fazla kilolarım!!!!!!!!!!

sadece diyet zamaninda yediklerine dikkat edinilirse o kilolar geri alinir zamanla , sorun bu noktada cogu bayanlarda , jojo efekt, zamaninda yemek yeme bozuklugu oldugu icin iyi bilirim bu konulari , ilk basta tabaklarinizi kücültün , su icmeyi unutmayin , limon cogu insan icin zararli anamie olanlar dahada dikkat etmeli, yani herseyin cogu zararliii , zaten hayatta herseyin cogu zararli degilmidir , gerektigi kadar yenilmeli , yemegi ihtiyac olarak görmeye basladigimizda arac degilde kilo sorunlari zamanla ve daim ortan kalkiyor,allaha sükür rahatsizligim yok daha herseyi yiyorum iciyorum fast food da dahil abartmadan ama ,kiloda almiyorum

Kalıplaşmış demişsiniz kilolarınız hakkında bence bir doktora gidip, bütün tahlillerinizi yaptırmalısınız. Muhakkak bir sebebi vardır diye düşünüyorum... Ayrıca sizin zayıflamakla birlikte muhakkak spor yapmanız gerekiyor. Sporla birlikte protein ağırlıklı beslenip daha fazla sarkmamaya ve sıkılaşmaya ihtiyacınız var.

Yeni tanıştığım biri,1.65boyunda 90-60-90 gözüküyor.17 yaşında ikiz çocukları var.Haftanın 4 günü 45 dk spor, diğer günler mümkün olduğunca yürüyüş yapıyormuş .Lisede bile bu kadar fit değilmiş.Hamilelikten önce 65 kiloymuş .Hamileliğinde 102 kiloya kadar çıkmış.Olan oldu diyip herşeyi yiyiyormuş.Doğumdan sonra da kendi başına denediği diyetlerden ya da önerilerden hiç bir fayda sağlayamamış ve bu işi ancak bir uzman çözer diyerek diyetisyene gitmiş.Kan tahlileri vs yapılmış .Tabii kilolar 2 ayda hop diye yok olmamış.Yavaş yavaş istikrarlı bir şekilde 15 ayda 37 kilo vermiş.İlk 10 kiloyu verdikten sonra spora başlamış.İlk ay kolay alışsın diye 15 dk spor yapmış.Sonraki aylarda bunu 5'er dakika arttırmış.Şimdi kilosu 56 -58 arası gidip geliyor ve gayet iyi ,sağlıklı gözüküyor.Tahlilerinizi yaptıran, size uygun yemek alışkanlıkları kazandıran bir uzmandan yardım almak en iyi çözüm.İyi niyetli ama amatör tavsiyelerle hem sağlığınız bozulur hem çabuk kilo verip çabuk alabileceğiniz için bu sefer vücudunuzda kilo vermeye direnç başlar ve beden aç kalacağım korkusuyla daha çok yağ depolayabilir.Aşağıdaki resim bahsettiğim kişiye ait değil:)Sanırım 1oo kilodan fazla gibi .Bu konuda harekete geçmek isteyenlere teşvik olsun diye ekledim.

Son düzenleme:
teşk.ederm cvp veren herkese.
öncelikle tahlil yaptırmayı düşünüyorum ve de dr.la konuşmak.
sanırım bana düzgün bir beslenme programı verir.
spor önericektir elbette sizler gibi.
düzenli yapabileceğimi sanmıyorum,çünkü söylediğim gibi tüm gün ve de gece uyumayan bir bebekle ne kadar spor yapılır bilmiyorum.
elbette yeri gelicek vaktm olucak.ama ilk msjımı okuyanların bir çoğu ısrarla spor önermiş,yüzme bile söyleyen olmuş.
güldüm :)) çünkü çocuk bakmak 1000 spora bedel.ha kilo verdiremez düzenli ama spordan çok daha yorar (
kızım oturur vaziyete geldimi bebek arabası ya da kanguru ile bol bol dışarı çıkıcam.
yoksa şmdiden çıkamam daha minicik hem havada soğuk.
bahane diyen bi ark.vardı.
sanırım senin çocuğun yok ki bu ciddi durumlar sana bahane gelmiş.
kilo verme uğruna çocuğumu sağlığından edemem ben.

araştırmama gerek yok 15 saat bırını aç bırakmak cahıllıktır. her profun dediği doğru olsaydı tıp kendı arasında çelişmezdi şekerim bunca araştırmalar yapılmazdı nede olsa prof demiş bak sennnnn

Maurers Forte - Bitkisel Termonejik Yağ Yakıcı
kızlar doğumdan sonra bu ürün ile istediğim ideal kiloma kavuştum artık form tutmak için arada alıyorum. benden tavsiye size...

Bende de var bi 10-15 kilo ne yaptım ne ettim veremedim.Diyet yapıyorum, koşu bandında hergün yarım saat yürüyorum, e zaten çalıan biriyim haftaiçi 5 gün 6 saat ayaktayım.
3 haftadır sadece 3 kilo verebilmişim.4-5 ay daha böyle devam etmem lazım hedef kiloma ulaşmak için, ama bu diyetle 4-5 ay dayanmam mümkün değil gibi.
Ekmek yok makarna yok pirinç yok tatlı yok tuzlu yok patates yok e ne var?
Tavuk yumurta et peynir yemekten ölücem sonunda.
Üstüne çıkan( diyetten sonra) sivilcelerim de cabası.

Maurers Forte - Bitkisel Termonejik Yağ Yakıcı
kızlar doğumdan sonra bu ürün ile istediğim ideal kiloma kavuştum artık form tutmak için arada alıyorum. benden tavsiye size...

maurersin içinde yüksek oranda sibutramin bulunduğunu okumamıssınız sanırım.Ölümle sonuçlanabilecek yanlıslar bunlar.Lütfen siz de kullanmayın,kimseye de önermeyin.Bu tip ilaçların içinde genellikle sibutramin çıkıyor yüksek miktarda.

kızlar benımde açıl ılo vermem lazım fakat yemek yemeği cok eviyoum iyet yapaken cok mutsuz oluyorum resmen depresyona giriyorum nasıl olck ben aksamları bişeyler yemeden okdar saatı nasıl gecırcem yaa

Bir haftada çatır çatır 8 kilo verdim.Diyet vs yaparak değil tabii ki.Bağırsaklarım tıkanmıştı ve açılması için su bile içmeden aç bilaç sadece serumla beslenerek bir hafta

geçirdim hastanede.Bağırsaklarım açıldığında tam 8 kg vermiştim.Başka nedenlerle daha çok kilo da verdim ama , başka hiç bir neden olmadan sadece beslenmeyerek

bu şekilde 8 kilom gitti.Demek ki işin sırrı boğazı tutmakmış; şimdi gayet iyi bir kilodayım,gayet sağlıklıyım,eskiden su içsem yarar şekilde kilo alırken beslenme şeklimi

değiştirdim ve kilomu koruyorum.Dr Canan Karatay'ın söylediklerine uygun besleniyorum.Kilo verme derdim olmadığı için artık ekmek vb şeyler de yiyorum.Ama tam

buğday unundan,çavdardan falan genellikle.Hazır gıda çok zorda kalmadıkça tüketmiyorum,dışarda yiyeceksem parça et şeklinde kebap tercih ediyorum,güvenilir bir

yerse çorba da olabilir.Kullandıkları yağı mutlaka soruyorum,zeytinyağı ve tereyağ dışında yağ tüketmiyorum.Her sabah mutlaka tereyağda pişmiş yumurtalarımı

yiyorum ekmeksiz,zaten yeterince tok tutuyor.Arada canım isterse pasta,çikolata vs de yiyorum ama abartmadan.Dr Ahmet Aydın da sanırım benzeri şekilde bir

beslenmeyi öneriyor.Bu doktorlara güveniyorum ve zayıflamamı olmasa da kilomu korumayı bu şekilde basarıyorum.Eskiden 74-75 idim şimdi 59-60 civarındayım.

Eğer isterseniz mutlaka başarırsınız.Klasik diyetisyenlerle çok diyetlere baslamıstım zamanında ama hiçbirinde başarılı olamadım,devam da edemedim zaten :) çok

eskiden 63 e cıktıgımda yıne hiç bir diyetisyen vs ye gitmeden kendimce saglıklı beslenerek bol sebze,protein alarak 8 kg vermiştim,şimdiki beslenmeme çok

benziyordu.Kendinize diyetlerle eziyet etmeyin,sağlıklı beslenin zamanla hallolur :)Çok çiroz olmaya da gerek yok,yavaş yavaş verirsiniz.

Neler yasamissiniz ufak yasinizda.
Ameliyat bebeginiz sut almamasi ....
Sukredin. Kucaginizda mis kokulu saglikli bebeginiz var.
Gecmiste zayiflyabilen ilerde de bunu basarabilir.biraz bekleyin 1.5 2 seneye kadar insallah spor yapar ideal kilonuz olan 50 55 e dusersiniz.
Ayrica denize girmeniz sart mi? Bence psikolojiniz kotu etkilenebilir. Tabi siz kendinizi daha iyi bilirsiniz.
Allah bebeginize uzun guzel omurler versin.

Sakın unutma,
Açtığın her yaradan, hesap soracak "YARADAN"

Son düzenleme:

Selam canım konuşmanız dikkatimi cekti.. ben kimseden 15 saat ac kalin duymadim ama olabilirde bilemeyiz, araştırmak gerek. ben kendimden örnek vereyim.. benim esim gececi oldgu icin onunla birlikte oglenleri yiyorum. ha cok erken kalktiysam cok acsam yiyorum bisyelr ama nadir. daha sonra cikolata felan yiyorum yada meyve artik o sıra canim ne çekiyorsa:).. bazen cok aşırı yerim, hatda kendime kizarim aldim yine kiloları diye. 15 saat hic birsey yemem ve kalktığimda tartiliyorum ve rahat 1 bucuk kilo fark oluyor ama o gun boyu aşırı yersen bilee yediklerini tamamen eritiyon 15 saat ac kalinca. sayedr bi kac kilo verdim ama tabi hafta 2-3 tempolu yuruyus yapiyorum. Ama 15 saat ac kalmanin icinde uykuda var kasten yapmıyorum ama yemedigimi fark ediyorum hesapliyroum en son saat kacta birsey yemisim diye 15-16 saat çıkıyor.

1 aydir işsiz im ve her istediğimi diledigim gibi yiyorum ama kilo almadim. Bizzat 15 saat ac kalma olayini yaşadığım icin yazmak istedim.. saygılarımla

Son düzenleme:
Bende doğum kilisunun 10 kilisundan bebeğim 1 yaşındayken kurtuldum ama tikandim bende daha kilo veremiyorum

Arkadasim daha yasin cok genc, niye veremeyeckmissin kilo. Pek de guzel verirsin. Ben 36 yasindayim, 5 ayda 15 kilo verdim vermeye de devam ediyorum. Hedefime ulasmama 7 kilo kaldi
Benim de iki cocugum var, birini yedir doyur uyut, oburu okuldan gelicek yemek hazirla vs vs bu arada verdim ben de.
Insanlar sana yardim etmek istiyor, madem dinlemicen niye konu actin. Kanguruya bebegin oturmasi gerkemiyor zaten. Ya da sling e. Bebek arabasi da yatar pozisyona gelebiliyor. Yani istersen birini deneyebilirsin.
Ya da eve kosu bandi al, evde hareket et, leslie yap.
Istersen yapabilirsin tabi ki.

Konuyu acip gitmişsin okur musun bilmiyorum ama ben de ayni senin gibiyim durum olarak ama sen kendini sartlandirmissin vaktim yok yapamam bilmem ne diye. Arkadaşım bak ben kasımda doğum yaptım 85 kilom vardi doğumdan sonra eve gelir gelmez başladım diyete diyetdDEDİYSEM makarna pilav hamur işi tatli seker yemedim market ürünleri aburcuburlari yemedim günde 5 litre su yarim litre sut iki kase yoğurt komposto içtim kirkim ciktiginda on kilo gitmişti yaptiklarim sayesinde sutum de arttı.sonra diyetisyene gittim yagimi falan olcttu diyet listesi yazdı ama çocukla uygulamak o kadar zorki ilk bir hafta uygulayamadim kizim rahat vermiyoki yemek salata falan hazirlayip yiyeyim.vaktim bu boyle olmuyor sabah kalktım dolaba en sevdiğim 38 beden elbisesi astim.evdeki bütün kilo yapicilari esimle ise gönderdim gündüzleri çocuk kucagimda bir saat evde yürüyüş yaptım yemeği gece yaptım salata yi da yagini koymadan hazirlayip saklama kabina koyup dolaba kaldirdim gündüz de yemek saatleri gelince çocuğumu kucagima aldim yemeği mikrodalgada isitip salatami çorbami cikarip tek elle yemegimi yedim aksam Esim gelince de çocuğu ona verip plates yaptım simdi kizim beş aylık ama ben 60 kiloyum boyum da 167 yani isteyince oluyor kendinize bahaneler bulmayin

En sağlıklı diyet bir şeyleri menüden çıkartarak değil yediğini azaltarak olandır.
Her ne yiyorsan tabağına aynen koy.
Sonra ilk aşamada 1/3 ni geri koy tencereye..
10-15 gün sonra bunu yarıya indir.
Yapabilirsen daha sonra 1/4 e
Açlık hissettiğinde kuru yemiş ama abartılı değil.
Baktın kontrol edemiyorsun leblebi yada nohutla birlikte ayran. Tıka basa yemişsin hissi olacak.
Gün içinde yemen gerekenden fazla yamişsen akşam yemeği için bir elmayı kabuğuyla küçük küçük doğra. Üzerini kaymaksız yoğurtla doldur. Ve içine bolca tarçın at karıştır. Hem sağlıklı hem inanılmaz yok tutan bir bir yiyecek bu.

Spor için... Bebekle yürümek en iyi fikir gibi..

Bayagi kilo vermissiniz. Takdir ettim sizi.

Hiç spor yapmadan 1 ayda 12 kg verdim. Ama gün içinde hareketliydim. Sende evde hareketli olabilirsin mesela evinde iğne ipliğe dönen yığınla ev hanımı var. Kendine güzel bir diyet listesi oluştur, bol su iç, yeşil çay iç. Evde de daha hareketli olmaya çalış.İnsan zaten ayakta hareket ettikçe kalori yakar emin ol kendimden biliyorum Takma yani kilo verilir allah daha büyük dert vermesin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…