Gebeliğe Hazırlık Fazla kahve tüketmek hamile kalmayı ne kadar etkiler?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

bukethu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
20
4
15 aydır hiçbir sağlık problemimiz olmamasına rağmen hamile kalamıyorum. Bu süre içinde 2 kez erken düşük olmuş olabileceğini söyledi doktorum. Son 6 ay sürekli doktor kontrolündeydik ancak bu ay da adet olunca doktoru da bıraktım. Kendimi tekrar hazır hissettiğimde aşılama ve tüp bebek için gideceğim.
Tüm bunların yanı sıra aşırı derecede kahve tüketme isteğim var. Nescafe- espresso- filtre kahve türlerinde günde en az 4 fincan kahve içiyorum.
Yarından itibaren günde 1 adet kahveye düşüyor ve beslenme düzenimi değiştiriyorum.
Kafein hamile kalmayı etkiler mi bunu yaşayan var mı merak da ediyorum.

Etkileyeceğini hiç sanmıyorum. Çok sağlıksız beslenip şak diye hamile kalanlar var. Ben tatilde alkol aldığım ay istemeden hamile kaldım. Vakti ne zamansa bebeğin seninle olur. Sen yine de kendi sağlığın için o kadar içme.

15 aydır hiçbir sağlık problemimiz olmamasına rağmen hamile kalamıyorum. Bu süre içinde 2 kez erken düşük olmuş olabileceğini söyledi doktorum. Son 6 ay sürekli doktor kontrolündeydik ancak bu ay da adet olunca doktoru da bıraktım. Kendimi tekrar hazır hissettiğimde aşılama ve tüp bebek için gideceğim.
Tüm bunların yanı sıra aşırı derecede kahve tüketme isteğim var. Nescafe- espresso- filtre kahve türlerinde günde en az 4 fincan kahve içiyorum.
Yarından itibaren günde 1 adet kahveye düşüyor ve beslenme düzenimi değiştiriyorum.
Canım aynı bende senin gibiydim ama günde bir fincana düşürdüm doktorum bana içme dedi ama dayanamıyırsan bire düşür dedi öylede yaptım. Eşimde çok içiyordu oda azalttı. Bizdedir problem yok gözüküyor agustosta rahim filmi sonrasında gebe kaldım ama malesef kimyasal gebelik oldu düşürdüm. Sen kahveni azalt normal bi insan içinde iki fincandan sonrası zararlı diyorlar.

Canım aynı bende senin gibiydim ama günde bir fincana düşürdüm doktorum bana içme dedi ama dayanamıyırsan bire düşür dedi öylede yaptım. Eşimde çok içiyordu oda azalttı. Bizdedir problem yok gözüküyor agustosta rahim filmi sonrasında gebe kaldım ama malesef kimyasal gebelik oldu düşürdüm. Sen kahveni azalt normal bi insan içinde iki fincandan sonrası zararlı diyorlar.
Birden azaltmak zor olmadı mı?

Benim doktorum tamamen yasakladı mesela prof kadın zararı olmasa yasaklamaz antıoksidan ağırlıklı beslen kafana takma dedi ben 2 kere kürtaj oldum ve şu an tamamen bıraktım kahve tüketmıyorum

Kahve tüketmeyi sevip ve sıklıkla tüketip hamile kalanlar yazsa keşke..bende merak ediyorum..bende kahveyi çok seviyorum 1-2 taneyi gecmemeye çalışıyorum. Araştırmalarıma göre 2 tane sınır. 2 Sen fazla içmeseniz iyi olur kafein çünkü hamile kalmayı zorlaştırıyor. Beni de kahve içmemek strese sokuyor ondan tam bırakamadım ama günde 1 tane içiyorum çünkü çok canım istiyor.

Etkiliyor canım doktorum azaltmamı söylemişti kahve içmeden kendime gelemeyen ben artık çok nadir içiyorum :KK43: :110:

Ben icmiyorum sevmiyorum da hatta abur cubur sagliksiz olan hicbir seyi midem kabul etmiyor. Ama 16 aydir bende hamile kalamadim. Yengem tiryaki hatta sulalecek gunde 5 fincan kahve icen insanlar ama masallahlari var yani. Ben kendim de sigaradan supheleniyorum azaltmaya çalışıyorum.

X