Fikirlerinize çok ihtiyacım var...

Ankse

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2017
3
2
33
Herkese merhaba.öyle çıkmazdayım kafam öyle karışık ki...sorup akıl alabileceğim kimsem yok o yüzden sizlere danışmak istedim fikirleriniz benim için çok kıymetli.şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.konumuz işim...
Ankarada yaşıyorum 27 yaşındayım bekarım erkek arkadaşım filan yok.2015 yılında mezun oldum çok da iyi olmayan bir üniversitenin türkçe iktisat bölümünden.2016 yılında kpss ye girdim alandan yani kpss a dan.a dan girdim çünkü kpss b yi yapamıyorum.muhasebe hukuk iktisat gibi alan derslerim iyiydi.2016 yılında kpss tarihini bir anda değiştirdiler ve biz daha erken girdik sınava.bu da yetmez gibi geçerlilik süresini 1 yıla düşürdüler.sınavdan p35 ten 72 puan aldım bi 8 puan daha alsaydım rahatlıkla her yere başvuru yapabilirdim lakin torpilim de yoktu.dershane hocalarımız bile bu işin torpil olmadan olmayacağını söyledi.ailemin maddi durumu orta.ama çalışmadığım için evde kavga kıyamet tabiki çok oluyodu.baktım olmuyo iş başvurusu yaptım hiçbir yer dönmedi.sonra işkurla bi mali müşavir beni işe aldı.derken mali müşabirlik staj başlatma sınavına girdim.her gün 2 saat yol gidip 9 saat işte çalışıyordum.aklınıza ne gelirse yapıyordum tuvalet temizleme yemek getir götür işleri fatura işlemek...aldığım maaş 700 tl sigortam gss sigortasıydı sadece.ve ben dersaneye gitmeden bu tempoda o sınavı ilk girişte kazandım allah biliyor 39 derece ateşle sınav yerimi bile zor buldum ama oldu.şu an stajyerim 1 yıldır 800 tlye çalışıyorum sigortam da yapılıyor ama çok yoruluyorum.çevremdeki arkadaşlar kpss ye girmeden bir bir memur olurken psikolojim bozulmaya başladı.her gece kalkıp ağlıyorum bazen nefes alamıyorum gençliğime acıyorum.ingilizce kursuna kayıt yaptırdım şubatta kursum başlayacak.iş yerim ve kurs arası yürüyerek 10 dakika.iş saatlerim sabah 9 akşam 6 cumartesi de aynı şekilde.mali müşavir olursam 3 yıl sonra alacağım maaş en fazla 2 buçuk olacak ama gerçekten çok yoruldum.yeniden kpss ye girmeyi düşünüyorum yapabilir miyim bilmiyorum gençliğim gidiyor gibi hissediyorum.annem e danıştım işten gelince her gece gezen bi kız değilsin çalış dedi.bir de mali müşavirimizin çevresinden biri gib de iyi bir mevkiide.kazanırsam belki yardımcı olur bir umut işte.fikirleriniz benim için çok önemli yardımcı olan herkese teşekkür ederim...

konu hakkında size yardım edebilecek fikrim yok ama sabır diliyorum. umarım herşey gönlünüzce olur, emekleriniz boşa çıkmaz..

Allah sabır versin canım biliyorum o sektörü. Bildiğin kan iciciler. Son damlasina kadar kanını emerler staj boyunca. Sen yine maaş aliyormussun, ben sırf stajları yanmasın diye sadece sigorta+yemek çalışan insanlar tanımıştım. Aynen dedigin gibi cay, yemek, wc temizligi. Bir arkadasima ofisin perdelerini yikatip camlarini sildirmisler aglaya aglaya yapmis hic unutamam bunu Seçilecek iş değil ama ne yapacaksın seni de anlıyorum iibf lerden mezun olanların çok seçeneği yok. Allah yardımcın olsun inşallah sonunda rahat edersin.

Başka bir alanda ilerleyemezmisin ille kpss ye gerek yok bence
Ben de öyle düşündüm mali müşavirliği kazandım ama bunda da hayatım boyunca ct olmayacak resmi tatilim olmayacak en fazla alacağım maaş 2 buçuk 3 bin.siz ne önerirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…