6 aylık kızımda Bexsero menenjit aşısı bacağında kasılma yaptı :(

Oynatıyor oynatıyor ayak bileği vs oynuyor sadece sağ bacagini dibine kadar kıramıyor
Geçmiş olsun bence acıyacak diye korkuyor olabilir basiyormu ayağının üstüne yürüteç vs kullaniyorsaniz koyup bakın bir bacak düz iken hareket ettiriyor da acıdığı için bukmuyordur.

Yahu yani ben bu menenjit aşıları konusunda kusura bakmasinlarda doktorlara cok kiziyorum. Okullu kardesi olmayan cocuklara niye yogun asi donemi olan ilk 1 yasta menenjit asilarini oneriyorlar hic anlayamiyorum.

Ben buyuk kizima 13.ayda 1 doz Nimenrix
15 ve 16.ayda toplam 2 doz bexsero vurdurdum, 1 yas ustu hem menenjit asisi sayisi az oluyor hemde asi takvimindeki asilarla cakismadigi icin cocuj az yoruluyor. Hem de bu asilar pahali, anneye babaya daha az yuk oluyor maddi anlamda, hadi maddiyat hic onemli degil tamam ama ilk 1 yasta ondan fazla asi varken araya bir de menenjit asisini sokmak hic ama hic mantikli ve insani gelmiyor bana, kimse kusura bakmasin.

Sizin sorununuza gelince bexsero cok sorunlu bir aşi, sorunsuz atlatabilen cocuk hic gormedim ben, benim kizima nimenrix hicbir sorun yasatmazken bexseronun ikinci dozu resmen perisan etmisti, yuksek ates, üstüne 6.hastalik yasadi cocuk ama ben hic bacak kasilmasi yasadigimizi hatirlamiyorum.

Bu arada aşi vurmasi acisindan doktordan daha cok hemsireye guvenirim ben, onlarin pratigi daha cok.

Bu arada su an guncel fiyatları nedir asilarin, onumuzdeki ay 2.kizimin menenjit asilamasi baslayacak bizde de.
1 doz nimenrix 1 doz bexsero 3900tl tuttu :KK43:

Kızlar 6 aylık kızıma iki gün önce Bexsero ve Nimenrix 2.doz menenjit aşılarını yaptırdık. Nimenrix yapılan bacağı rahatça bükebilen kızım, Bexsero yapılan bacağını kasıyor bazen dümdüz tutuyor . Ağlaması yok ağrısı var mı bilmiyorum ama içimiz eriyor böyle kalacak diye . Çoğu yerde böyle etkilerin olduğunu okudum , doktor da ortopediye bir gösterin dedi . 6 aylık çocukta ortopedilik ne olur anlamış değilim. Bu aşının etkisi ne kadar sürer, ilk dozda hiç böyle bir şeyle karşılaşmadık ,o bacağını kıramadığını gördükçe kahroluyoruz
Aşı ile ilişkili yumuşak doku enfeksiyonu olmadıgına eminiz değil mi ilk aklıma bu geldi. Ası vurulan yerde ısı artısı yoktur umarım bir an önce atlatır 🧿

Yahu yani ben bu menenjit aşıları konusunda kusura bakmasinlarda doktorlara cok kiziyorum. Okullu kardesi olmayan cocuklara niye yogun asi donemi olan ilk 1 yasta menenjit asilarini oneriyorlar hic anlayamiyorum.

Ben buyuk kizima 13.ayda 1 doz Nimenrix
15 ve 16.ayda toplam 2 doz bexsero vurdurdum, 1 yas ustu hem menenjit asisi sayisi az oluyor hemde asi takvimindeki asilarla cakismadigi icin cocuj az yoruluyor. Hem de bu asilar pahali, anneye babaya daha az yuk oluyor maddi anlamda, hadi maddiyat hic onemli degil tamam ama ilk 1 yasta ondan fazla asi varken araya bir de menenjit asisini sokmak hic ama hic mantikli ve insani gelmiyor bana, kimse kusura bakmasin.

Sizin sorununuza gelince bexsero cok sorunlu bir aşi, sorunsuz atlatabilen cocuk hic gormedim ben, benim kizima nimenrix hicbir sorun yasatmazken bexseronun ikinci dozu resmen perisan etmisti, yuksek ates, üstüne 6.hastalik yasadi cocuk ama ben hic bacak kasilmasi yasadigimizi hatirlamiyorum.

Bu arada aşi vurmasi acisindan doktordan daha cok hemsireye guvenirim ben, onlarin pratigi daha cok.

Bu arada su an guncel fiyatları nedir asilarin, onumuzdeki ay 2.kizimin menenjit asilamasi baslayacak bizde de.
Doktorumuz bize ilk 1 yaştan sonra önermişti. 3 aylık vurulan arkadaşları duydukça stres oluyordum. Tecrübe ettikçe anladım. Kesinlikle haklısınız.

G Goncagul90 bence de ağrısı vardır. Mesela tetanoz aşısı vurulduğumda iki gün ağrıdan kolumu düz tutmuştum. Bükünce ağrıyordu. Yarın bir duruma bakın, umarım daha rahat hisseder. Çok hafif siz egzersiz yaptırıp, tepkisine bakabilirsiniz.

X