Femara kullanımı , tecrübelerinizi paylaşır mısınız

Kizlar ben çatlatma iğnesi olanların durumunu merak ediyorum ben vurunali bir hafta oldu bugün tam mide bulantım ve göğüs hassasiyeti başladı. Ovitrelle vurundum. Bu şekilde belirti yasayaniniz oldu mu acaba normal mi
ben dün vuruldum şuan hiçbi belirti yok hatta agrı falanda olmadı siz ilk vuruldugunuz günlerde agrınız olmuşmuydu

Benim doktorum süreci şöyle acikladi 3 yumurta büyürse çatlatma iğnesi olmayacak dedi ama baktı bir yumurta büyüdü çatlatma iğnesi verdi. Normalde benimde yumurtam catliyordu. Bence bir doktora daha görün femara bittikten sonra 2. Günü takip ettirebilirsin. Az yumurta büyürse iğne veriyorlarmış yani benim doktorum bu şekilde bana süreci anlatmıştı başında.
Sizce pcos vs var mı?

Kızlar kontrole gittim. Yumurta 26mm dedi. Çatlatma iğnesi verdi. Sizce fazla mı büyümüş?
Canim bende 24 mm de catlatma ignesi vuruldum. Doktor beklesek kendide catlayabilir demisti. Demekki 26-27 de catlayabiliyor. Forumda 30 mm ile hamile kalanlar duymustum :) Eger yumurta kaliteliyse rahim kalinligi iyiyse hayirlisiyla olabilir insallah

Kızlar kontrole gittim. Yumurta 26mm dedi. Çatlatma iğnesi verdi. Sizce fazla mı büyümüş?
canım hemen vursaydın iğnegi aslında sen biraz gec gitmişsin dr neden o kadar beklettiki dr ben ilaç bittiği 1 gün sonrası cagırdı 21 mm olmuş hemen iğne yaptık başka yumurtan varmıydı peki

Canim bende 24 mm de catlatma ignesi vuruldum. Doktor beklesek kendide catlayabilir demisti. Demekki 26-27 de catlayabiliyor. Forumda 30 mm ile hamile kalanlar duymustum :) Eger yumurta kaliteliyse rahim kalinligi iyiyse hayirlisiyla olabilir insallah
30mm kalitesi bozuluyormuş döllenmesi zor olurmuş öyle biliyorm tabiki istisnalar olabilir

Bu arada ben takviye olarak ocean mummy kullaniyorum. Folbiol kullanmistim daha once onun icerigi yuksek diye bu donemde 400 ug icerikli bir folik asit kullanmami onerdi doktor.

Ay umarım🙏🏼 Doktora sordum özellikle iyi mi diye gayet iyi dedi. 3mm fazla olsaydı o zaman diğer aya bırakacaktık dedi.

canım hemen vursaydın iğnegi aslında sen biraz gec gitmişsin dr neden o kadar beklettiki dr ben ilaç bittiği 1 gün sonrası cagırdı 21 mm olmuş hemen iğne yaptık başka yumurtan varmıydı peki
Öyle yaptım canım. 1 tane görünüyor dedi. Ya ben size sormuştum ya hani daha önce de geç mi verdi randevuyu diye. Zaten başından beri güvenememiştim bu doktora. Ki bence daha önce çağırması gerekiyordu bu kadar büyümeden de verebilirdi iğneyi. Ona kalsa daha yarına diyordu dün ovülasyon testi pik olduğu için ben dedim bugün geleyim diye.

Bide kızlar iğneden 12 saat sonra, onu kaçırırsanız 36 saat sonra ilişki olsun sonra bir dolu bir boş ilerleyin dedi. Normalde ortalama 36 saat sonra yumurta çatlar ama çatladığında hazırda sperm olması daha da iyi o yüzden 12 saat sonra ilişki olsun dedi. Hepsi ayrı bir şey söylüyor.

Öyle yaptım canım. 1 tane görünüyor dedi. Ya ben size sormuştum ya hani daha önce de geç mi verdi randevuyu diye. Zaten başından beri güvenememiştim bu doktora. Ki bence daha önce çağırması gerekiyordu bu kadar büyümeden de verebilirdi iğneyi. Ona kalsa daha yarına diyordu dün ovülasyon testi pik olduğu için ben dedim bugün geleyim diye.
iyi yapmışsın gitmekle normal ilaç kullandığımız için ilaç bitimi zaten büyüyor yumurta istenilen boyutta ama mesala ymurtası direncli olan gelişmeyen oldugunda süre uzun olabiliyor neyse yınede tam zamanında vurmuşsun iğneyi bende dün oldum beraber bekleyip görecez peki ilişki konusunda nasıl yönlendirdi

Bide kızlar iğneden 12 saat sonra, onu kaçırırsanız 36 saat sonra ilişki olsun sonra bir dolu bir boş ilerleyin dedi. Normalde ortalama 36 saat sonra yumurta çatlar ama çatladığında hazırda sperm olması daha da iyi o yüzden 12 saat sonra ilişki olsun dedi. Hepsi ayrı bir şey söylüyor.
benim dr da aynı bu şekilde yönlendirdi canım 12. saatı öncesinde sperm bulunsun diye söyluyorum dedi banada

iyi yapmışsın gitmekle normal ilaç kullandığımız için ilaç bitimi zaten büyüyor yumurta istenilen boyutta ama mesala ymurtası direncli olan gelişmeyen oldugunda süre uzun olabiliyor neyse yınede tam zamanında vurmuşsun iğneyi bende dün oldum beraber bekleyip görecez peki ilişki konusunda nasıl yönlendirdi
Bilmiyorum ya umarım geç kalmamışımdır☹️
Üstte yazdım kuzum ilişkiyle ilgili söylediklerini

Bilmiyorum ya umarım geç kalmamışımdır☹️
Üstte yazdım kuzum ilişkiyle ilgili söylediklerini
yok bence gec degil 1 gün daha bekleseydin ya kendi çatlardı yada 30 mm gecerdi o zamanda kalitesi düşerdi şuan bence bi sorun yok senin için bu iki gün önemli degerlendir mutlaka

Benim 4 gün oldu vurulali. Sadece igneni vuruldugu gün ve sonrasinda karin ev kasık agrim oldu gecti. Dedigin belirtileri yasamadim
benımde böyle oldu iğnenın ertesi günü ve sonraki gün oldu bende de su an hersey normal hafif göğüs ağrım basladı sadece o zaten catlama sonrası oluyor

ben dün vuruldum şuan hiçbi belirti yok hatta agrı falanda olmadı siz ilk vuruldugunuz günlerde agrınız olmuşmuydu
canım ilk gun olmadı bende ertesi gün ve sonraki gün totalde iğne sonrası 2 gun ağrı oldu çatlama ağrısıydı hissettim yani o bölgede baskı hissi benım soldaydı yumurtalarım sol tarafım ağrıdı

Çektirdim canim evet tüplerim açık, hafif kalp şeklinde çıktı rahim ama gebeliğe engel değilmiş ameliyatlık bir durum da yok, hormonlarım da iyi, yumurtlama da oluyor, amh 2,88, eşimde de biraz hız problemi dışında sorun yok. Doktorlar eşimin sonucuna da benimkilere de bakarak doğal yolla gebelik elde edilebileceğini söyledi ama olmadı ekimden beri🫠 sizin durum nasıl?
benım bu ay olumsuz olursa ki inşallah olmaz , doktor tüplere bakalım dedı yanı hsg çektiricem bende. acılı bir işlemmi acaba korkuyorum biraz :KK43: benımde yumurtalarda sorun yok ama eşimde biraz hız problemi var aynıyız eşiniz takviye kullanmaya basladı mı ?

X