Fatih'i Sizden İyi Tanıyoruz !

tek eksiğimiz osmanlıcaydı zaten:KK45:

siz biliyorsunuz da madalya mı takıyorlar

belki öyledir ne biliyorsun !!!!

ha tek eksiğim bu değil eksiğim ve bilmediğim o kadar çok ki ...ve bilmediklerim hiç bir zaman bitmeyecek ALLAH ilim öğrenme azmi ve gücü versin HEPİMİZE :KK66:

Osmanlıcayı ben öldürmedim. Ölmesi gerektiği için ölüp gitti. Ölmesi gereken diller ölüyor, yaşaması uygun olanlar sağ kalıyor. Doğal seçilim kimseyi kayırmaz.
Onun sorumlusu ben degilim okudugunuz yazarlar dirtip horlatıyolar.
Bizde onlardan öğreniyoruz işte ölmüş olan yanlarımız megerse bizimiş

Öyle tabi. Osmanlı bilim adamları 1910'da uzaya füze furlatacaklardı ama Cumhuriyet gelince cahil kaldılar.
Okuryazarlık oranı %99du Osmanlı'da, Türk alfabesi bir gecede herkesi cahil bıraktı.
Bırak Allasen Türkçeyi düzgün konuşup yazmayı ogrensinler de Osmalicasi kalsın.

Her seyleri tam da bi fıstıki yesilleri eksik

Osmanlicadan once osmanli tarihini ogrenmek lazim osmanli sevdalisiyim diyen insanlarin kac ta kaci cok iyi biliyor tarihi bu osmanli zamanini gosteren diziler cikiyor sadece onlara kizmakla kaliniyor bide bizde su var tarihimizde yasanan iyiyi kabul eediyoruz kotu olanlari yok yalandir diyoruz objektif degiliz bu konuda yabancilar daha aciklar bu olaylara

Onun sorumlusu ben degilim okudugunuz yazarlar dirtip horlatıyolar.
Bizde onlardan öğreniyoruz işte ölmüş olan yanlarımız megerse bizimiş

Bakın, Antik Mısırca da öldü, ama araştırması tabi ki yapılıyor. Ama kimse çıkıp bu dili tekrar konuşalım, yazalım demiyor.

Osmanlıca da keza, araştırması,çevirileri yapılsın ama bu kadar.Diğer ölü diller neyse bu dil de o.
Ölüyü mezardan çıkarmayız, mezarına saygı duyarız, yaşarken yaptıklarını araştırır öğreniriz, bu kadar. Kemikleri mezarında kalır.

Bizim kimseden bir şey öğrenmeye ihtiyacımız yok. 5090990853 kez yazdığım gibi, bu konuda çalışmalar yapan Türk tarihbilimciler zaten var ve çok sayıda. Madem Osmanlıcaya bu kadar meraklısınız, burda Japon Japon sayıklayacağınıza şimdi açın bu araştırmacılar kimdir bakın, araştırmalarını okuyun.

Osmanlıca bilmemek tarih öğrenmeye engel değil ki. 98764324578 Türkçe kitaptan birini alır okursunuz. Tarih okumak için kendi dilimizden başka bir dile ihtiyacımız yok.

Dilbilime ve Türklüğe meraklıysanız önce kendi anadiliniz hakkında kim ne demiş bir bakın derim. Saygın dilbilimcimiz Kemal Oflazer ve ortağı Sharon Inkelas'ın yazdıklarını hiç okudunuz mu mesela?

Son düzenleme:
Evet bende beni begenen kişiden sonra yanlis anlasildigimi farkettim.demek ki benim ne kadar osmanlı aşığı olduğumu ve karşıtının da karşıtı olduğumu bilmiyor:) o yüzden ikinci mesajı yazma gereği duydum:KK66:
bugün bazı yorumlar şaşırtıyor beni:KK22:
öğrenmeyi çok isterdim ...ki kurs araştırıyorum var ise gideceğim inşallah :KK66:
i

Evet bende beni begenen kişiden sonra yanlis anlasildigimi farkettim.demek ki benim ne kadar osmanlı aşığı olduğumu ve karşıtının da karşıtı olduğumu bilmiyor:) o yüzden ikinci mesajı yazma gereği duydum:KK66:
i
yok ben anladım seni--:KK23:

şaşırtan yorum seninki değildi :KK66::KK39:

Bakın, Antik Mısırca da öldü, ama araştırması tabi ki yapılıyor. Ama kimse çıkıp bu dili tekrar konuşalım, yazalım demiyor.
Osmanlıca da keza, araştırması yapılsın ama bu kadar.Diğer ölü diller neyse bu dil de o.
Ölüyü mezardan çıkarmayız, mezarına saygı duyarız, yaşarken yaptıklarını araştırır öğreniriz, bu kadar. Kemikleri mezarında kalır.

Bizim kimseden bir ley öğrenmeye ihtiyacımız yok. 5090990853 kez yazdığım gibi, bu konuda çalışmalar yapan Türk tarihbilimciler zaten var ve çok sayıda. Madem Osmanlıcaya bu kadar meraklısınız, burda Japon Japon sayıklayacağınıza şimdi açın bu araştırmacılar kimdir bakın, araştırmalarını okuyun.
bakın benim demek istediğimi tam olarak anlamadınız ben ilk konuşmamın beri alfabemizi değiştirip meshep değiştirir gibi herşeyimizi değiştirelim demiyorum
İlk mesajımdakı mesaj biz osamanlının belden aşağsını biliyoruz haremden ibaret olduğunu zanediyoruz kaç senedir şu
ülkeye televizyonda haremi sehretirdiler bize o dizilerde hangi siyasi gelişmeyi anlatılar sorun kim anlatacak yada yorum yapacak
Biz Türkiye Cumhiryeti vatandaşıyız demokrat layik bir ülkeyiz Atatürk'ün "Türk zekidir" sözünün hakkını verelim başka ülkenin adamları benim kültürümü araştırıken benim tarih bilimcimde haremde ne hald yediler demesin diyorum...
Bu adama bu cüreti vermeyelim bulduğumuz toprağın geçmiş siyatesini bilmek , onların yaptığı yanlışlara geri dönelim anlamına gelmez...
Kendimizi bu kadar küçük görürsek birde gelir üzerimize basar.
Şimdi soruyorum size benim bu anlatmak istediğim şeyin altında osamanlıca öğrenelim mesajımı yatıyor...
Yoksa geçmişimizi gözeden geçirelimi var bizim göremediğimiz ne var diye bir bakalımı var
Elbete bu iş bana sana düşmez bilir kişilerin çıkıp bizi biliçlendirmesi yatıyor sizde ister öğren istersen öğrenme bu beni sizi bağlanmaz ...

Son düzenleme:
birisi bana Türkçe'yi doğru yazmayı öğretebilir mi
cidden söylüyorum üstüme alınıyorum artık yanlışlarımı düzeltmek isterimo_O
Haddim değil, Türkçe öğretmeni değilim ama kendimce doğru yazmaya dikkat ederim. Ola ki yanlış bir şey görürsem söylerim. Şimdiden yazıyorum ki ileride aramızda yanlış anlaşılmalar olmasın. Büyük küçük harf ile yazmaktan değil, diğer şeylerden bahsediyorum.

Haddim değil, Türkçe öğretmeni değilim ama kendimce doğru yazmaya dikkat ederim. Ola ki yanlış bir şey görürsem söylerim. Şimdiden yazıyorum ki ileride aramızda yanlış anlaşılmalar olmasın. Büyük küçük harf ile yazmaktan değil, diğer şeylerden bahsediyorum.
deyil-beyendim -yapmıom gibi mi

bende beğenmiyorum mune hanım harfede para almıyor ama:KK22:

ama varya yakında onu da yapar ben size deyim :-)

Osmanlıca günümüzde kullanılan bir dil değil,ölü bir dil.Bu yüzden ilgisi olmayana dayatmak gereksiz.Ancak meraklısı her zaman gidip öğrenebilir zaten,bunun için hiçbir zaman bir engel olmadı ki.Cumhuriyet düşmanlarının saldırmak için bahanesi bu.
Fatih'i tanımak isteyen Türkçe kaynaklardan da tanır,yetmezse Osmanlıca öğrenir ulaşabildiği Osmanlıca kaynaklardan okur.İstekle alakalı birşey bu.

birisi bana Türkçe'yi doğru yazmayı öğretebilir mi
cidden söylüyorum üstüme alınıyorum artık yanlışlarımı düzeltmek isterimo_O

Ben de
Harfe de
Diyeyim

(Varya klavye hatasıdır diye düşünüyorum.)

Sevgiler.

Ben de
Harfe de
Diyeyim

(Varya klavye hatasıdır diye düşünüyorum.)

Sevgiler.

teşekkür ederim :KK66: ben de dikkat ederim :KK66: bundan sonra harfe de neden ayrılıyor bak bağlaç şu bu gerçekten çok bilgim yok kpss dilbilgisini hiç çözemiyorum 27-3 yada 26-4 olur geri kalan sadece dilbilgisi gerisi doğru elhamdülillah:-)bu sene Türkçe öğretmenlerininde zorlandığını duydum:-)
ama deyim kısmını espiri olarak yazmıştım :-)

o kadar bağlaç vs. dikkat edemiyorum daha çok büyük küçük harf ve kelimelerin doğru yazılışı ile ilgilenmeye çalışıyorum:rolleyes:

Evet onlar gibi. Mesela İkinci cümledeki "bende beğenmiyorum" yazarken de ayrı olacak. Bunun en kolay bilme şekli şudur: De'yi kelimeden çıkardığımızda, cümlede anlam bozukluğu olmuyorsa, ayrı yazılacak demektir.
Ben de beğenmiyorum.
Ben beğenmiyorum. (de çıktı, anlam bozukluğu olmadı)
Bitişik olan de, yer bildirir aslında. Evde ekmek var.
Aslı'da uç var. gibi.
En çok yapılan yanlış, buda benim evim, oda gelmiş.
Bu da.
Oda gelmiş; evin bir bölümü ayaklanmış gelmiş, ay başımıza gelenler :KK53:

X