Femara 2. deneme , akıntı

Merhaba ben aranıza yeni katıldım.Ben de çoğunuz gibi pcosluyum.Yaklaşık 6 yıllık evliyim.Doktor bana pcoslusun gebelik zor dedi.Hiçbir tedavi görmedim.8 ay adet olmadığımı bilirim.Korunmayı bıraktığımız 1 buçuk yıl içerisinde 2 gebelik elde ettim.İlki kimyasal gebelikti ve baya sancılı bir süreç yaşadım sonu ne yazık ki kürtajla bitti ve ben bebeğim gittiğinde çok isyan ettim.Neden benim başıma geliyot.Herkes istediği an doğuruveriyor vs.ama ilk adetimi görmeden ikinciye hamile kaldım.Onda da baya sorunlar oldu başta mol gebelik dendi ve gerçekten ultrason görüntüsü bu şekildeydi.Doktorum kürtaj yapılıp patolojiye göndereceğiz ve kemoterapi tedavisi göreceksin dedi.Dünyam başıma yıkıldı.Bildiğiniz vücudumda bebek yerine bir kanseri hücresi taşıyordum.Aklım başıma geldi Allah bana bir ders verdi daha beterini yaşa anla dedi diye düşündüm.Kahroluyordum ama kendimi Allaha teslim ettim.Senden gelene razıyım dedim,tevekkül ettim.Sonra ne oldu biliyor musunuz ikinci kontrolde doktor şok.Rahimde bir kese ve o üzüm tAnecikleri(mol gebelik) yok.9 ay boyunca bebeğim hep gidecekmiş gibi doktora ayaklarım geri basa basa gittim ve sonunda çok şükür sapasağlam bir erkek çocuğu dünyaya getirdim.Şimdi 3 yaşına basacak.Oğlum bir türlü doğmal istemiyordu en sonunda doktorum sezaryan için gün verdi.Sezaryana gideceğim günün gecesi sancılarım başladı ve sabah 8’de yatışım yapıldı.Sabah saat 10’da normal doğumla doğdu oğlum üstelik boynunda kocaman kordon bağıyla.Şimdi bunları size neden anlattım belki vaktinizi de epey aldım ama ben de sizler gibi forumlarda kendime umut arayan biriydim.En ümitsizliğe düştüğüm anda geldi benim mucizem.Belki size de umut olur ve sizin için en doğru vaktin geleceği günü ümitle beklersiniz diye.Her nasip vaktine esirdir.Asla umudunuzu kaybetmeyin.Rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur.En umudunuzu kaybettiğiniz anda benim hikayemi hatırlayın ve o güzel vaktin bir gün mutlaka geleceğini unutmayın.Dilerim Allahımdan hepinizin gönlündeki bir bir gerçek olsun.🙏 Bu arada ben de ikinciyi düşünüyorum.E tabi bizim hamile kalmamız zor olduğundan biraz gayret istiyor.Ben de 2 ağustosta femara kullandım ve cumartesi yumurtalar için kontrolüm var.Benim gibi bekleyenlerle birlikte beklemek istedim süreci 🙏
Kaç ay korunmak gerektiği ni.soyledi size doktor bana bir sene çok geldi yaa kafam çok karışık ne yapmam gerek bilmiyorum burdan kızlardan danış alıyorum bu ay 5 ci ayim diğer ay bırakmayı dusunuyorum.aslinda bu ay düşündüm ama dedim vücudumu hazır hissetmedim yani

Lilys Lilys Sofiasofia Sofiasofia Ben döngünün 6.günündeydim adetim şu an. Doktor 7-8-9-10.günlerden birinde hsg çekilmemi önerdi. Çok korkuyorum ne yalan söyleyeyim. Türkiyeye geleceğim izin için. 10.güne denk geliyor geldiğim gün cesaretimi kaybetmezsem çektireceğim :)

Lilys Lilys Sofiasofia Sofiasofia Ben döngünün 6.günündeydim adetim şu an. Doktor 7-8-9-10.günlerden birinde hsg çekilmemi önerdi. Çok korkuyorum ne yalan söyleyeyim. Türkiyeye geleceğim izin için. 10.güne denk geliyor geldiğim gün cesaretimi kaybetmezsem çektireceğim :)
Hsg biraz ağrılı bir islem 😐 aslinda dayanilmayacak bir agri degil ama sadece ağrılı. Kısa süreli 2 3 kez agri oluyor tüplerden gectigi icin o gönderdikleri sıvı. Anestezi ile yaptiranlar hic bir sey hissetmediklerini acısız oldugunu söylüyor. Ama anestezi almaya deger mi onu bilemiyorum. Bu arada dikkat etmeniz gereken birsey de regliniz bittikten sonra cinsel birliktelik de olmamasi gerekiyor hsg cektirene kadar. Öyle aşırı korkacak birsey degil ama bence cesaretinizi kaybetmeden çektirin çünkü bebek tedavisinde en önemli basamaklardan birisi hsg. Bi anlik bikac saniyelik agrilar oluyor, tuplerinizde kapalılık yoksa. Ama varsa azicik daha fazla agri oluyormus. Ama dedigim gibi aşırı korkup korku yüklemeyin acımasa da acıyor gibi gelir 🙂

Hsg biraz ağrılı bir islem 😐 aslinda dayanilmayacak bir agri degil ama sadece ağrılı. Kısa süreli 2 3 kez agri oluyor tüplerden gectigi icin o gönderdikleri sıvı. Anestezi ile yaptiranlar hic bir sey hissetmediklerini acısız oldugunu söylüyor. Ama anestezi almaya deger mi onu bilemiyorum. Bu arada dikkat etmeniz gereken birsey de regliniz bittikten sonra cinsel birliktelik de olmamasi gerekiyor hsg cektirene kadar. Öyle aşırı korkacak birsey degil ama bence cesaretinizi kaybetmeden çektirin çünkü bebek tedavisinde en önemli basamaklardan birisi hsg. Bi anlik bikac saniyelik agrilar oluyor, tuplerinizde kapalılık yoksa. Ama varsa azicik daha fazla agri oluyormus. Ama dedigim gibi aşırı korkup korku yüklemeyin acımasa da acıyor gibi gelir 🙂
Siz yaptırdınız mı bu işlemi ?

canım ben de hsg yaptırdım, herkesin acı eşiği farklı ama tavsiyem bence aneztezili yaptır. bir de o ay doktor ilişki önermiyor. kısa süren bi şey stres yapmana gerek yok. hem tüplere baktırmak çok mantıklı aklında soru işareti kalmaz olucak mı olmayacak mı diye

Merhaba arkadaslar. Bende 1 hafta önce catlatma iğnesi oldum. İlişki vs beklemedeyim simdi. Yalnız birsey sormak istiyorum size catlatma iğnesini kimisi kalcadan kimisi göbekten vurdurmus . Bana koldan yaptılar sorun olur mu?

Merhaba arkadaslar. Bende 1 hafta önce catlatma iğnesi oldum. İlişki vs beklemedeyim simdi. Yalnız birsey sormak istiyorum size catlatma iğnesini kimisi kalcadan kimisi göbekten vurdurmus . Bana koldan yaptılar sorun olur mu?
sanmıyorum vücuda girmiştir, anlamak için ovülasyon testi yapabilirsin, hemen pik oluyor o zaman işe yaramışmı anlıyorsun

canım ben de hsg yaptırdım, herkesin acı eşiği farklı ama tavsiyem bence aneztezili yaptır. bir de o ay doktor ilişki önermiyor. kısa süren bi şey stres yapmana gerek yok. hem tüplere baktırmak çok mantıklı aklında soru işareti kalmaz olucak mı olmayacak mı diye
Canim o ay degil islemden sonra 2-3 gün iliski olmayacak denildi bana

Kaç ay korunmak gerektiği ni.soyledi size doktor bana bir sene çok geldi yaa kafam çok karışık ne yapmam gerek bilmiyorum burdan kızlardan danış alıyorum bu ay 5 ci ayim diğer ay bırakmayı dusunuyorum.aslinda bu ay düşündüm ama dedim vücudumu hazır hissetmedim yani
Anladım çok gemiş olsun ama benimki mol gebelik şüphesiydi sonrasında sağlıklı gebelik olarak devam etti.Yani mol gebelik yaşamadım o yüzden sizi çok bilgilendiremeyeceğim.Sadece şunu biliyorum 1 sene gebe kalmamak önemli.Eğer yaşınız gençse beklemek daha sağlıklı olur.Rahim toparlanır ama eğer beklemek istemiyorsanız da bence 6 ayı doldurup gebelik için start verebilirsiniz.Çok sorun yaratacağını düşünmüyorum.Tabii doktorunuz daha iyi bilir.

Anladım çok gemiş olsun ama benimki mol gebelik şüphesiydi sonrasında sağlıklı gebelik olarak devam etti.Yani mol gebelik yaşamadım o yüzden sizi çok bilgilendiremeyeceğim.Sadece şunu biliyorum 1 sene gebe kalmamak önemli.Eğer yaşınız gençse beklemek daha sağlıklı olur.Rahim toparlanır ama eğer beklemek istemiyorsanız da bence 6 ayı doldurup gebelik için start verebilirsiniz.Çok sorun yaratacağını düşünmüyorum.Tabii doktorunuz daha iyi bilir.
Çok sağolun yorumunuz için artık Allaha dua edib ddenicez Rabbimden duam insallah hamile olursam saglıkli bir şekilde devam eder inşallah herkesinkisi inşallah benimle birlikte Allah inşallah isteyen herkese nasip eder

Rica ederim ne demek.Güzel düşünün her zaman 🙏 kötü ihtimalleri hiç aklınıza getirmeyin ister istemez hayatınıza çekiyorsunuz o kötü ihtimalleri.Her şey güzel olacak.Sağlıklı bir gebelik geçirir hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah.

Rica ederim ne demek.Güzel düşünün her zaman 🙏 kötü ihtimalleri hiç aklınıza getirmeyin ister istemez hayatınıza çekiyorsunuz o kötü ihtimalleri.Her şey güzel olacak.Sağlıklı bir gebelik geçirir hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah.
İnşallah Allah razı olsun bu dualarınız ve beni motive ettiğiniz için bu şuan iyi olcaģgina inanıyorum hamile kalırsam ne yaparım bilmiyorum ama yinede iyi olcak iyi olcak demek için artık kendi kendimi uyarıcam dediginiz gibi kötü düşününce çağıyorsun ama şuan iyi olacağına gerçekten inanıyorum

İnşallah Allah razı olsun bu dualarınız ve beni motive ettiğiniz için bu şuan iyi olcaģgina inanıyorum hamile kalırsam ne yaparım bilmiyorum ama yinede iyi olcak iyi olcak demek için artık kendi kendimi uyarıcam dediginiz gibi kötü düşününce çağıyorsun ama şuan iyi olacağına gerçekten inanıyorum
Çokk sevindim.Rabbimin mucizeleri hiç bitmez bunu ben yaşayarak öğrendim.Bu sınavı geçeceksiniz.Hislerim kuvvetlidir siz hayırlısıyla beklediğinize kavuşacaksınız.İçinizden geldiği zaman harekete geçin bence.

Lilys Lilys G Gossip123 Kızlar Çatlatma iğnesinin 10. günündeyim,4 5 güne az çok olup olmadıgını öğrenicem ama daha önceden adet olmaya yakın her ne oluyorduysa şimdi de benzer belirtiler , göğüs ağrıları beyaz sarı akıntılar vs. değişik hiçbir şey yok. Neden bilmiyorum sanki bu ay da olmayacak gibi geliyor..

Test yaptınız mı acaba ?

Çokk sevindim.Rabbimin mucizeleri hiç bitmez bunu ben yaşayarak öğrendim.Bu sınavı geçeceksiniz.Hislerim kuvvetlidir siz hayırlısıyla beklediğinize kavuşacaksınız.İçinizden geldiği zaman harekete geçin bence.
İnşallah yaa cok sağolun burdan yazarım hamile kalırsam 😊😊

X