fikir ayrılığı olursa ne olur?

nemida

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
1.301
7
Diyelim ki eşinizle rakip futbol takımlarının oyuncularısınız... hani rakip takım dediysem öyle bir düşünün ki yaşadığınız ülkede sadece 2 tane futbol takımı olsun...
eşiniz de rekabet yüzünden biraz hırslanıyor, size takımınız hakkında ileri geri laflar ediyor, o takıma aitsiniz diye iğneleyici laflar sokuyor.

Bu durumda ne yapardınız?
futbol takımını gerçek hayata uyarlanabilir, görüş ayrılıkları, aynı sektördeki farklı işyerleri olabilir, iki insanın arkadaş grupları arasında anlaşmazlık çıkabilir ve taraflar kutuplaşabilir...

böyle durumlarda eşlerin farklı takımlarda olması evliliği zedeler mi?

bir erkek şartlar ne olursa olsun (örneğin arkadaşları tarafından dışlanma pahasına bile olsa) eşinin yanında mı olmalıdır, yoksa herkesin birbirine saygısı mı olmalıdır herkes istediğini mi yapmalıdır? sizin evlilikleriniz nasıl? eşiniz arkadaş ortamında taraf olması gerekse sizin yanınızda mı olur yoksa sizi yanlız bırakıp istediği neyse onu mu seçer?

bu soruyu laf olsun diye merak etmedim bu arada :) gerçekten fikirlerinize ihtiyacım var.

Eşimin tuttugu takımı tutardım.
Nasıl olsa futboldan anlamıyorum:1closedeyes:
Bide eşimle anlamadıgım şey için neden aramı bozayımkigamyoncuiremsu

böyle durumlarda eşlerin farklı takımlarda olması evliliği zedeler mi?

bir erkek şartlar ne olursa olsun (örneğin arkadaşları tarafından dışlanma pahasına bile olsa) eşinin yanında mı olmalıdır, yoksa herkesin birbirine saygısı mı olmalıdır herkes istediğini mi yapmalıdır? sizin evlilikleriniz nasıl? eşiniz arkadaş ortamında taraf olması gerekse sizin yanınızda mı olur yoksa sizi yanlız bırakıp istediği neyse onu mu seçer?

Herkes kendi düşüncelerini, değer yargılarını seviyesini bozmadan, saygı çerçevesinde belirtmelidir bence. İnanmadığım bir düşünceyi, bir davranışı savunmam Eşim karşıt fikirde bile olsa desteklemem. Arkadaş dışlamasından bahsetmişsin. Dediğim gibi cnm seviyeni bozmadan katılmadığını belirtirsin. Çevrendekiler duyarsızsa uzatmazsın olur biter.

Eşimle birçok konuda benzemeyiz mesela. Siyasi görüşlerimiz farklıdır.
Ben Fenerbahçeliyim, :sm_cool:O hasta Galatasaraylıdır bu arada...kötükedihüso

Herkes evlilikte bir yastıkta yatmalı diye bir kural yok:1closedeyes:
Şahsen eşim de ben de bir toplulukta hararetli bir şekilde ama birbirimizi kırmadan çok fikir ayrılığına düşmüşüzdür..
Eşim hep,bayılıyorum bu haline,seni eğecek,bükecek bir bilek yok der,
Özetle aynı fikirde olmak her zaman mümkün değildir,mümkünü de çekilir değildir bence:nazar:
Kişi inandığı fikirleri eşi kızacak diye savunamıyorsa o evlilikte görünmese de inceden bir dayatma ve karşı tarafın olgun olmamasından kaynaklanan bir riya vardır diye düşünürüm benCADIARZU

herkesin her konuda fikri aynı olsa tornadan çıkmış gibi olurduk..

tabiki de fikir ayrılıkları olacak, herkes istediğine inanıp, doğru bildiğini savunacak.
güzeldir fikir ayrılıklarının getirdiği düşünce tartışmaları; ama dozunu bilmek gerek.

kendi doğrusunu inandımaya çalışmak yerine neden inandığını açıklamak güzeldir.
saygıyı bozmadan, karşısındakinin sınırlarını ihlal etmeden..

çok teşekkur ediyorum hepinize ayrı ayrı :) insan bazen eğri nedir doğru nedir diye kafa karmaşıklığına düşüyor...

X