRICA...BİR YAŞINA KADAR BİTMESİ GEREKİYOR AŞILARIN 6.AYDAN SONRA BAŞLADIĞIN İÇİN..3 DOZ ŞEKLİNDE OLUYOR..2. YADA 3.AYDA BAŞLASAYDIN YİNE 2 AY ARAYLA 3 DOZ.. BİR YAŞINA GELİNDE CE 4. DOZ OLACAKTI..

Arkadaşlar çok teşekkür ederim. neden 2 ay arayla olmadığını doktora soracağım mutlaka.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…