Fazla kilo, pkos, erken gebelik belirtileri ve hcg değerleri yardımm :(

Merhabalar hayırlı olsun gebeliğiniz , burda paylaştığınız değerler gayet normal . Bu değerlere ulaşırken hormon veya tiroid ilaci kullandınız mı ? Bende hormon değerlerim yüksek çıktı tiroid ilacına başladım lh ve E2 değerim yüksek
Ben zaten düzenli tiroid ilacı kullanıyordum. Onun dışında ek olarak jinositol adında bir ilaç kullandım gebelik düşündüğüm ay. Başka bir şey kullanmadım. Şu an 8+2 hamileyim. Sadece tiroid ilacımı düzenli kullanıyorum bir de folik asiti düzenli kullanıyorum ♥️

Ve şunu da merak ediyorum. Ben kanal tedavisi görüyordum. 2 aşamadan yapılıyor ilk aşama yapıldı ama ikinci aşamayı yaptırmalı mıyım bilemiyorum. Zorundayım ama hamilelikte sıkıntı olur mu acaba

Merhabalar,
Ben hep bir belirti yaşadığımda sürekli bu sayfayı açıp saatlerce belirtilerimi izliyordum sanırım artık sıra bende. Ben aşırı kiloluyum vki 40. Pkos var tiroid var ve gebelik istiyordum. Tabi önce kilo vermek istedim ama pkos insülin direnci tiroid zorluyordu beni. Benim en son adetim 26 Nisanda başladı ve 7 gün sürüyor. Bat: 31 Mayıs. Doktora gittiğimde 8 mayısta yumurtalarımın 15-16mm olduğunu 10-11 Mayıs gibi çatlayacağını söyledi bende değerlendirdim. Şişman olduğum için zorbalanıp hamile kalamayacağım söyleniyordu ve bende inanmıştım olmaz zaten diye düşündüm . adete 9 gün kala silik pozitifi gördüm ve hcg 6.36 çıktı. 7 gün kala tekrar verdim başka bir merkezde 38 çıktı. Bugünde adete 4 gün var yine test verdim 153 çıktı. Bu artış normal mi? Değerlerimden korkuyorum. Kimyasal, dış, boş gebelik olabilir mi? Kasık ağrısı ve muhteşem bir göğüs hassasiyetim var.
22 Mayıs hcg: 6.36
24 Mayıs hcg: 38
27 Mayıs hcg: 153 Progesteron: 13,81
Doktor hayırlı olsun gebesin. 10 güne kese ondan 2 hafta sonra kalp atışını duyarız dedi ama buradaki tecrübeli hamilelerden bilgi almak istiyorum. Lütfen değerlerimi bi değerlendirir misiniz şimdiden teşekkür ederimmm :)
Merhaba bende 13 Haziran da 155 beta ile öğrendim 25 Haziran da 17 bin oldu kese göründü 5+3 dedi dr 10 gün sonra kalp dedi bu endişeler hiç bitmiyor kese görünecek kalp atışı endişesi kalp duyuluyor bebeği görme gelişimi endişesi vs bence değeriniz güzel ilerliyor ben şu an mide bulantısı ve öğürmelerden duramıyorum bu arada kanal tedavinize ara verin derim “doktorunuz daha iyisini bilir” ama bi yakınım kanal tedavisinde kullanılan aletlerden mikrop kaptı kandan bebeğe geçti düşük yaptı Allah korusun yine de bence çok ağrınız yoksa doğum sonrası baştan alırsınız 💕

X