Fikirlerinize ihtiyacım var!

MeLoDi

LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu!
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2008
16.067
9
Eşim kuaför salonu devraldı. açılış için kokteyl vermek istiyor.
kokteyl de ikram etmek için neler yapabiliriz?
bize pahalıya mal olmadan hoş bir açılış yapmak için fikirlerinize ihtiyacım var.
açılışı bu cumartesi yapmayı düşünüyoruz.

Aaaaa hayırlı olsun arkadaşım..
Allahım bol kazanç versin inşallah:Saruboceq:
İzmirdeymişsiniz bir de..naniknanik
Bildiğim kadar ile,açılışlarda tatlı tuzlu kuru pasta konuyor tabaklara..
Kağıt bardaklarda cola,fanta ikram ediliyor..cokacimcoook

Açılışların vazgeçilmezi olan küçük kanepeler hazırlayabilirsin..Kek yapabilirsin ,Tuzlu ve tatlı kurabiyelerde olabilir sonuçta ayak üstü atıştırma olduğu için bunlar yeterli bence..

Hayirli olsun öncelike....a.s.

Aperetif tarzi seyler yapabilirsiniz...:nazar:

Evde yapabilecegin seyler mesela, sigara böregi, kanepeler, patates salatasi, vs.vs.
Icecek falan...bence güzel olur...a.s

canım en güzelı kanepeler ve kuru pasta çok şık oluyor.kokteylerden anlarım :):):)
ayrıca meyve suyu olabilir içkili yapmyın bence...

cips ve kuruyemiş de koysam olur mu acaba?
içki vermeyeceğiz.
kola fanta meyve suyu içecek olarak süper.
kanepeleri nasıl hazırlayabilirim ki?
hiç vaktim yok. cumartesi de 16.30 kadar çalışıyorum. açılışı akşam 6 gibi yapmayı düşünüyoruz.

38 kişi ziyaret etmiş. başka fikri olan yok mu? :çok üzgünüm:
sorduğum sorulara da kimse cevap vermemiş.
bu konuda acemiyim gerçekten. hiç açılışa gitmedim ben. o yüzden güzel bir açılış yapmak istiyoruz.
balonla filan süslesk nasıl olur acaba?

1471.jpg

bild1.jpg

tomaten-kaese-haeppchen_20080717104102443.jpg

PikanteTartelettesklein.JPG

canapes-und-kleine-leckereien.jpg

9f.jpg

kayisili_kokteyl.jpg

kokteyl_muz.jpg

kokteyl.jpg

Bence cok güzel olur, renkli balonlar, bir iki güzel cicek yaptirip koyabilirsiniz!!a.s

Ayrica kanepeleri aksamdan hazirlayip buz dolabinda saklayabilirsin...

Mesela tost ekmegi, kasar peyniri, üzüm kürdanlara gecirerek hazirlacokacimcoook

merak etme canim, güzel olucak insallaha.s

yukardaki örnek süper olmus zeytinyağlılarda olabilir.meze olabilir içki olmasın zatn.

Offff ne yaptın canım sen ya..
Bunları kim hazırlıycak?
Zordur bunlar ya..
Bence en güzeli hazır tatlı ve tuzlu kuru pasta..
Mutluluk Reçetem,senin elinden geliyorsa adresimi vereyim bana da yap bişiyler..:lepi:
Melodi arkadaşım Kipa'da hazır mezeler satılıyor istersen bir bak,taneyle satılıyor orada herşey..

Bunları kim hazırlıycak?
Zordur bunlar ya..
Mutluluk Reçetem,senin elinden geliyorsa adresimi vereyim bana da yap bişiyler..:lepi:
Melodi arkadaşım Kipa'da hazır mezeler satılıyor istersen bir bak,taneyle satılıyor orada herşey..

Ablacim ayip ettin sen yeter ki iste hihoyyyt

Aslinda zor degil, ama iste biraz zaman alir diye düsünüyorum, ama fikir olsun diye eklemek istedim.

Galiba en mantiklisi senin dedigin gibi kipa'dan almak :1hug:

Bunları kim hazırlıycak?
Zordur bunlar ya..

kipa expres var bir bakalım. bir de benim bunları salonda hzırlamam lazım. zaman yok. işten çıkıp salona gideceğim. mezeler iyi fikir nasıl ikram edebilirim. tost ekmeklerine kanepe şeklinde mi hazırlayayım. çok soru sordum ama komik duruma düşmeyeyim. kaydirigubbakcemile3

canım tost ekmeklerini küçük küçük kare şeklinde kes, aynı şekilde salam ve kaşarlarıda kes ve kürdan yardımıyla sırasıyla diz... Kanepe yapımı çok kolay gülsüm sultanında dediği gibi akşamdan yapıp buz dolabında muhafaza edebilirsin.. Şimdiden kolay gelsin...

canım benim fikrim tost ekmeğinden küçük kanepeler hazırlayabilirsin.zeytin ezmeli jambonlu dilim zeytinli hardallı.üstlerinede süslü kürdanlar var kanepeler için.büyükçe bir masa üzerinde self servis olacak şekilde içecekler kağıt bardaklar tabaklar plastik kaşıklar ki desenli renkli böyle setler var hemde uygun.zytinyağlı sarma küçük kurabiyeler ve meyveler olabilir.çiçekçiler açılış için süsleme yapıyrlar.günün hatırası olarak nikah şekeri yapan yerlerden ufak birşeyler yaptırıp konuklara dağıtabilirsin.üstlerinde açılışımıza geldiğiniz için teşekkür ederiz vs. yazan.
açılışa katılanlara indirim kuponu gibi birşey yaptırabilirsiniz matbaalarda buda çok pahalı olmaz.resimlerdeki gibi kuru meyve ve çerezlerden oluşan bi tabakta çok hoş olabilir.
allah hayırlı kazançlar versin hayırlı uğurlu olsun canım )))

X