Fatmagül'ün Suçu Ne ? Kanal D

ah ahhh mutluluk filmini hiç sorma.
katıla katıla ağlamıştım izlediğimde.
hele özgünün "ben hiç günah yapmadım" demesi bitirmişti beni senağlama

Orası filmin kopma noktasıydı zaten mafoldumben

İşte böyle durumlar hala yaşanıyor.

Baba tecavüz eder kızına, " e hadi öl namussuz kız "

Amcaoğlu tecavüz eder kıza, " e kirlendi bu, yapılcak olan belli "

ay ben anca izleyebildim!!!
sinirlerim tepemde yine!!!!
ay bu Mustafa ne kadar haysiyetsiz!!!!!bu kız ne yaptı ya?gercekten fatmagul un sucu ne ya??!!!ben böyle saçmalık gormedim!!!tecavüze uğramış kız TECAVÜZE!!!!bunun başka bir açıklaması var da ben mı bilmiyorum!!!!haysiyetsiz!!!serrrrefsiz!!!erkeğim diye dolanıyor bı de utanmaz!!!!assaglik!!!aaaaaaaa çok sınır oldum!!!!
Kerim de hakkatten salak ya!!!masalcigim doğru diyor..S-A-L-A-K yani..oh ötekiler kurtardı paçayı!!!mustahak o Kerim e!!!
ay o yengeninde sacını basını yolacam!!!!tutuşan sacından yerlerde surukliycem!!!!ay evet bı de bacaklarını açıp eteğini çekip oturuyor!!!buradaki fotografları geldi zatı aklıma :))) fingirdek iste!!!!
abi zaten yarım akıllı garibim..
oooof nolcek ya şimdi?

aynen canım bende senin gibi düşünüyorum fatmagülü düşünüyoo özellikle final sahnesi etkiledi beni intihar edecekti fatmagül diye bağırdıya

en çok sinirime dokunan da bunların gercek hayatta da yaşanıyor olması..
bunu kaldıramıyorum!!!bunu yediremiyorum!!!gercekten Mustafa gibi insanlar(hayvanlar) var bu hayatta!!!!tecavüze uğrayanlara suçlu muamelesi yapanlar var bu ülkede!!!
hatırlayın; Doğu'da bir kızcağıza akrabaglari tecavüz etmişti de sonra kızı vurdulardi..o kızın ne günahı vardı?ne sucu vardı?onunda adı fatmagul dü..ben bu dizinin adını duyunca ilk onun hayatını çekiyorlar sanmıştım..babası mı ne vurmuştu kızı,tecavüze uğradı diye!!!!
bunlar gercek ya!!!bu hayvanlar gercek!!!

ay ben saydım vallahi Mustafa ya dayanamadım..inşallah uzaklaştırma almam ama çok sınır oldum tutamadım çenemi,elimi

arkadaşlar farkettinizmi erdoğan ebenineye fena küfür etti o an sansürlendi

Kerim'in zaten saf bir rolde olduğu ilk bölümde havaalanında Vural'ı beklerken ki bakışlarında o kadar belliydi ki canım

aynen canım bende senin gibi düşünüyorum fatmagülü düşünüyoo özellikle final sahnesi etkiledi beni intihar edecekti fatmagül diye bağırdıya

Ya zaten Kerim içten içe hoşlanıyodu Fatmagül'den. İlk bölümde apaçık belliydi bakışlarından. Bi kıyamama durumu da var gibi

Evet tatlım malesef ki bunların hepsi gerçek. Böyle hayvanlarla örülü dört bir yanımız. Belki de aynı sırada oturduğumuz arkadaşımız içten içe böyle biri, belki de otobüste bir pislikle yan yana oturuyoruz. Malesef ki her yanımızda böyleleri var

ay ben saydım vallahi Mustafa ya dayanamadım..inşallah uzaklaştırma almam ama çok sınır oldum tutamadım çenemi,elimi

yok yok almazsın. Biz de saydırıyoz çünkü

Ya zaten Kerim içten içe hoşlanıyodu Fatmagül'den. İlk bölümde apaçık belliydi bakışlarından. Bi kıyamama durumu da var gibi

evettt ama inşallah evlendiğinde eski fatmagüldeki gibi dövmez kızı

İşte orasını çok düşünüyorum ben. Acaba dövcek mi dövmücek mi?

Dayanamam ben Fatmagüle dövmesin :gitme:

Hem döverse kendi iyi imajını da sarscak

İşte orasını çok düşünüyorum ben. Acaba dövcek mi dövmücek mi?

Dayanamam ben Fatmagüle dövmesin :gitme:

Hem döverse kendi iyi imajını da sarscak

aynennn nefret gelir vallaaa klava: bu bölümde dikkat ettimde kerimle çok yakışıyo fatmagül mustafadansa yerimseniben

Toplumun namus kavramına genel bakış açısı malum. Ama dizi de abartıldığını da düşünüyorum. Kan çıkar silahlar patlar falan, hatta Kerim in annesi de intihar etmiş bu sebep yüzünden, bu milletin hiç mi işi yok kirlendin sen diye bu kadar dışlayacaklar. En kötü kimse oğluyla evlendirmek istemeyebilir. Ama tecavüze uğrayanın kirlendin sen diye bu kadar üstüne gidileceğini sanmıyorum. Doğu bölgesi haricinde konuşuyorum. Oralarda töreler var. Günümüz Egesin de geçtiğini düşününce pek uyuşmuyor. Senaryo 30-40 sene öncesinin.

Sana yaşanmış bir örnek vereyeim; Annemlerin köyünde buna benzer bir olay yaşanmış 35 sene öncesinden. Evli bir adam köyün en güzel kızlarından birine göz koymuş. Kaçırmış kızı ve tecavüz etmiş. Kızın ailesi kızlarını tecavüzcüsüyle evlendirmek yerine şikayet etmiş, adam hapis yatmış. Kız kimse ile evlenememiş, yıllar sonra dul ve çocuklu biriyle evlendirilmiş. Umarım şimdi mutludur.

Olaya bakış açısından söz edeyim; köyde kimse kızı böyle yerin dibine sokmamış, kendi rızanla mı oldu diye kimse üzerine gitmemiş, sadece acımışlar, ve herkes hem fikir olarak kızın "ziyan" edildiğini düşünmüş ne yazık ki...

Son düzenleme:

abartı vardır tabııde..ama dedıgım gıbı; sanırım gecen seneydı benım bahsettıgım olay da..tam hatırlamıyorum zamanını..o kızcagızın adı da fatmagul du..tecavuze ugradı dıye vurdulardı kızı..
bu dızıyıde Ege de degılde doguda cekıldıgını dusunursek eger aslında abartı degıl,gercekler maalesef..:gitme:

aynennn nefret gelir vallaaa klava: bu bölümde dikkat ettimde kerimle çok yakışıyo fatmagül mustafadansa yerimseniben

Ay Mustafa çirkin bişey zaten. Sevmiyorum ben o adamı.

Ama Engin Akyürek çok karizma. Yakışıklı değil ama karizmatik =)

Ama işte bu da sadece bir örnek. Evet toplumun her yerinde bu kadar acı bir şekilde yaşanmaz bu olaylar ama yaşanan yerler de var. O bakımdan abartı olduğunu düşünmüyorum ben. Doğuda çok daha acıları yaşanıyor çünkü. Sadece İzmir gibi bir yerde abes duruyor diyorsunuz,anladım ama İzmir'de de şu an herkes modern görüşlere sahip değil. Bu şekilde düşünen İzmir'de yaşayan insan da var yani. Ha köken olarak İzmirli değildir o ayrı. Ama burda da yaparken mekan olarak değil de konu olarak düşünmüşler bence

canım herkes o kız kadar şanslı deil işte.benim çocukluğumda aynı şey eniştemin kuzeninin başına geldi.köy de oturuyorlardı oğlan daha askere gitmemiş kız ise 18ine yeni girmiş.biz bunların nişanına gittik tabii o zamanlar ben 12 yaşlarındayım.bu kıza takık bi delikanlı var biraz psikopat hatta nişanda silahlar felan vardı.neyse bi kaç ay sonra bu oğlan kız evde yanlızken eve girip bu kıza tecavüz ediyor.sevgili nişanlısı nişanı atıp pılıyı pırtıyı toplayıp ailesiyle ankaraya kaçıyor.kızın ailesi köy yeri diye bu kızla tecavüzcüsünün zorla evlendirdiler.bu diziyi seyrettikçe aklıma o kız geliyor.hatta geçen o sevgili nişanlı paşayla karşılaştık karısı ile şen kahkalara atıyordu.akoıma fatmagül etti şöyle bi tüküresim geldi yüzüne ama.

ben bu dızıde ogrendım; tecavuzculerden bırıyle ya da tecavuzcuyle evlendıgınde kız otomatıkman dava dusuyormus...nasıl ıgrenc bır kanunmus bu boyle!!!!!neyse kı degıstırmısler!!!!sacmalıga bak..o kotulugu yapan bırıyle nasıl evlenırsın nasıl aynı evde kalabılırsın nasıl aynı yastıga bas koyabılırsın...ooooof kabus gıbı kabus...muhtemelen boyle evlılık yapan kac tane kız vardır...mafoldumben

Tabi ki İzmir de de böyle düşünenler vardır. Hele oraya yerleşen doğu göçlerini düşünürsek kesin vardır da. İzmirin yerlisi bir köyün ahalisiyle bu kadar keskin bir bakış açısında olması abes geldi. Tamam o kızı oğullarına almak istemeyebilirler ama ne bileyim kıza kirlenmiş mendil gibi bakmaları ve baskı yapmalarını abartı buldum. Kerim in annesini bile intihar ettirmişler. Belki de haklısındır bilemiyorum çok acı ya çok üzüldüm Fatmagülün haline bu akşam, özellikle Mustafa evi yakarken bakışı, annesinin bıçak gibi sözleri yıktılar kızcağızı, pis kadın git layığını bul ne demek alsanaalsanasmile

Peki o kız? tecavüzcüsü ile mi evli hala?
Umarım bu diziyi izlemiyordur, tüm yaralarını tazeler benneyaptımki

Ahh çekucum kanun olarak değişse ne yazar? bak dizide de gördün, kanun değişmiş ama yine tecavüzcüsü ile evlendiriyorlar kızı?
Toplum olarak namusu temizleme şeklimiz bu alsanaalsanasmile

Amin canım, ama bana yine de çok abartı geliyor.

kahroluyorum bu dızıyı ızlerken resmen
sankı gıdıp herseyı ortaya cıkarasım hepsıne bı sagdan bı sodlan vurasım gelıo

Aynen pamuğum, her defasında sinirlerim geriliyor, izlemicem diyorum yine izliyorum :roflol:

Bence de abartmışlar çok, böyle olamaz, hele Urla gibi bir yerde,
Dediğin gibi evlenmek istemezler belki ama suçluymuş gibi de davranılmaz, vah vah denip acınır yani...
Bu yönden hiç gerçekçi bulmadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…