Saç Şekillendiriciler Fakir Juliet saç maşası

asminreina

dersim62
Pro Üye
5 Temmuz 2010
3.274
1.057
ben bu maşayı bugun aldım..aslında alırken babyliss konik maşa arasındada kararsız kaldım ama konık masa uca dogru bıras ınce oldugu ıcın bıras fazla ugrastıracak dıye dusundum ve fakir julieti aldım..ısı derecesı cok ıyı 210 dereceye kadar cıkıyo ve saçın elektrıklenmesını ve yıpranmasını önleyen Tourmaline sisteme sahip..ben daha önce rowentanın mavısını aldım hatta burda bı arkadasta almıs oda benım gıbı memnun kalmayanlardaan..daha sonra remington aldım ama oda maksımum 180 dereceye kadar ısınıyodu ve seramık olmadıgı ıcın ondada ıstedıgım performansı alamadım..
ama fakir juliet gercekten ıyı ve tavsıye ederim..ben 40 tl ye aldım sevgılılerr gunune özel bı kampanyadan ama normal fıyatı 50-60 arası ama ınternetten siparişlerde 32 lırayada bulabılırsınız..ben görerek ve deneyerek almak ıstedıgım ıcın netten sıparıs vermedim cunku daha once aldıklarımı deneme gıbı bı ımkanım olmadıı o yusden bunu deneyerek almak ıstedım..

Ben bu kulübe bayılıyorummm, hafta başından beri bu ürünle ilgili bi yorum bulabilmek için nette bakmadığım delik kalmamıştı ve biliyordum ki kk dan biri kullanacak ve tecrübesini paylaşacak netekim yanılmamışım. Aslında saç bakım ürünlerinde son derece arsız bi durumdayım son zamanlarda şöyleki elimde zaten bi sürü şey var ama benim gözüm hep olmayanda. Şöyleki Rowenta lissima saç kurutma+düzleştiricisi, Babyliss Big Hair, Arzum Buka Düzleştirici yetmezmiş gibi sosis bigudi ve yapışkanlı bigudilerim var ama hala bi de saç maşam da olsa mı kiii derdinde şımarık bi haldeyim. Ehh haliyle epey de araştırma içindeyim ve bu araştırmalarım sonucu özellikleri bu kadar iyi olup da bu kadar uygun fiyata olan fakirin bu maşasını çok merak ediyordum, yanii niye bu kadar ucuz diye, hem Tourmaline seramik kaplı,hem iyon özelliği var,hem nemli saça da uygulanabiliyo ve nette 32 tl. Burada çoğunlukhep remington en iyisi o olmazsa babayliss diyor ve ben de onlara katılıyorum ama Fakirin bu özellikleri ve arkasından da fiyatı yabana atılır cinsden değil, sanırımm ki biliyorum ki ben gidip bu maşayı alacağım, hoş yukarıda saydıklarımın hepsinden (bigudiler hariç) çok memnunum ve her istediğim modeli yapabiliyorum, özellikle arzum buka ile tam istediğim bukleleri elde ediyorum ama acaba maşayla nasıl olurki merakımı gideremedim.

Sevgili Gizeml sen kullanan olarak belki beni durdurabilirsin maşayla da ince düzleştiriciyle yaptığım kadar kolay ve güzel bukleler yapılıyorsa vazgeçeceğim ama yok kardeşim maşanın yeri başka diyorsan ben de bi fakir juliet edineceğim ne dersin?

Evettt ben de baktım gizemden ses seda yok ilk fırsatımda bu maşayı aldım.
İlk deneme sonrası fikirlerim kısaca şöyle:
-Öncelikle bu benim ilk maşam ve ilk denemelerimde hiç beceremediğimden saçlarım çok abuk bi şekil aldı ve ben de üst üste olmasın diye fazla uğraşmadan bıraktım, lafın özü ilk deneme başarısız, ama ince saç düzleştiricimle ilk denememde de oldukça güzel bi saç yapabilmiştim, anlaşılan o ki ince düzleştiriciyle bukle yapmak çok daha kolaymış.
-Ama tahmin ettiğim bi farkda var, arada bir iki yapabildiğim düzgün bukle düzleştiricininkiyle aynı değil. Farklı modeller oluyor amam bence ikisi de güzel.
-Fakir Juliete gelecek olursak, 25 mm çapı bence ideal ve benim düşündüğüm-istediğim kalınlıkta su dalgası modeline becerebilirsem ulaşacağımı düşünüyorum.Maşayı almadan önce diğer markaların maşalarınıda elime aldım ve inceledim, görüntü olarak bana braununkiler daha sağlam gibi geldi ama bence Fakir de yeni yeni girdiği bu alanda çok kısa sürede adını duyurmaya başlayacaktır. satıcı son zamanlarda bu maşadan çok sattığını ve hiç olumsuz bi geri dönüş almadığını ama yine de remington ya da babylissi önerdiğini söyleyip seçimi bana bıraktı.Ve bende biraz da özellikleriyle fiyat kıyaslaması yaparak Fakliri ya bismillah diyip aldım.
-Ama işin komiği saçlarım toplu gittiğim için orada deneyemedik belki deneseydik anaaa bu zormuş diyip vaz geçebilirdim.
Neyse gereksiz uzatıyorum kısaca diyip diyip uzattım lafı, son kez lafın özü:belki el alışkanlığı edindikten sonra fikrim değişir ama bana sorarsanız ince genişlikte bi saç düzleştiriciylede çok güzel bukleler hemde çok daha pratik olarak yapılabiliyor. Bi kere maşayı bi müddet sarılı olarak beklemek zorundasınız ama düzleştiricide kıvırıp yavaş yavaş çekince işlem tamam.Sonracığıma benim saçlarım kalın telli ve dalgalıdır buklelerim saç spreyiğiyle tüm gün duruyor ama ertesi güne hiç kalmamdı.Amaaaa yinede pişman değilim uygun fiyatıyla bence kaliteli bi ürün aldım. Şimdi biraz videolar izleyip azıcık maşa kullanımını öğrenmeye çalışimm, farklı soruları olan olursa ben ara ara bakıcim buraya

canım cevap bıras gec oldu evet haklısın..aksamları gırıyorum genelde foruma..benım yorum yapmama gerek kalmamıs almıssın maşanı hayırlı olsun..fakir alman markası yanı ole kotu bı marka değil ve masada bıras el yetenegı ıstıyo..bende yenı yenı yapmaya alısıyorum.. bana arkadasım yaptı bı kere aldıgım masayla cok guzel oldu ama ben kendım o kaadar becerıklı degılım bende senın deedıgın gıbı vıdeo ızleyıp yapmam lazım.sol taraf ıyıde sağa gecınce bıras zorlanıyorum zamanla alısacam bende..
bendekı dıger massalar 19 cm ve benım saclarımn kalın tellı ve gur oldugu ıcın hıc bı verım alamadım..maşanın ısısıylada ılgılıydı bıraz..180 dı onlar derece olarak.
ıkısınıde eklıyorum bunlar memnun olmadıklarım..

Eklentiler

• $p_120899_01_04.jpg
    8,1 KB · Görüntüleme: 1.425
  • $SG_821028.jpg
    16 KB · Görüntüleme: 1.364
Son düzenleme:
Gizem hanım öncelikle kullandığınız avatar çookk dikkat çekici bravo valla, belirtmeden geçemedim doğrusu

Eklediğiniz fotolardan markaları anlayamadım ama çapları 19 mm olanlar anlaşılan, ben de fakiri alırken bimeks deki satıcı en idealin 25 mm lik olanlar olduğunu söylemişti. Bu arada ben henüz ikinci denemeyi deneyemedim, vakit ayırmak lazım ama kuzum neredeyse tüm vaktimi almakta Yine de babylissin kendinden döner saç fırçası ile (big hair) saçımı düzleştirdim işe geldim. Hafif nemli saça uyguladığınızda gerçekten çok başarılı ürün, bi benzeri rowenta da var ama ben babylissi tercih ettim, iki farklı boyutta fırçası olan rowenta belki daha iyidir ama ben babyliss big hairden de çok memnunum, düzleştirici maşalarla belki çok daha kısa sürede dümdüzzz saçlar elde edebilirsiniz ama bu üflemeli sistemle çalıştığı için kesinlikle çok daha sağlıklı ve benim istediğim hafalı fönü elde edebiliyorsunuz, zira ben o düz maşaların yarattığı preslenmiş etkiyi sevmiyorum.

Bu arada bu kadar saçlarla uğraşırken bakımı da göz ardı etmemek, özellikle ısıya karşı korumalı maskeyi en azından hafta bir kez saça uygulamalısınız. Ben şampuan seçiminde de son zamanlarda tresanı tercih ediyorum ama içine yarım şişe çam derebentin ile yarım şişe tatlı badem yağı+e vitami kapsüllerini (kapsülleri bi iğne ile delip sıkıyorum, yaklaşık 4,5 kapsül) ekleyip her kullanımda şişeyi sallayıp uyguluyorum. Evet kokusu o diğer kozmetik şampuanlar gibi değil, öyleee yumuşak da olmuyor ama biliyorum ki son derece doğal ve saçlarımdaki dökülme çok ciddi azaldı. Hoş böyle doğal bi uygulamadan önce kullandığım saç maskesi Dove un maskesi ama henüz bu maskelerde en doğalı hangisi ya da doğal bi maske karışımı nasıl hazırlanır bilemiyorum araştırmak lazım, yeni bi şeyler bulursam yazarım.

İşte böyle...

canım sıyah olan remington ama seramık degıl.kırmızı olan rowenta oda seramık degıl. Memnun kalmadım ıkısındende.ama fakır guzel.begenıyorum ben.

Ben de artık üşenmeyip izlediğim videoların da yardımıyla denedim ve sonuç güzel oldu, ama öncesinde saç tutucu ve ısıya karşı koruyucu bi köpük kullandım ve sanırım bu nedenle dalgalarda epey kalıcı oldu ve şimdilik fakirin bu maşasını aldığım için memnunum ama yine de diyorum ki babyliss big hair can kurtarıcım durumda neredeyse hergün onu kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim

ben de aldım yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. bence çok güzel çabuk ısınıyo ve hemen şekil veriyo. bende 19mmlik çelik basit bi maşa vardı, saçımı sarıp 30a kadar sayıyodum gene de istediğim gibi olmuyodu. bununla sarıp 10a kadar saymaya kalktığımda 5e gelmeden bırakmam gerektiğini, çok ısındığını hissediyorum :) bu sabah 10 dakika gibi bi sürede tüm saçımı yaptım. tabi benim saçım kolay şekil alıyo onun da etkisi var :) diğer maşalardan ucuz diye tereddüt ederek aldım ama iyi ki bunu almışım da 2-3 katı para vermemişim. aynı işi görüyor ne de olsa :)

katılıyorum bu konuda sana.. bnmde ole bı masam vardı 19 mm lık seramık olmayan resım ekledımde kımse almasın onları..
fakır gercekten cok guzel parasına göre..

merhaba kızlar, dün bende büyük bi hevesle 38 liraya fakir saç maşası aldım.
eve gelip hemen denemek istedim elektirik kesildi geç vakitte çok az denedim sadece ön tarafını yaptım pek te beceremedim:)
netten izlediğim videolar çok işe yaradı sonuçta tam anlamıyla vakit bulup kullanamadım
ama bana sanki maşa kalın gibi geldi benim saçlarım çok uzun değil omuzlarda ve ne ince ne de kalın yinede güzel bukle olurmu????
izlediğim videolar da hep upuzun saçlı kızlar var:26:
iade etmek için gittim hatta market yetkilisi elektronikte iade kabul etmiyoruz diyince iyice sinir oldum.
almakla iyimi ettim kötümü kararsız kaldım anlayacağınız.sizin yorumları okuyunca biraz içim rahatladı doğrusu:)
lütfen tecrübelerimizi paylaşalım sevgiler

canım bn bos kaldıkca masa yapıyorum kı elım alıssın..daha once kullnmadıysan masa zorlnırsın..bnde zorlanıyorum ama zmnla alısırsın..
maşa cok kalıtelı bı masa alman malı..

güle güle kullan tatlım :) maşa kalın değil bence aslında 25mm en ideal olanı ama kısa saçta biraz sorun yaratabilir uzun saçtan daha fazla uğraş gerektirebilir ama kullandıkça elin alışır daha iyi şekil vermeye başlarsın herhalde. ben de videoları izledim hatta maşa almaya bile o videolardan sonra karar verdim ne güzel yapıyolar di mi yaa :):)

Bu güzel yorumlardan sonra bende alıp deneyebilirim ^^ 32 mm maşam yok, bulabilirsem 32liğini alırım

Bu güzel yorumlardan sonra bende alıp deneyebilirim ^^ 32 mm maşam yok, bulabilirsem 32liğini alırım

bu markanın 32 lıgı yok sanırım yada varsada ben denk gelmedım ...yıne bunla beraber cıkan romeo duzlestırıcı var aynı markanın fakırın..oda derecesız ve onermıyolar..

yorumlara bakılırsa herkes maşadan memnun,bende düzenli kullanmaya vakit bulabilirsem deneyimlerimi paylaşırım:)

yahu nette o kadar gezindim sonunda canım sitemde paylaşan birini buldum.ben de bir aydır bu maşayı almayı düşünüyorum..yorumlara bakılacak olursa gayet iyi bir maşa.ben aslında maşamdan memnundum fakat kendisi 19mm'lik(kipadan 10tl'ye almıştım fakat çok kaliteli çıktı) ve benim saçlarım gür olduğu için kalın bukleler istiyorum ayrıca seramik tabanlı istiyordum.hem fiyatı uygun hem de güzel bir maşa.evet hemen almam lazım.
yorumlar için sağolun kızlar..
ayrıca düzleştirici için de kesinlikle philips saloon straight xl öneriyorum.3senedir kullanıyorum en ufacık arıza çıkarmadı.kırık fönü de güzelce yapıyor.

Son düzenleme:

senın duzlestırıcıden bendede var bende cok memnunum..fakırdende memnun kalırsın ama duzlestırıcının derecesı olmadıgı ıcın guzel degılmıs ben masayı alırken satan kız oyle demıstı..

tatlım düzleştiricim var zaten.ayrı ayrı da satılıyor saç maşası,öyle görmüştüm.
almak için sınavlarımın bitmesini bekliyorum.bakalım marifetleri neler fakirin.

tatlım düzleştiricim var zaten.ayrı ayrı da satılıyor saç maşası,öyle görmüştüm.
almak için sınavlarımın bitmesini bekliyorum.bakalım marifetleri neler fakirin.

anladım cnm bılıyorum duzlestırıcınden memnun oldugunu..
benım demek ıstedıgım duzlestırıcısı bu kadar basarılı degıl derecesıde yok yanı orda calısan bayan ddedi..
masa basarılı ama duzlestıcısı için aynı seyı soyleyemem dıye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…