fikirleriniz benim için şuan çok önemli yardım lütfen..!

MyWorLd

İkincİ MELEGİM YoldA :)
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
935
1
herkese selam yeni bir başlık açmamın tek sebebi çıkan negatif sonuç.. normalde 1 veya 2 si gibi adet olmam gerekirken olmayınca daha bi ümitlendim ve gidip kandan baktırdım ama sonuç yine aynı...hüsran senağlama 6 yıllık evliliğim boyunca bir kez aşılama denedim olmayınca da bıraktım hiç bi sorunumuz olmamasına rağmen bir türlü hamile kalmak nasip olmadı..bu kadar beklemişken daha fazla bekleyip her ay aynı acıyı yaşamak artık ağır gelmeye başladı ve sizlerin fikrinize ihtiyacım var kızlar.

1- üst üse 4 e kadar aşılama denemek
2-hiç uğraşmadan direkt tüp bebek yaptırtmak
3-ve biraz daha kendi kendimize uğraşmak

siz olsaydınız bu kadar yıldan sonra hangisini denerdiniz__?

fikirleriniz için şimdiden teşekkürler...

ayy canım çok üzüldüm yaa
ALLAH sabır versin diyorum
bence artık bekleme
aradan bayağı zaman geçmiş
direk aşılamaya geç
olmaz ise tüp bebek yaparsınız
ALLAH bu yolda şansınızı açık etsin
kucağınızı boş bırakmasın
Allah isteyen herkese versin
dilerim çok kısa zamanda hayırlı haberlerinizi alırız

ayy canım çok üzüldüm yaa
ALLAH sabır versin diyorum
bence artık bekleme
aradan bayağı zaman geçmiş
direk aşılamaya geç
olmaz ise tüp bebek yaparsınız
ALLAH bu yolda şansınızı açık etsin
kucağınızı boş bırakmasın
Allah isteyen herkese versin
dilerim çok kısa zamanda hayırlı haberlerinizi alırız

amin inşallah..Rabbim hepimizin gönlüne göre versin inşallah...yani sen önce aşılamaya yoğunlaş diyorsun saol canım ya ...

canım ya bende 4 yıldır istiyorum.daha aşılama yapılmadı.hap tedavisi görüyorum.belki böyle olur diye.olmazsa aşılama.oda olmazsa tüp bebek.insan çok yıpranıyor ama.ilk önce basit yöntemlerle başla.aşılama yaptır o bir kaç denemede olmazsa tüp bebek yaptır. belki aşılamada tutacak.tüp bebeğin maliyeti çok yüksek.işallah hiç bişeye gerek kalmadan hamile kalırsın.rabbim tüm istiyenlere nasip etsin.

en kısa zamanda hamile kalırsın inşallah,

bence de ilk önce aşılamayı dene son çare olarak tüp bebek ihtimalini düşün.

iyi haberler verirsin umarım en kısa zamanda

canım ya bende 4 yıldır istiyorum.daha aşılama yapılmadı.hap tedavisi görüyorum.belki böyle olur diye.olmazsa aşılama.oda olmazsa tüp bebek.insan çok yıpranıyor ama.ilk önce basit yöntemlerle başla.aşılama yaptır o bir kaç denemede olmazsa tüp bebek yaptır. belki aşılamada tutacak.tüp bebeğin maliyeti çok yüksek.işallah hiç bişeye gerek kalmadan hamile kalırsın.rabbim tüm istiyenlere nasip etsin.

ilaç tedavisi dediğin ne yani ne kullanıyorsun bi problem var mı sizde? ben maliyet kısmını hiç düşünmüyorum şu 6 yıldır yaşadıklarımı canımın yanmasını ödeyebilecek bi maddiyat yok biliyomusun durumum elverdikçe maddiyat 2. planda sanki artık beklemeye sabrım gerçekten kalmadı canımın yanmasına gem vuramaz hale geldim senağlama dilerim en kısa zamanda sende muradına eresin..Allah isteyen herkese nasip etsin:çok üzgünüm:

canım umudunu kırma sakın.hemen ıyı bır dr dan reglının 3.gunune randevu al,ışe asılamadan basla bence bırkac ay ust uste yaptır,umarım ılkınde tutar.dr gerek gorurse rahım fılmı cektır,tuplerdekı ufak tıkanıklıklar boylece gderılıyor bazen.en onemlısı de moralını yuksek tut.sevgılerımle.........

herkese selam yeni bir başlık açmamın tek sebebi çıkan negatif sonuç.. normalde 1 veya 2 si gibi adet olmam gerekirken olmayınca daha bi ümitlendim ve gidip kandan baktırdım ama sonuç yine aynı...hüsran senağlama 6 yıllık evliliğim boyunca bir kez aşılama denedim olmayınca da bıraktım hiç bi sorunumuz olmamasına rağmen bir türlü hamile kalmak nasip olmadı..bu kadar beklemişken daha fazla bekleyip her ay aynı acıyı yaşamak artık ağır gelmeye başladı ve sizlerin fikrinize ihtiyacım var kızlar.

1- üst üse 4 e kadar aşılama denemek
2-hiç uğraşmadan direkt tüp bebek yaptırtmak
3-ve biraz daha kendi kendimize uğraşmak

siz olsaydınız bu kadar yıldan sonra hangisini denerdiniz__?

fikirleriniz için şimdiden teşekkürler...

şimdiye kadar bütün tetkiklerin yapıldıysa ( hormn tahlili,rahim filmi,sperm tahlili gibi...) bence 3.şıkkı ele direk,çünkü kendi kendine olsaydı şimdiye kadar olurdu...bence hemen tüp bebeğe geçme,olumsuz bi sonuç çok üzebilir seni....bende arkadaşlara katılıyorum aşılama ile tedaviye başla...yaşını bilmiyorum ama geç kalırsan hiç bi seçenek kalmaz maalesef....allah yardımcımız olsun....

canım umudunu kırma sakın.hemen ıyı bır dr dan reglının 3.gunune randevu al,ışe asılamadan basla bence bırkac ay ust uste yaptır,umarım ılkınde tutar.dr gerek gorurse rahım fılmı cektır,tuplerdekı ufak tıkanıklıklar boylece gderılıyor bazen.en onemlısı de moralını yuksek tut.sevgılerımle.........

inşallah ilkinde tutar Rabbim dualarını kabul etsin.. saol

şimdiye kadar bütün tetkiklerin yapıldıysa ( hormn tahlili,rahim filmi,sperm tahlili gibi...) bence 3.şıkkı ele direk,çünkü kendi kendine olsaydı şimdiye kadar olurdu...bence hemen tüp bebeğe geçme,olumsuz bi sonuç çok üzebilir seni....bende arkadaşlara katılıyorum aşılama ile tedaviye başla...yaşını bilmiyorum ama geç kalırsan hiç bi seçenek kalmaz maalesef....allah yardımcımız olsun....

kapkara canım söylediğin tekkikler yapıldı ve hiç bişi çıkmadı çok şükür. yaşım 27 ye giricem ne çok gencim nede yaşlı sırnaşık şey valla o kadar kafam karışık ki neyse çok saol cnm fikirlerin için

canım çok üzüldüm.inşallah gelir bebişin.
bence ilk önce aşılamdan başla.umarım olur tez zamanda bebişin

canım uzme kendını mevlam hakkımızda hayırlısını versın ılk bı asılama yaptır sonra hıc dusunmeden tup bebk yap derım guzel haberlerını beklıyoz opt canım

Senin Yerinde Olsam 2.şiki öneririm Tüp Bebek çünkü 6yillik Evlisiniz Yaşta 27... Birazda Sorunun Ne Olduğu önemli Nedeni Bilinmeyense 1 Aşilama Daha öneririm.. Yaşim 22 3senelik Evliyim Ben 1 Aşilamdan Sonra Tüp Bebek Denedim(erkek Faktörüydü Nedenimiz) Tuttu Fakat Erken Doğumla Kaybettim... Ayrica 3aşilamaya Harcanan Para Ayniya Geliyo Bence Aşilamada çok Uygun Değil Tutma Orani çok Düşük Tüp Bebeğe Göre.. Tüp Bebekte Tutmayan Aşilamayla Hiç Tutmaz Diye Düşünüyorum... Tabi Doğru Merkezde Yapildiği Sürece... Bana Bu Sonuçlara Göre Tüp Bebek önerdi Ayr Dr'lar... Sende Ayri Dr.fikirleri Al Bence...
Başarilar Cnm... Allah Gönlüne Göre Versin..

Canım inanki yazını okuyunca çok ama çok üzüldüm gözlerim doldu...Ne zor ama mutlaka bir sebebi bir hayrı vardır..Öncelikle şunu söylemek istiyorum ne gelirse Mevlamdan gelicek diğerleri bahane bunu biliyosun.. Örnek olarak günümüzde çok şey var mesela Hz.meryem hiçbir ilişkiye girmeden hamile kaldı düşünsene ve Hz. Zekeriya eşi kısırdı ve 80 yaşında hamile kaldı vs.. vs... ben bunları düşünerek kendimi teselli ediyorum tabii çok zor yaşayan bilir :KK43:( Ve benim çok iyi tanıdıgım bir abla var 7 senedir ugraşıyorlardı ve yeni bebeği oldu kısmet nasip... İnşallah seninde en kısa zamanda olur ve annelik duygusunu tadarsın kendini bırakma mutlaka Allah isterse olucakk..

canım benim rabbim gönlüne göre versin...
önce kendini dinle derim canım..daha sonra en iyi yönteme karar verin ve deneyin..
rabbimden ümidi kesmeyin...inşallah en kısa zamanda hamile haberini alırız....
elifim senin için çok dua edeceğim....

cnm neler hissetini bilemem ama üzüldüm benim tanıdıklarım vardı aynı senın gibi hic bir sorun yoktu çok doktora gıttıler sonuc hep hüsran kadın ümidi kesti beklemedı hıc aygünlerınde oldummu dıye kendını biseylere hazırlamıştıki hmile kaldı hepimizi şaşırttı biliyomusun kafandan at bence bazı şeyleri allaha bırak bence olacak senınde zamanı gelınce hemde tedavısız yazını okuyunca bu sekılde hissettim bılıyomusun pisikolojık bırazda bunlar kafanı rahat bırakmadın icinde kalamıo olabılırsın bence rahat ol pisikolojı ıle ne ilgisi var deme düşüncelerin bunu bıle engellıo inan ben buna bı kac kere şahıt oldum ve duydum inş bebeğini yakın zamanda alırsın kucana sağlıcakla kal.

ilaç tedavisi dediğin ne yani ne kullanıyorsun bi problem var mı sizde? ben maliyet kısmını hiç düşünmüyorum şu 6 yıldır yaşadıklarımı canımın yanmasını ödeyebilecek bi maddiyat yok biliyomusun durumum elverdikçe maddiyat 2. planda sanki artık beklemeye sabrım gerçekten kalmadı canımın yanmasına gem vuramaz hale geldim senağlama dilerim en kısa zamanda sende muradına eresin..Allah isteyen herkese nasip etsin:çok üzgünüm:

teşekür ederim canım benim cümlemizin işallah.ben şu an klomen kullanıyorum.şu an maliyeti çok düşük ilaçlar kullanıyorum.ama artık iğneye geçecez.aşılamada der.çok yüksek fiyatları.hani bide bir ay kullanıp bitse yok.hamilelik olmayınca bi daha.bilmiyorum belki maddi durumumuz elverişli olsaydı ne yapardım.ama direk aşılama 1-2 kez tutmazsada hemen tüp bebek.eğer maddiyat önemli değil diyosan en kestirme yoldan git.şu an ne kullandın bilmiyorum ama.yinede senin için en uygunu neyse onu yap derim.herşey gönlünce olsun.işallah hiç bişeye gerek kalmadan bebişlerimiz gelir.

hiç bir sorununuz yoksa bence aşılama yap...1 kere denemişsin..kimileri 2. veya 3. de kalıyor..ben olsam bu kadar sene bile beklemeden çokten sürekli yaptırmıştım...tüp bebek raporu almanız için zaten hiç bi sorununuzda yoksa eğer..belli bi sayıda aşıılama yaptırmanız lazım...ama para sorun değil diyosan 4-5 milyarı gözden çıkarıyosan tüp bebek yap o zaman özel olarak....

canım sen aşılama dene yeniden 6 yıl azımsanıcak bir süre değil belki senin kısmetinde böylesi vardır olmazsa umudunu yitirme tüp bebekde denersin yani ne yaşıyacağımızı allah bilir sanma sakın ah ne kolay söylemesi sana diye benim de ne yaşayacağım belli değil herşey insanlara malum dolaylı yoldan olmasını zorlamamak lazım olmuyorsa zaman kaybetmeden başka seçenekleride değerlendirmeliyiz bu benim fikrim tabia.s.

X