Fatmagül'ün Suçu Ne ? Kanal D

bihter taytindan sonra bunuda gorduk
939-fatmagulun-sucu-ne.jpg
:1shok:töbe bismillah bi yasima daha girdim:1shok: güler misin aglar misinohaoldumsmile iyice azitti bu türk milleti yaaa :umursamaz:
bihterin tayti, yüzügü, bluzu, etegi vs hatta ferhundenin kel mitati boynuzladigi bluzda tamam ama buda nedir yaaa :umursamaz:
yazik günahhh, para kazanma derdiyle ülkede onca tecavüze ugrayan kizlarla dalga gecercesine yazilmis bi yazi :umursamaz:
acaba bu yazi gercek mi, gercekse ne aci:1no2:

kızlar kerim erdoğana herşeyi sen başlattın erdoğanda ben başlattımda sen gerimi durdun diyor fragmanda ozaman kerimde tecavüz etmiş oluyor değilmi?
aynen yaa, zaten muallakta biraktilar bide böyle deyince bende düsündüm acaba tecavüz ettimi diye

Galiba öyle oluyor,yada engel olmadığı için öyle dio bilmiyorumkismile
evet belkide engel olmadigi icin demistir

hulya avsarın fılmınde fatmagul gunduz vaktı dere yada denız hatırlayamıyorum su kenarında camasır yıkarken tecavuze ugruyordu.ayrıca fılmde fatmagulun bır nısanlısı yoktu hatırladıgım kadarıyla
evet öyleydi, eski zamanlarda normal ama sabah camasir yikamasi sacma olurdu
tecavüz sahnesinin gece olmasi inandirici olmus
evet oda olabilir ama bana kerim etmedi gibi geliyo buarada nişanlısının haykırışı neydi öyle çok çok kötü oldum

haykiriyo ama sahip cikmiyo sinir adam :umursamaz:

Gözlerim doldu işte burda. O nişanlı bozuntusu kızı bağrına bassaydı nolurdu. Nişanlının annesi bile diyo ki fragmanda " nasıl nişanlın KİRLENDİ derim oğluma " Baştan aşağı hastalıklı insanlardan çevrili karakterler.

Ama Ebe Nineyi çok sevdim, çok..

evet masalım,
bencede ve elbette ki olması gereken,çok sevdiği nişanlısının fatmagülü, her ne olmuşsa olmuş,bağrına basması gerekirdi..:umursamaz:

içki içtikleri sırada nişanlanan çocuk yüzüğünü düşürdü mü attı mı ne?
o yüzük yengesinin eline geçmiştir kesin, şikayetçi olacağım yada bana para verin felan diyecektir...
o kadın varya kızın bu halinden bile faydalanır alsanaalsanasmile

bende öyle düşünmüştüm, faragmandan yengesinin elinde yüzük görünce.

nişanlısı alsın bağrına bassın diyorsunuz o zaman o pisliklerin yaptıkları yanınamı kalsın...zengin çocuklarıya parayla her pisliği kapatırlar cezada almazlaralsanaalsanasmile nede olsa fatmagül kimsesiz arkasında koruyan kollayan zengin babasımı var:1ninca:

:1shok:töbe bismillah bi yasima daha girdim:1shok: güler misin aglar misinohaoldumsmile iyice azitti bu türk milleti yaaa :umursamaz:
bihterin tayti, yüzügü, bluzu, etegi vs hatta ferhundenin kel mitati boynuzladigi bluzda tamam ama buda nedir yaaa :umursamaz:
yazik günahhh, para kazanma derdiyle ülkede onca tecavüze ugrayan kizlarla dalga gecercesine yazilmis bi yazi :umursamaz:
acaba bu yazi gercek mi, gercekse ne aci:1no2:

bence gercek degildir nerden gorcek hangi icki oldugunu, para kazanmak icin
yapmayacaklari seyler yok kiyafetlere bsy demiyorum bi arada acun firarda sortu fln vardi ama bu da ne ya resmen dalga geciyo alin sizde yapin dercesine...
:eek:lmaz:Çok üzgünüm çoook

bence nişanlısı tecavüzü öğrenmiyo orda....hasta falan sanıyo..kim söylücekki..kimsenin haberi yok...

Bu yaziyi yazanlar iste ulkemizin ahlakini bozanlar..Kadin pazarlamaciligi yapanlara kizarlar hatta hakarettir.
Peki bunlarin yaptigi nedir acaba?Bunu yazan adamin colugu cocugu anasi bacisi yokmudur tartismak lazim..
Iste asil suc bunlarin...
Neyse...Fatmagulun nisanlisi anasinin agzina bakiyo zaten.Belliydi kabul etmeyecegi..Kerimde tecavuz etmis oylemi
Ay ne kotu...Ama bu hafta gelsin cabuk..

nişanlısı alsın bağrına bassın diyorsunuz o zaman o pisliklerin yaptıkları yanınamı kalsın...zengin çocuklarıya parayla her pisliği kapatırlar cezada almazlaralsanaalsanasmile nede olsa fatmagül kimsesiz arkasında koruyan kollayan zengin babasımı var:1ninca:

e napsın zengin çocuklarından biriyle mi evlensin yani ona tecavüz eden hayvanlardan biriyle
onların cezasını mahkemeler vericekler
ama nişanlısı da seviyosa sevdiğinin arkasında olmalı sonuçta kız onlara bilerek gitmedi ya

diğer fragmanda abisi arıyor ya kardeşini...
soruyo o rezilei kahvedekilere
'Abisi kardeşim kayboldu fatmagül gördünüz mü?'
diye ayyy ayaklarımın bağı çözüldü...
ezildim, mahvoldum çok acıklıydı...
l

diğer fragmanda abisi arıyor ya kardeşini...
soruyo o rezilei kahvedekilere
'Abisi kardeşim kayboldu fatmagül gördünüz mü?'
diye ayyy ayaklarımın bağı çözüldü...
ezildim, mahvoldum çok acıklıydı...
l

2. fragmanıda cıkmış daha detaylı onu izlesen daha çok mahvolursun mafoldumben

evet masalım,
bencede ve elbette ki olması gereken,çok sevdiği nişanlısının fatmagülü, her ne olmuşsa olmuş,bağrına basması gerekirdi..:umursamaz:

Tatlım şimdi Fatmagül'e sen her halinle benim evlenceğim insansın demiş olsa o nişanlı bozuntusu,kızcağız daha da yıkılmaz. Hem tecavüze uğruyor,hem nişanlısı nişanı atıyor,hem de istemediği biriyle evleniyor. Üç yıkımdansa tek yıkım daha az can yakar değil mi?

Ne kadar yanlış açıdan bakıyorsunuz söylediklerimize. Biz yanına kalsın mı diyoruz. Tabi ki cezasız kalmamalı. Ama nişanlı arka çıksaydı zaten cezalarını bulcaklardı. Kızcağıza kim destek çıkıyor ki. O fitne fesat yengesi mi,saf abisi mi? Kim korucak kızcağızı. Yengesi para karşılığı satcak. Kasabada nasıl dolaşcak ki kız öteki türlü. Kolay mı? Tecavüz bu tecavüz !!
Desteği yoksa arkasında,gelen giden tekme üstüne tekme vurursa tabi ki parayla kapatırlar olayı.
Sanki Fatmagül Kerim'le evlenince zengin olanlar kurtulmucak olaydan.

İşte bakış açısı !!!

kimse burda alsın nişanlısı bağrına bassın demiyorki yanlarına tabiki kalmayacak polise şikayetini edecek açılacak dava doğru hapse nişanlısıda manevi destek olacak,işte koruyup kollayacak yoksa evlensin nişanlısıyla bu tecavüz konusu kapansın demiyorki umarım anlatabilmişimdir

Tatlım şimdi Fatmagül'e sen her halinle benim evlenceğim insansın demiş olsa o nişanlı bozuntusu,kızcağız daha da yıkılmaz. Hem tecavüze uğruyor,hem nişanlısı nişanı atıyor,hem de istemediği biriyle evleniyor. Üç yıkımdansa tek yıkım daha az can yakar değil mi
peki kimle evleniyor

Tatlım şimdi Fatmagül'e sen her halinle benim evlenceğim insansın demiş olsa o nişanlı bozuntusu,kızcağız daha da yıkılmaz. Hem tecavüze uğruyor,hem nişanlısı nişanı atıyor,hem de istemediği biriyle evleniyor. Üç yıkımdansa tek yıkım daha az can yakar değil mi?

Ne kadar yanlış açıdan bakıyorsunuz söylediklerimize. Biz yanına kalsın mı diyoruz. Tabi ki cezasız kalmamalı. Ama nişanlı arka çıksaydı zaten cezalarını bulcaklardı. Kızcağıza kim destek çıkıyor ki. O fitne fesat yengesi mi,saf abisi mi? Kim korucak kızcağızı. Yengesi para karşılığı satcak. Kasabada nasıl dolaşcak ki kız öteki türlü. Kolay mı? Tecavüz bu tecavüz !!
Desteği yoksa arkasında,gelen giden tekme üstüne tekme vurursa tabi ki parayla kapatırlar olayı.
Sanki Fatmagül Kerim'le evlenince zengin olanlar kurtulmucak olaydan.

İşte bakış açısı !!!

Topikte tartışmalar başlamış..

Tabi nişanlısı sahip çıkmalıydı fatmagülevereliniortak

Bu erkekleride anlamak mümkün değil nolurki al fatmagülü git kaç bi yerlere evlen onunla hayatını kurtar..Sevmiyomuydun bu kızı sen nişanlısına da en az tecavüzcüler kadar kızgınım:eek:lmaz:

Topikte tartışmalar başlamış..

Tabi nişanlısı sahip çıkmalıydı fatmagülevereliniortak

Bu erkekleride anlamak mümkün değil nolurki al fatmagülü git kaç bi yerlere evlen onunla hayatını kurtar..Sevmiyomuydun bu kızı sen nişanlısına da en az tecavüzcüler kadar kızgınım:eek:lmaz:

vereliniortakbudur.

İçimde almıyo megim şu diziyi ama bereni seyretmedende duramıyorum..

Sen nasılsın fıstığım

alışkanlık yaptı kız dimi yabilmiyorumkismile

iyiyim şükürler olsun kardelenimm,sen de iyisin dimi?olumunekankayizsmile

ya arkadaşlar yazıyı ben yazmadımkaydirigubbakcemile3

ama haklı tarafları olduğunu düşündüm sadece, doğru her dizide var böyle şeyler ama tecavüz farklı bi olay, kadında onu dillendirmiş zaten "milliyet cadde" den aldım yazıyı
:hulya:

Ben de filmin gerçek sorununu anlatan şu yazıyı okudum bugün,

Sorun yayıncı ahlakı sorunudur...

Eğer kamu yayıncılığı yapıyorsanız, açık antenle kamuya yönelik yayın yapıyorsanız her şeyi, her şekilde, her zaman, her zeminde yayınlayamazsınız.

Devletin frekansını bedava kullanıyorsanız, devletin getirdiği birtakım kurallara, genel ahlaka uygun yayınlar yapacaksınız.

Bir tecavüz gerçeğini ekrana yansıtmak, ille de tecavüz sahnesini dakikalarca ekrana vermeyi gerektirmez. Bunu daha akıllı görsel dil kullanarak, hem herkesin izleyebileceği hem de o trajediyi en güçlü şekilde verebilecek bir yönetmenlik ustalığı sergileyebilirsiniz.

Mesele neyin ekrana verilip verilmeyeceğinden ziyade nasıl verileceğidir.

Ferzan Özpetek'in birçok filminde eşcinselliğin derin biçimde işlenişi vardır. Ama o filmlerin hiçbirinde rahatsız edici bir unsur göremezsiniz. Bu bir yönetmenlik maharetidir.

Bu bir realite deyip geçemezsiniz.

O realiteyi ekrana nasıl yansıtacağın bir ustalık meselesidir.

Etnik, lokal ahlak algılamaları ayrı konu ama evrensel bir ahlak algılaması vardır.

Eşini aldatmak dünyanın hiçbir yerinde hoş görülmez.

Tecavüz dünyanın her yerinde suçtur.

Taciz de öyle...

Bu sorun bütün medyada var.

Daha iki sene önceye kadar tecavüze uğrayan küçük çocukların resmini basıyordu gazeteler. Kanun yasakladı da gazeteler basmamaya başladı.

Bu toplumun gerçeğidir deyip geçebilir miyiz?

Elbette hayır.

Neyi vereceğin değil, nasıl vereceğin önemlidir medyada.

Televizyon da gazete de böyle bir mecradır.

Açık, karasal yayın yapan, ücretsiz bir medyada daha da dikkatli olacaksınız elbette.

Bu tür dizileri Türkiye'de cinsel duyarlılık yüksek olduğu için çekiyorlar tezi yanlıştır.

Dünyanın her yerinde, her şeyin serbest olduğu Amerika'da bile bu tür sahneler ilgi çeker.

Burada ilgi alaka ile toplumun duyarlılıkları arasında denge kurmak zorunluluğu var.

İlgi çekiyor diye Amerika'da Janet Jackson'un göğüslerinin açık bir kanalda gösterilmesi asla söz konusu olamaz.

Gösterildiğinde Amerikalılar buna ilgi gösteriyor diye ya da geri kaldıkları için veya cinsel olarak açlık içinde oldukları için ilgi gösteriyor diyebilir misiniz?

Bu tür şeyler hep ilgi çeker ama ilgi çekmesi her kanalda her saatte, her biçimde verilmesini meşru kılmaz.

Televizyon genel bir iletişim kanalıdır.

TV'ciler derler ki, o kadar basit, o kadar yalın bir dil kullanmalısın ki 11 yaşında çocuk seni anlayabilmeli. Yani TV ne bilimsel bir dergi ne de üniversite salonudur.

Bu tür tehlikeli sahnelerde dolaylı anlatımı akıllıca yapmak gerekir. Bu tür sahneler yapılırken, psikologlardan, sosyologlardan yararlanılmalıdır.

Kimse senaryo böyle deyip işin içinden çıkamaz.

Televizyon etkilidir. Trendleri belirler.

Mesela televizyonsuz etkin bir kampanya yapıp onda etkili olamazsınız.

Ortada bir ahlak sorunu var, yayıncılık ahlakı sorunu.

Medyamız önyargılarını değiştirmeli, topluma giydirdiği aptal elbisesini çıkarmalıdır.

Aptal kutusu deniyor zaten bu alete.

Lafın tamamı aptala söylenir.

İzleyiciyi aptal yerine koymak yanlıştır. Daha akıllı bir kurgu ile daha dolaylı bir anlatımla her şeyi anlatırsın, kimse de rahatsız olmaz.

Nuh Gönültaş-Bugün

Hakkaten doğru adamın yazdıkları,ben makul buldum,mesela Yaprak Dökümünde de

Oğuz Leylaya tecavüz etmişti,ama üstünde kıyafetleri vardı,Leyla bağırıp yapma falan diye

itiraz etmeye başladığı sırada perdenin arkasına aldılar görrüntüyü ve başka sahneye

geçtiler,herkes anladı tecavüz ettiğini,burdaki gerçekten çok abartılmış bi de 10 kere hem

gündüz hem gece gösterilmezki yani de mi?:umursamaz:

Gerçekten biz bu kadar etkileniyosak,sürekli tv karşısında olan çocuklar gençler nasıl

oluyodur bilemiyorum...
:bbo:

X