Fetal genetik testi hamililik"te hangi hafta isteniyor ve hangi Devlet hastanesinde Yapılıyor İstanbul'da bilen varsa çok sevinirim

Fatos39

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2022
109
10
43
Fetal genetik testi hamililik"te hangi hafta isteniyor ve hangi Devlet hastanesinde Yapılıyor İstanbul'da bilen varsa çok sevinirim

fetal dna testi ben yaptırdım 12-13. haftalarda yapılıyor. En erken 11. hafta diye biliyorum. Özel kurumlar yapıyor ,zaten test için sizden kan alınıp yurt dışındaki bir laboratuvarda kontrolü sağlanıyor. Cinsiyet de dahil olmak üzere birçok genetik bozukluk olup olmadığı kontrol edilebiliyor. Test yurt dışına gittiği için de dolar üzerinden ücret isteniyor. Bildiğim kadarıyla devlette yapılamıyor.

Peki 11. Haftada ne gibi testler yaptırdınız ve nerede ben İstanbul da oturuyorum

Fetal DNA testi çok pahalı mı dolar olarak ne gibi fiyatı dir?

Ama devlet hastanesinde yaptıran var galiba fetal genetik testi
Ben ocak ayında ümraniye egitim ve araştirma hastanesinde ücretsiz yaptirmiştım fakat geçenlerde yönlendirdiğim birine şubat ayı itibariyle artık yapilmadigi söylenmiş. Diger yapan yerlerde de aynı durum geçerli midir bilmiyorum.

Testler Türkiyede bile yapılmıyor ki devlet yapsın.
Devlet amniyosentez testi yapıyor bildiğim kadarıyla
Artık kendi bünyesinde yapan labaratuvarlar var her yer yurt dışına yollamıyor artık. Devlet olarak da gectiğimiz şubat ayına kadar ümraniye eğitim ve araştırma hastanesi bu testi yapıyordu. Nedense artık yapılmıyormuş.

Genoks yurt dışına göndermiyor ama ücret yine dolar üzerinden. zaten anlaşmalı gibi fiyatları neredeyse aynı.

Peki 11. Haftada ne gibi testler yaptırdınız ve nerede ben İstanbul da oturuyorum

Fetal DNA testi çok pahalı mı dolar olarak ne gibi fiyatı dir?
Ben 11. Haftada önce ikili test yaptırdım o da devlette yer bulursan yaptırabilirsin.(Bu arada eger fetal dna yaptirirsan ikili teste falan gerek yok.Daha net sonuc cikiyor %99.9 dogrulugu var.)Ozelde yaptirdim devlette gun bulmak cok zor.yaştan dolayı yüksek riskli çıkınca doktor fetal dna ya da amniyosentez dedi.Amniyosentez daha riskli olduğundan fetal da yaptırdım Aralık ayında yaptırmıştır o zaman bile 3000 kusur bir şeydi tl olarak.

Artık kendi bünyesinde yapan labaratuvarlar var her yer yurt dışına yollamıyor artık. Devlet olarak da gectiğimiz şubat ayına kadar ümraniye eğitim ve araştırma hastanesi bu testi yapıyordu. Nedense artık yapılmıyormuş.
Kendi bunyesinde yapan bildiğiniz Lavuratuar varmı bildiğiniz??

Kendi bunyesinde yapan bildiğiniz Lavuratuar varmı bildiğiniz

Kendi bunyesinde yapan bildiğiniz Lavuratuar varmı bildiğiniz
Istanbulda bnm zamaninda arayip fiyat aldigim bi yer vardi. Verdikleri fiyati o zaman not etmistim ismini de yazmisimdir umarım, sabah gündüz gözüyle defterime bakar yazarım size. Ama o yerin de verdiği fiyat öyle ucuz bir fiyat değildi. Aralık veya ocak ayı için arayıp fiyat almıştım sanırım o zaman da fiyatları 3500-5500 bandindaydi. Ikili testi de burda yaptirirsanıx bin tl fiyat da oynama yapabiliyoruz demişlerdi.

Istanbulda bnm zamaninda arayip fiyat aldigim bi yer vardi. Verdikleri fiyati o zaman not etmistim ismini de yazmisimdir umarım, sabah gündüz gözüyle defterime bakar yazarım size. Ama o yerin de verdiği fiyat öyle ucuz bir fiyat değildi. Aralık veya ocak ayı için arayıp fiyat almıştım sanırım o zaman da fiyatları 3500-5500 bandindaydi. Ikili testi de burda yaptirirsanıx bin tl fiyat da oynama yapabiliyoruz demişlerdi.
Olur bakarmisiniz deftere

X