Femara ve ovitrelle vurulanlar bakabilir mii?

sehu03

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2024
217
44
22
Merhaba arkadaşlar polikistik over hastasıyım Bu benim femeraya 2 kullanışım İlkinde cevap vermemişti yumurtalarım yeterince gelişmemiştim bu sefer ise sol yumurtalığımda 2 tane sağ yumurtalığında ise bir tane olmak üzere toplam 3 Yumurtam oluştu doktora aşağı yukarı 17 18 milim civarında dedi özellikle 2 tane yan yana olanları tam ölçemedi resmen Öpüşüyorlar dedi yapışmışlar yani bunun üzerine bugün öğlen saat üçte vurmam için iğne verdi benimle aynı süreçleri geçenler var mı ilk defa çatlatma iğnesi vuruldum Birbirimize destek olalım Sizce tutma ihtimali ne kadardır benzer konular var okuyorum ama bazıları iğnenin işe yaradığını söylerken bazıları ise hiç işe yaramadığını söylüyor ve iğne vurulanların genelde çok şiddetli ağrısı olduğunu söylüyorlar ama ben vurulalı neredeyse 4 saat oldu ama o kadar şiddetli ağrım yok Bu da normal mi? Ayriyetten doktor Hem bu akşam hem de bundan sonra 15 gün gün aşırı ilişkim olmasının gerektiğini söyledi ama buradakiler hep 36 saat daha sonra diyorlar ne yapmalıyım 36 saati beklemeli miyim yoksa ilk üç gün üst üste sonra mı günaşırı devam etmeliyim şansa bırakmamak için tavsiyelerini ve fikirlerinizi bekliyorum

iğneden 12 saat sonra ağrılarım oldu. 4-5 gün boyunca ağrım ve gebelik belirtilerim oldu. eğer yumurta çoksa ağrı oluyor, azsa daha az oluyor. bende 5 yumurta vardı ve ağrım yoğundu.
iğnenin 19.günü çok sancılı bir regl oldum yani gebelik oluşmadı. ama zaten genelik oluşma sansı %15-20. biraz sans meselesi inşallah güzel sonuc alırsınız

İnşallah teşekkür ederim siz bir daha denediz mı?

Bende pazar günü regl oldum pazartesi doktor klomen verdi Çarşamba günü başladım günde 1 tane olmak üzere 5 gün kullandım pazartesi kontrolum vardi sağ yumurtalığımda 10mm olmuş doktor cuma günü tekrar kontrol edecek 2 tane çatlatma iğnesi aldırdı cuma günü goturcem onları. 2 defa denicez şansımızı eğer olmazsa tüp bebeğe yönlendirecem seni dedi. 7 aydır tedavi görüyorum gıda takviyeleri vs ilk defa bu ay başladık asıl tedaviye bende polikistik over hastasıyım 76 kilodan 59 kiloya düştüm inşallah tutar umutsuz olmayın Allah ol derse olur herşeyin vakti zamanı vardır inşallah sizinki de benimkide tutar

Merhaba Kilo verme süreciniz nasil oldu acaba. Bende pcosum ve biraz kilo vermek istiyorum. 2 defa aşılama yaptırdım 2. Bugün negatif sonuçlandı.

İnşallah rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasıp eder size naçizane tavsiyem femara isteyin çoğu pkoslu hastada klomen çok işe yaramiyormus birde 6 kere deneme şansınız var bu tarz tedaviyi bence hepsini deneyin en sona tüp bebek düşünün derim yinede siz bilirsiniz rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın

Benim boyum 155kilom boyuma göre çok fazlaydı. Ben Ankara'da yaşıyorum buranın en iyi profesörüe muane oldum beni muane etti boyumu kilomu sordu rahim filmi çektirdi eşimin tahlillerin kontrol etti o zamanda diyetteydim ama 61 kiloydum boyuna göre 5 6 kilo fazlan var sana herhangi bi tedavi önermiyorum zayıfladıkça yumurtala döngün de yerine oturcak 6 ay veriyorum sana müjdeli haberi kendin verceksin bana dedi 6 kiloyu vermeye çalış dedi. Ben en başından biliyorum zaten kilomun büyük bı sorun çıkaracağını bide çok makale okudum hatta bı akrabamizda da polikistik over var zayıflayınca kendiliğinden hamile kaldı. İlk su şekilde başladım kendime bı tarti aldım bı mezura aldım bel göğüs basen alt göbek bölgelerini her ay kaydediyordum. Sabah ve akşam yemeği olarak beslendim. Sabah bazen yulaf bazen melemen bazen yumurta salatası haşlanmış yumurta vs akşam da salata çorba ağırlıklı yemek yesemde yağlı yemekleri tercih etmem. Yediğim herşeyin fotoğrafını çektim haftanın 1 günü tartilirim meyveyi bile ekşi meyveleri tuketirim doktorum tatlı meyve yememe müsade etmiyor. Açlık kan şekerim önceden 104 2 ay önce 85 düşmüştü eminim şuan daha da düşmüştür. Canım çok tatlı bişey istediğinde hurma yedim Ülker'in %80 bitter çikolatasini tükettim tabi doktorum bunlara da izin vermiyordu ama arada yedim kafeini bir süre hayatımdan çıkardım maden suyu da aynı şekilde yumurta kalitesini düşürüyormus doktorum dedi. Vakit buldukça yürüyüşlere çıktım. Önceden 4 ayda bı adet olurdum ilaçla şuan kendiliğinden 40 45 güne düştü biraz uzun oldu kusura bakmayın ama sabır çok önemli birden zayiflayamazsiniz. İnsülin direnci olduğu için onu kırmadan çok bı kilonuz gitmez. Ama 2 3 hafta dişini sıkıp devam edersen güzel bı şekilde zayiflarsin profesörum bana dediğine göre 54 falan olmam lazım kendiliğinden daha hamile kalamadim ama bu tarz yumurta geliştirici ilaç veya tüp bebek vs olsun kilonun bı kısmını verince net sonuçlari almanız daha kolaylasiyormus bakalım hayırlısı diyelim

Ben femarayi istedim eczacı vermedi kanser hastaları bı kaç Brans daha saydı raporlu bi ilaçmis ama klomen de işe yaradı gibi ilk 5 günden sonra yumurtam 10 mm olmuştu nasıl sizce

Detaylı açıklama için teşekkür ederim azminini tebrik ederim maşallah dediğiniz doğru biraz dis sikmakla olacak şeyler ama benim sizden daha fazla vermem gereken kilo var buna rahman verdim ama yinede ölmüyor hayırlısı

Benim boyum 1.63 kilom da 85 pkoc hastasıyım acaba ne kadar zamanda veririm bu kiloları acilinden glifor kullanıyorum bide

3 4 ayda rahat verirsiniz ekmek pilav bulgur hamur işi tatlı tüketmeyin bol su sebze ağırlıklı beslenin haftada 3 4 günde yürüyüş eklerseniz hem pocs septomlarini azaltirsiniz hemde sağlıklı kilo verirsiniz. Yas kaç çocuğunuz var mı

Bence çok fazla kilonuz yok 20 25 kg verseniz çok iyi olur bazı hastaların 40 50 kg kadar fazlası oluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…