Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

İnanın 29 yaşımdayım bir kızım var canımdan bezdim bu hastalık yuzunden yasamak istemiyorum artk maffetti hayatımı hep hastasın diyenler bitmez benim kendımı üzmem suclamam cabası çok yorucu umarım bi çözüm olur teşekkürler
Hepimiz aynı durumdayız yaşayan ölü gibi hiçbir şeyde hevesim yok.Çünkü gücüm yok ayakta durmaya Allah yardımcımız olsun

Su hayatta fibromiyalji ya da kulunclardan cektigi kadar hic birseyden cekmemis, katur kutur yapan sirtimla ve 15yil bu agrilarla perisan olmus, son 5 yildir en sonunda kendine iyi gelen tedaviyi bulabilmis biri olarak yaziyorum. Umarim 1 kisiye bile olsa faydam dokunur, bu aciyi gercekten yasamayan bilemez. Herkesin basina geldigi gibi senelerce dogru tani konulamadi, konulabildiginde ise bununla yasamayi ogreneceksin tedavisi yok dendi. Bi ara akupunktur yaptirdim 1-1,5sene kadar tedavi bitince basa dondum, fizyoterapi aldim 45seans bitince basa dondum, duzenli masaj yaptirdim hem aci cektim hem de sonuc alamadim vs vs… Bu tedaviler hep vakit ve nakit gerektirdi ve biraktigimda ise sonlari tam bir husran oldu. Giden paralara ve emegime uzuldugumle kaldim. Sonuc Gayrettepe Florence Nightangale Algoloji Bolumunun efsane doktoru Savas Bey ile Tetik Nokta, Lokal Anestezi ve Kas icine ozon tedavisi ile buldum. 3u bir arada toplam 15dk surmuyor. Ben 5senedir her sene kasim-aralik gibi kara kis baslamadan 1 kez yaptiriyorum ve inanin tam 1 yil rahat ediyorum. Daha once harcadigim paralari dusununce bu gercekten hem ekonomik hem de cok etkili bir yontem. Bugun yine gidip yaptirdim simdi zamaninda cok acim oldugunda her yerdeki yazilari okudugum gunler geldi aklima ve sizlerinde gercekten faydalanmasini istedigim icin usenmedim yazdim. Bu tedaviyi bulandan ve doktorumdan allah bin kere razi olsun hayatimi degistirdi… 🙏🏻
Ucreti ne kdr acaba

Bir yıldır fazladır kollarda bacaklarda sırtımda agrı vardı agrı bazen belime kadar iniyordu. Kasımda covid oldum sonrası agrılarım şiddetli bir şekilde artmaya başladı. Dediğim yerlere ek olarak şimdide gögüs kafesim felaket agrıyor boğazıma çeneme kadar çıkıyor ağrı bazende sol gögüs ve koltuk altında oluyor. Şiddeti değişsede ağrı hep var. Agrıdan kıvranıyorum konusamıyorum bile. Üç kere kardiyoloji gittin ekh eko efor yaptı bişey çıkmadı. Dahiliye fizik tedaviyede gittim ordanda bi sonuç alamadım. Geçen sene romatoloji fibromiyalji olabilir demişti ama o zaman gögüs agrım yoktu. Gögüs agrısından çok korkuyorum aklıma hep kalple ilgiki şeyler geliyor agrıdan aglıyorum içim sıkılıyor. Fibromiyaljide bu kadar şiddetli gögüs agrıları olan var mı normal mi neler yaşadınız paylaşır mısınız benimlede

Bir yıldır fazladır kollarda bacaklarda sırtımda agrı vardı agrı bazen belime kadar iniyordu. Kasımda covid oldum sonrası agrılarım şiddetli bir şekilde artmaya başladı. Dediğim yerlere ek olarak şimdide gögüs kafesim felaket agrıyor boğazıma çeneme kadar çıkıyor ağrı bazende sol gögüs ve koltuk altında oluyor. Şiddeti değişsede ağrı hep var. Agrıdan kıvranıyorum konusamıyorum bile. Üç kere kardiyoloji gittin ekh eko efor yaptı bişey çıkmadı. Dahiliye fizik tedaviyede gittim ordanda bi sonuç alamadım. Geçen sene romatoloji fibromiyalji olabilir demişti ama o zaman gögüs agrım yoktu. Gögüs agrısından çok korkuyorum aklıma hep kalple ilgiki şeyler geliyor agrıdan aglıyorum içim sıkılıyor. Fibromiyaljide bu kadar şiddetli gögüs agrıları olan var mı normal mi neler yaşadınız paylaşır mısınız benimlede
Bahsettiğiniz aynı ağırlar bende de var göğsüm Yerinden çıkacak gibi dokununca ağrı var kaç kez EKG çekildim korkudan sırt kulunç ağrımda covid olmuştum 2020 de ilk o zaman başladı hala devam ediyor yani covid bende fibromiyalji bıraktı malesef

Bahsettiğiniz aynı ağırlar bende de var göğsüm Yerinden çıkacak gibi dokununca ağrı var kaç kez EKG çekildim korkudan sırt kulunç ağrımda covid olmuştum 2020 de ilk o zaman başladı hala devam ediyor yani covid bende fibromiyalji bıraktı malesef
Ne kadar sürede geçti şikayetleriniz herhangi bişey kullandınız mı tedavi gördünüz mü

Aynı ağrılar bende var gitmediğim doktor kalmadı en son fizik tedavi ye gitt m oda kas sikismasi dedi magnezyum ilacı verdi ama yine de gün içinde giriyor elim surekli sol tarafımda geziyorum ağır bise kaldıramıyorum artik

Aynı ağrılar bende var gitmediğim doktor kalmadı en son fizik tedavi ye gitt m oda kas sikismasi dedi magnezyum ilacı verdi ama yine de gün içinde giriyor elim surekli sol tarafımda geziyorum ağır bise kaldıramıyorum artik
Sol tarafta yoğunlaştığı zaman insanı tedirgin ediyor. Agır poşet taşıdığımda sanki bütün kaslarım kemiklerim kırılıyor gibi gögüs kafesim acıyor psikolojimi çok etkiliyor ne yapacağımı şaşırdım bende gerçekten

Göğüs kafesinde ne gibi sıkıntılarınız oldu günlerdir ağlamaklıyım memelerim şişiyor koltuk altı lenf çıkıyor ultoroson da küçük kürek kemiğim sızlıyor yana dogru göçüyorum artık kanser miyim diye kafayı yicem
Aynı ağrılar bende de var sizin agriniz da hafileme oldumu acaba

Sol tarafta yoğunlaştığı zaman insanı tedirgin ediyor. Agır poşet taşıdığımda sanki bütün kaslarım kemiklerim kırılıyor gibi gögüs kafesim acıyor psikolojimi çok etkiliyor ne yapacağımı şaşırdım bende gerçekten
Aynen bi tabak tutarken veya camasir sererken bile sol tarafta agri koltuk altı ma gogus ucuna kadar doğru vuruyor agri bazen aniden de giriyor psikoloji m bozuldu artik:KK43:

Aynen bi tabak tutarken veya camasir sererken bile sol tarafta agri koltuk altı ma gogus ucuna kadar doğru vuruyor agri bazen aniden de giriyor psikoloji m bozuldu artik:KK43:
O kadar iyi anlıyorumki sizi bazen durduk yerde öyle bi sıkıştırıyorki nefes alınca bile çok kötü agrıyor kıpırdamadan yatmak zorunda kalıyorum

O kadar iyi anlıyorumki sizi bazen durduk yerde öyle bi sıkıştırıyorki nefes alınca bile çok kötü agrıyor kıpırdamadan yatmak zorunda kalıyorum
Sol tarafıma yatamaz oldum zaten agri girdiğinde hemen uzanıp yatmak uyumak istiyorum geçer diye belki yoksa çok panik yapıyorum o zaman daha kötü oluyorum 😔😔

Sol tarafıma yatamaz oldum zaten agri girdiğinde hemen uzanıp yatmak uyumak istiyorum geçer diye belki yoksa çok panik yapıyorum o zaman daha kötü oluyorum 😔😔
Evet panik atağa çeviriyor hemen bişey kullanıyo musunuz yada tedavi görüyo musunuz covid sonrası mı oldu sizinde

Yok covid olmadım.ilac olarak kan hapi kansızlık d vitamini damla birde magnezyum suda eriyen ilac kullanıyorum arada kas gevşetici ilac sürüyorum

Yok covid olmadım.ilac olarak kan hapi kansızlık d vitamini damla birde magnezyum suda eriyen ilac kullanıyorum arada kas gevşetici ilac sürüyorum
Anladım çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda düzelir gögüs bölgesinde olan agrılar yanmalar insanı çok tedirgin ediyor 😢

Bende ayni dertten muzdaribim sol tarafim felc yok kalp yok akciğer yok göğüs diye diye iyice panik atak anksiyete oldum. Yanma batma agri kasilma cok ilginc seyler oluyor. Birde reflum de var. Bagirsaklarim da cok alerjik. Sizde bu durumlar var mi?

Bende ayni dertten muzdaribim sol tarafim felc yok kalp yok akciğer yok göğüs diye diye iyice panik atak anksiyete oldum. Yanma batma agri kasilma cok ilginc seyler oluyor. Birde reflum de var. Bagirsaklarim da cok alerjik. Sizde bu durumlar var mi?
Söylediklerinizin eksiği yok fazlası var inanın bendede durum aynı

Hacamat gecen yil yaptirdigimda rahatlamistim bir de agir spor yaptim kas spazmi oldu aktiffizyo youtubedan onun videolari rahatlatiyor. Kantaron yagini hafif isitip masaj yapmak ustune strec film kan dolaşımını rahatlatiyor. Birde nefes egzersizi yoga ama iste yoğun hayattan düzen olmuyor

Aynen anlattıklarının eksiksiz hepsi var bendede

X