fikir verirmisiniz?

adacayiyesim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2008
5
0
38
3 yıllık birlikteliğim var erkek arkdaşımla aynı yerde çalışıyoruz o kasaplık yapıyor ve annem istemiyor mesleği olan biri olsun isityor beni vermiyor.Sevgilimde iyi birisi onun ailesi beni çok seviyor kızları gibi görüyor ailesi.ne yapcamı biliyorum ksaplık kötü bi meslekmi ki vermiyor beni annem maaşıda iyi yani asgari ücrete tabi değil.yardımcı olursanız sevinirim.:dilcikarCADIARZU

sen ne iş yapıyorsun?
eğitimin ne?
ailenin sosyal ve ekonomik durumu ne?
en azından anne bizde şöyle şöyle durumdayız rus milyaderiyle mi evleneyim dersin?
işsiz,güçsüz olsa anlarım da kasaplıkta bir meslek,herkes kasap olabiliyor mu?

anlatmaya çalıştım sevdiğimi onnda sevdiğini,ailesinin istediğini anlattım ablama verrim ama gönül rızasıyla isteyerek vermem diyormuş.ablamda deniz astsubayıyla evli oda onun gibi birisi olsun mesleği ilerde işsiz kalma riski olsun istemiyor.bende öyle yüksek biri değilim aynı iş yerinde sekreterlik yapıyorum lise mezunuyum aöf bankacılık okuyorum çocuğu seviyorum.ama pazar günleri çalışması beni zorluyor kavgalara sebep oluyor.işi gereği hafta sonu çalışıyor.Bu hayat koşullarında bende çalışcam evlendiğimde ve ben hafta sonu izinli olcam o ise hafta içi beraber vakit geçirme imkanımız kısıtlncak.buda bende sorun yaratıyor.

benim arkadaşım bi kasapla evli Allaha şükür durumlar gayet iyi arabaları var evleri var. ama gelgelelim enişte beyin fazla tatili yok hatta bayramlarda bile çalışıyor.
ya bide şu var biribirinizi seviyosanız ve bir ömür geçirebilirim diyorsanız annenle güzelce bi konuş. hayırlısı olsun.

Anneni damat adayını istememesi bir yana
seninde kafanda soru işaretleri var canım...
Önce kendi içindeki sorulara cvp aramalısın bence...

hiç kimse ileriyi göremez arkadaşım...hiçbirimizin yarın ne olacağını kimse bilemez arkadaşım...
çocuk alnının teriyle çalışıyor,kasap ya da subay, önemli olan insan olması bence...
aileniz önyargıyla yaklaşıyor olaya...
subay olunca ilerki zamanlarda işsiz kalamaz mı yani...lütfen ailenizle güzelce konuşun tabi siz kararlıysanız...
sevgiler...

ama çocuğun durumu yok aile tarafından kirada onlarda ama bizim 2 ev var bankada parada var maşımız var bide biz onlara göre daha iyi durumdayız.YA HERŞEYİ kabullenmiştim tatili mesleği ama ne bilim bu aralar kafam çok karışık kavga falanda ettim onun etkisindeyim sanırım napcamı bilmiyorum bi annesi var dünya tatlsı nası seviyor beni hep beni soruyormuş gelinim napıyor diye.bi an önce gdip isteyelim diyormuş.ama annem veriyor ama güle oynaya vermiyor.açıkcası bende çekiniyorum eşin ne iş yapıyor dye sorduklarında offffffffffff

Adamı seviyorsam güvenim tamsa eminsem aşkımdan evlenirim isterse haftanın 7günü çalışsın işi için vazmı geçicem sevgilimden yani:teytey:

cnm sen nasıl ıstıyosan öle yapbence cunku aılen mutlu oldugunu gmruncee sana hak werırıler sen canını sıkma

her kezden farklı olarak ben olumsuz yorum yapıcam birincisi annenin mutlaka gelecekde gördüğü şeyler olduğunu düşünmelisin çünkü hayat tecrübeyle eş değerdir bu filimlerde olur canım zengin kız fakir oğlanlütfen sadece bir benzetme asla insanları aşşalamıyorum çünkü burda direkt olarak şahıslar üzerine konuşuyoruz bi kere silkelenip kendine gelmelisin 3 yıl veya 5 yıl sonra hala kirada oturuyoken aybaşını ne kadar çabuk geldiğini telefonun aslında haberleşme aracı olduğunu sohbet aracı olmadığı boşa yanan elektiriklerin kendine ayıracağın bütceden çaldığını fark ediceksin ve işte belki o gün bir anlık yılgınlığıla keşke yapmasaydım demek evlilikde çok kötü sonuçlar doğurur ailen seni bir şekilde kendin çalşıyoda olsan rahat yaşamaya alıştırmış bence evet aşk ama aşkın bitti noktada kiranı ödeyemediğin kocanın işten çıkartıldığı icraların kapıya dayandığı gün işte o gün ben gine kocamla varım arkasındayım halada deliler gibi aşığım diyebilicek kadar yürekliysen çıkmalısın ailenin karşısına ama sen kendi içinde fırtılar koparıyosun anladığım kadarıyla iyi düşünmelisin zamanımızda bir çok evlilik bu sebeplerden bitiyor bi şekilde eşler bir birini taşıyamıyor sonuç hüsran oluyor :teselli:

Bence senin kafanda karışık sırf annenin yüzünden değil.Eğer gerçekten seviyorsan ve onunla bi yuva kurmak istiyorsan mesleği,çalışma saatleri falan vız gelir.Hem bu adam işsiz güçsüz değil ki işi var gücü var ama sen statüyü sorun ediyorsan kalbine bi daha sor derimbenneyaptımki

Şimdi sizin izin problemini düşünmenizden çok annenizin istemiyor olması sıkıntılı bir durum.

Yani annenizin değerlendirme şekli yanlış olabilir ama içine sinmediği müddetçede sizin ciddi birşeyler düşünmeniz zor olur.

Eğer kafanızda soru işaretleri yoksa gerçekten inanıyor ve güveniyorsanız annenzi ikna etmelisiniz bir şekilde.

En azından annenizin sevdiğiniz kişiyi yakından tanımasını sağlamalısınız.

Ailelerin fikirleri tabiki önemli ama sen önce karar ver iyi bi eş mi
iyi bi işi olan eşmi istiosun hem kasapliğin nesi var benim nişanlim kendi servisinde çalişio belki başkasi ona şoför der geçer ama onlarin on kati para kazanio... Ayrica asgari ücrette alsa yine onu seçerdim biz nişanlanirken işi bi mesleği bile yoktu nişanlaninca bi güç. Geldi tirnaklariyla kaziyarak işini kurdu aşk paraya bakmaz sen kalkip bunu burdan soruyosan ohooooooooo...
Bence sen kendine şu soruyu sor gerçekten seviyomusun?

BAK SÖLEDİKLERİNDE HAKLISIN AMA GERÇEKTEN ÇALIŞMAYI SEVEN BİRİYSE AİLESİNİ AÇ BIRAKMAZ DİMİ BİDE KIZ DA ÇALIŞIO DAHA NOLSUN GÜL GİBİ GEÇİNİP GİDERLER AZDA AİLELER KATKIDA BULUNUR BAŞLARDA OLUR BİTER TABİ ORTADA ÇOOK BÜYÜK B,İ SEVGİ VARSA... AYRICA GEÇİNEBİLECEK DURUMA GELMEDEN ZATEN EVLENMEK MANTIKSIZ ONUN ANNESİ GEÇİNİP GEÇİNEMEMELERİ DERDİNDE DEĞİL SANIRIM SORUN KASAP OLMASINDA BENCE İŞ İŞTİR ADIDA MÜHİM DEĞİL:teselli:

çok teşekkür ederim arkdaşlar annemi ikna etmeye çalışacağım.bir .çok insanda iyi biri çalışkan güvenilir dürüst biri olduğunun kanıtında şirkette hrkes nezaman düğün diye soruyor .gerçkten bi anormalik olsa kimse sormaz.sanırım anormallik kız tarafında.düşüncelerinizi değerlendireceğim ama seviyorum ya onu görmeden yapamıyorum bi göz kırpması bile geçerkne beni mutlu ediyor

insan sevince- işsiz olsa bile -hiçbirşeyi dinlemeyip kaçıyo sevdiğine..tabi burda kaç demiyorum sana:) onuruyla şerefiyle para kazanıyosa hiçbirşeye bakma ,iki gönül bir olunca herzaman görüşme fırsatı bulursunuz kızz. takma hiçbirşeyi,gerçkten seviyorsan ikna etmeye çalış,herşeyin en güzeli olması dileğiyle sevgiler....

seni ve çocuklarını geçindirebileceğine inanıyosan ve gerçekten iyi bi insansa savaş sonuna kadar.kasaplık da bi meslek ayol.ne demek mesleği olmamak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…