Eyvaaah! Eve Yaz Geldi!

BenTulis

KURŞUN KALEM
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2007
719
6
En korktuğum şey!
Evime yaz geldi.

Dünya,cıvıl cıvıl ışıldasın,sabah serinliği pencereden içeriye,şişirdiği tüllerin

arasından kumru sesleriyle birlikte süzülsün,insanlar gün batımına kadar

sahillerde,denizde,havuzda oynaşsın,serinlesin,hepsi tamam.

Fakat,kapımın önüne gelince,yaz orda dursun.İçeri girmesin!

Tam evden içeri girerken,insanlar üşüsün,titresin.Ayaklarında kalın çoraplar

varken bile,benim kendilerine sunduğum misafir terliklerini kabul edip giysin.

Giysin ki......
Link Silinmiştir.

Alemsin yaaa :))) ben o kadar titiz olmadığım için pek dert etmem ayrıca kışın çok üşüdüğüm için yazı pek severim. Bizim evde her daim sigara içilir,haşerat girmesin diye cam,balkon kapısı vs. asla açılmaz.

Ama havlu,misafir çocuğu idrarı, karpuz ve kavun konusunda hak veriyorum. Gerçi bize pek misafir gelmediği için bu konuda da şanslıyım galiba...

SEVGİLER...

laelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelaelae

Yine döktürmüşsün canım ya sahiden bu anlattıklarını yapan insanlar var mı?Eğer varsa gerçekten işin zor ya ben tutamam kendimi uyarırım ne kadar ayıp.Yaz mevsiminin avantajlarının yanında böyle dezavantajları da var hele böyle titiz insanlar (!) olunca çevremiz de o zaman daha da hoş oluyor.

ne güzel anlatmışsın tulişim,bende evdeki yazı hiç sevmem ama benimki titizlikten değil sadece Alanyadaki sıcak bir başka oluyor tahmın edebilirsin,oturmak mümkün olmuyor,terden oturduğun yere yapışıyorsun sanki,birde misafirler var bizi özleyen nedense özlemleri hep yazın coşuyor anlayacağın sıcak bir başka geçiyor burada ellerine sağlık canım.

Kızlar vallahı de billahi de öyle okuduğunuz kadar titiz değilim ama işte böyle tahammül sınırlarını aşan konuklar gelince,benim de inadına titiz olasım gelir.Yoksa dokunmasalar,camları falan bile silmeyeceğim yani,buzlu cam olacak,ne güzel yazın güneşi de keser.:Roflol:
Sırf onlar gelip camı açacaklar,tozu görecekler diye cam siliyorum yaf,valla zorla temiz yapıyorlar insanı..cık..cık...cık.:dilcikar:

Off ya misafir olmak daha zor biliyor musun? Kendi evin değil tüm bu rahatsızlıkları verdiğini düşünerek diken üstünde oturmak kolay mı beeee.

Evet misafir olmak daha zor.Ama eğer düşünceli ve nazik bir insansan misafir olmak zor.Yoksa kalaslar için çok kolay.Yakında bununla ilgili bir köşe yazısı yazabilirim.Hatta kafamda şekillendi bile.

Korkma beaaa!!!!! Gelmeyiz evine yakınlarda bi pastane ayarla, pastanede buluşuruz. Benim kazandibili dondurmamı ısmarla geliyorum canım. Deomu sıkıp geliyom.:icecream:

Korkma beaaa!!!!! Gelmeyiz evine yakınlarda bi pastane ayarla, pastanede buluşuruz. Benim kazandibili dondurmamı ısmarla geliyorum canım. Deomu sıkıp geliyom.:icecream:

Bak ayaklarını lavaboda yıkamayacaksan,eve de gelebilirsin.Ne diyon,hı? Sıcah bahıyon mu?
Yalnız cacık yiyip gelme he,paralarım.:mymeka:

Tuliciğim eğer gelen konuk beklediğim özlediğim kişiyse bana hiçbir yaptığı batmıyor.Fakat zamansız müsait olup olmadığımı sormadan pat diye çıkıp geldi
bir de hoşlanmadığım bir şahıssa ,bir kahve içip gitse bile bana kriz geliyo .

Keyifle okudum yazını.
Aralık ayında görüşmek üzere..tatlicadiarzu

tuliana bunu senmi yazdın gerçekten böylemisin:Roflol: sana gelemem ben o halde çok terlerim ben ama terlik giymeden de duramam bağdaş kurup oturamam ama merak etme :Roflol: istersen çıkarken otujrduğum ve gezdiğim yerleri sileriM

:mymekais karı seni şaka bi yana gerçekten bu cam kapı olaylrı misafir gelince temizlenir nedense bende anlamamşakkıdı

:mymekais karı seni şaka bi yana gerçekten bu cam kapı olaylrı misafir gelince temizlenir nedense bende anlamamşakkıdı

Melisim,hayatta pis karı olmak kadar hoş bir şey yok aslında biliyor musun?Nefret ederim ev işlerinden ama kolaysa gel de yapma.Ama bir gün mutlaka...evimi **k götürürken öleceğim,çünkü ahdım var.Bir gün başarabilirsem,tam bir ay hiç bir işe elimi sürmeden,evi hep hayal ettiğim hale getirip,oturup bu manzaraya karşı sigara yakacağım ve kendi kendimi tedavi edeceğim..Nıha..nıha..nıhaaaahhaa..

Evime gelen dostlarım ayaklarını el havluma silecekse hiç gelmesin daha iyi ben o kısma takıldım zaten tulicim yerimseniben hem bunun titizlikle de ilgisi yok.

Bak ayaklarını lavaboda yıkamayacaksan,eve de gelebilirsin.Ne diyon,hı? Sıcah bahıyon mu?
Yalnız cacık yiyip gelme he,paralarım.:mymeka:

yanıma susuz dezenfekte eden ürünler varya onlardan alıp gelsem olur mu ?
Anam daraltma kendini be en iyi çözüm parkta buluşalım :))

annem günlerdir camları silmemi istiyor.
O kadar zor geliyor ki tuliş kendi evim olunca ahdım var sen gibi evimi poch götürcek:Roflol:

Ben gittiğim evde diken üstünde otururumda niye bana gelenler,hem kendilerini hem o nadide çocukları saldım çayıra Mevlam kayıra yaparlar ki!

Ben gittiğm evde oğluma göz kaş atmaktan,kolundan tutup yanıma oturtmaktan helak olurm..Onlar mı?

Peeeh,dolapta ki çatal kaşıktan tutunda,
yatak odamda ki takılarıma gelinceye kadar müthiş bir alan sahipler..Amannnn!!!

Geçen 5. kat halıyı yıkadı,tepemden aşağı sarkıttı..Şıp şıp şıp..Benim balkonda beyaz çamaşırlar..Durur mu BerŞule,bir solukta kapısındayım..

Teke tektik..İki çift lafta hallettim..Bu ne ya...Bir gün ya evimi yakacaklar,ya araba mı attıkları sigara izmaritiyle..
Hadi valla yapanın kapısındayım...

annem günlerdir camları silmemi istiyor.
O kadar zor geliyor ki tuliş kendi evim olunca ahdım var sen gibi evimi poch götürcek:Roflol:

Bana oturmaya gelen kalasları doğruca senin eve yönlendiririz,evini **k götürmesi konusunda elbirliğiyle çalışır,yardımcı olurlar,canım.Sen kendini hiç yıpratma:Roflol:

Canımcım bir de böyle beyaz çamaşır avcıları vardır.Birilerinin balkonlara astıkları çamaşırların rengine bakıp,birbirimize rep verdiğimiz gibi,onlar da birbirlerinin temizliğine rep verirler.Yeni gelen apartman sakinini bile bu çamaşır rengine göre değerlendirip,evine gitme gitmeme politikası yapanlar var.
Sakız gibi çamaşırlarını kıskanmıştır senin üst kattaki,inadına yapmıştır.Bir sabah benim de akşamdan astığım beyazlarımın üzerinde güneş ile kurumuş karpuz artığı ve karpuz çekirdekleri bulduğum günü hatırladım.Üstelik üstümdeki tek daireydi ve kadın inatla karpuz yemediklerini söyleyip durdu,buna ne dersin?

TULi CANIM YAZILARIN ÇOK AKICI...
ÇOK KEYİFLE OKUYORUM.

TİTİZLİK KONUSUNA GELİNCE ASLINDA BUGÜNE KADAR TEK TEK DÜŞÜNMEDİM AMA,
EVET EVET BUNLARIN HEMEN HEPSİNDEN BENDE NEFRET EDiYORUM...

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı! Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

yanıma susuz dezenfekte eden ürünler varya onlardan alıp gelsem olur mu ?
Anam daraltma kendini be en iyi çözüm parkta buluşalım :))

Hmm..olabülüüğğ...
en azından orda sarmısak üflesen de açık havada etkilemez dimi camdanım..
Kısım keşke her misafir bunları paylaşabildiğim gerçek dostlarım gibi davranabilse.
Gerçi o zaman da köşeme malzeme çıkmazdı ya...Neyse,ben de amma doyumsuzum ha,di mi?
Tamam parkta buluşmaya ıscah bahıyom.Hangi bankta bekliycen?Neyse,ben seni ayaklarını sildiğin ıslak mendilin kokusundan tanırım.:Roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…