fibrokistlere ve ağrılara brokoli kürü

clandestina

Guru
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2008
46
2
brokoli ile yapılan ve kesinlikle çok etkili bir kürden bahsedeceğim, ama önce benim yaşadıklarım,

---
23 yaşındayım, 2 ay önce göğsümden bir fibrokist aldırdım (fibroadenom mi ne, beyaz-pembe renkli zararsız şeylerden). ameliyattan 1 ay sonra göğsümde ağrı olmaya başladı, ve bu arttı da arttı, sütyeni çıkaramıyordum, serbest kaldığında ağrıyordu. doktoruma gittim. normal olduğunu söyledi, yan etkisi olmayan hafif bitkisel bir ağrı kesiciyi (isim vermem hatalı olur diye vermiyorum, soran olursa msj atarım) 6 ay her gün 1 tane kullanmamı önerdi. ilaca başladım ve aynı şekilde kitle aldıran kuzenime danıştım. o da ağrı olduğunu söyledi ve brokoli kürü yapmamı önerdi. söylediği şu, hem ağrısı geçiyor, hem de göğsünde bulunan diğer kistler de yok oluyor. (aynı günlerde gazetede gördüğüm, ibrahim saraçoğlu'nun da önerdiği kür de aynısı)
---

kuzenimin söylediği:
200-250 gram kadar brokoliyi yarım litre suda haşlayıp suyunu içmeli. her gün taze olarak 21 gün boyunca yapılması gerekiyor. yeniden yapmak için 3 hafta kadar ara vermeli. brokoli de koyu yeşil renkli olmalı, kullanmadığınızı buzdolabının derin dondurucu kısmında buzdolabı poşeti içinde saklamalı. brokoli yenmek zorunda değil, zorunlu ve lazım olanı suyu.
***bunu uygularken: kahve, çikolata, ceviz, portakal/portakal suyu, taze beyaz üzüm tüketilmemeli.

ibrahim saraçoğlu'nun söylediği: (çok yakın)
200-250 gram brokoliyi kaynayan yarım litre suya atıp ağzı kapalı olarak kısık ateşte 6 dakika haşlayın, ılımaya bırakın. yarısını kahvaltıdan 20 dakika önce, yarısını öğle yemeğinden 20 dakika önce için. 21 gün boyunca her gün taze olarak hazırlayın. brokoliyi tüketme zorunluluğu yoktur.
***bunu uygularken: kahve, çikolata, ceviz, portakal/portakal suyu, taze beyaz üzüm tüketilmemeli.

ekstra bilgi:
derin dondurucuda saklanan brokoli 6 ay kadar tazeliğini korurmuş. :)

ben kullanmaya başlıyorum. bugün brokolilerimi parçaladım (2kilo alıp 10a böldüm) ve derin dondurucuya koydum. gelişmeden haberdar ederim 3-4 hafta sonra.

Son düzenleme:
haşlanmış brokolinin kokusu midemi kaldırdı benim içemedim. çiğ olarak yiyebilirim ama o bu şekilde etkili olmuyormuş niye bilmiyorum. kesin olarak işe yaradığını biliyorum kuzenimden. hani "arkadaşımın arkadaşının arkadaşı denemiş, olmuş" durumu değil. kızın göğüslerindeki bütün kistler yok oldu. güvenebilirsin.

güvenemesen bile "dene" derim. zararı olmaz sonuçta yani, brokoli suyu. benim göğsümde aldırdığım dışında bir tane bile kist olmadığı için zorlamadım kendimi çok, kokusu cidden çok fena yaptı çünkü beni.

umarım işine yarar. yaparsan da sonucunu yazarsan iyi olur forumcu diğer arkadaşlara..

geçmiş olsun :/

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…