EYLÜL - EKİM GEBELİK PLANLAMASI 🐥

ikosan

Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2024
178
50
29
Merhaba kızlar ben Eylül Ekim gibi gebelik için değerlendirmelere başlamayı düşünüyorum benimle bu süreci yaşamak isterseniz birbirimize neler yaptığımızı nasıl beslendiğimizi bedenimizi nasıl hazırladığımızı anlatalımmm. Gebelik öncesi neler yapılması gerektiğini planlayalım kendimi motive etmek ve bu sürece kendimi hazırlarken benimle aynı serüvende olan arkadaşlar ile iletişimde olmak güzel olur diye düşünüyorum

Kendimi tanıtayım; 29 yaşındayım henüz çocuğum yok. Mayıs ayında dış gebelik ve iç gebeliği aynı anda geçirdim ve ikiside sonlanmak zorunda kaldı. Sağ tüpüm alındı. Ve bir doz 83mg mtx iğnesi yapıldı. Henüz 1 kez regli oldum. 3-6 ay beklemeyi öneriyorlar ama düşük doz iğne olduğum için 4 ay beklemeyi planlıyorum. Tabi doktor ile birlikte süreci belirleyeceğiz. İyi doktor bulma araştırması içindeyim. Bu süreçte olabildiğince sağlıklı beslenmeye çalışıyorum dumandan ve alkolden uzak duruyorum. Folik asitce zengin besinler tercih etmeye çalışıyorum. En önemlisi kendimi psikolojik olarak anne olmaya hazırlıyorum. Tek tüp ile belki şansım daha az olacak ama olsun. Olmazsa tüp bebek ile deneyeceğiz. Hepimizin hayalinin gerçek olmasını sağlıklı evlatlarımızın olmasını diliyorum

canım merhaba bende Eylül Ekim gibi 5 transferimi olucam inşallah Bugün eşim sperm vermeye gitti

Canım umarım inşallah rabbim hepimize nasip etsin Bende uzun zamandır uğraşıyorum süreç zor maddi manevi çok şükür kendimi kaybetmedim 4 denemem oldu Mayıs ayında fakat tutmadı geçen sene de ikizlere hamile kaldım 5 aylikkken coronadan dolayı erken doğumla Kaybettim malesef Eylül Ekim gibi doktorum tekrar başlayalım dedi bu sefer nasip olur inşallah Menopozdayim yumurtaligim yok normal tüp bebek yapilmiyor ilaçla adet görüyorum bundan kaynaklı donasyona karar verdik eşimle bakalım nasip artık hayırlısı olsun inşallah

canım merhaba bende Eylül Ekim gibi 5 transferimi olucam inşallah Bugün eşim sperm vermeye gitti
Ay merhaba inşallah herşeyin hayırlısı olur ve sağlıkla bebeğini kucağına alırsın bende tek tüp ile Eylül'de denemelere başlayacağım hayırlısı olsun

Benimde 1 yıl olmazsa kendiliğinden tüp bebek sürecim başlayacak. Gerçekten süreç çok yıpratıcı ama motivasyonu kaybetmek yok herşey güzel olacak ben inanıyorum bu sefer sağlıkla kucağınıza alacaksınız . Rabbim nasip etmeyeceği şeyi hayal ettirmezmiş

Ay merhaba inşallah herşeyin hayırlısı olur ve sağlıkla bebeğini kucağına alırsın bende tek tüp ile Eylül'de denemelere başlayacağım hayırlısı olsun
Merhaba canım amin inşallah ay ne güzel belki aynı anda başlarız

Merhaba canım bende başlayacağım kısmetse Eylül Ekim gibi fakat biraz önce doktorumla görüştüm bu ay olucakti su an adetime bir kaç gün olduğu için bir sonraki aya erteledi kendide biraz rahatsızlandi ilaçlara bir sonraki aya başlayacağım

Kızlar 5 yumurtadan sağlıklı 3 tane emriyom oluşmuş sağlıklı bu ay basliyacaktim bir sonraki aya kaldı adet olucagim için
O 3 embriyo yu mu transfer edecekler yeniden mi yumurta toplanacak . Hayırlı haberlerini heyecanla bekliyorum bizde Eylül ortası başlayacağız rahim filmi ile birlikte tüp bebek mi normal yolla mı ona karar verilecek

Bende geldiiiiim. Ağustos Eylül insAllah benim isteğim ama nasip tamamen :) benim 2. Olacak inşaallah coook heyecanliyim ilki çok içimde kaldı sanki gebelik tadı yoktu olursa 2. Şayet çok heyecanlı geçecek benim icin

O 3 embriyo yu mu transfer edecekler yeniden mi yumurta toplanacak . Hayırlı haberlerini heyecanla bekliyorum bizde Eylül ortası başlayacağız rahim filmi ile birlikte tüp bebek mi normal yolla mı ona karar verilecek
Evet canım 3 emriyom var şu an da kaliteli dondurdum ben aslında iki tane koyma taraftarıyım daha çabuk tuttuğunu düşünüyorum çünkü tekte benim tutmuyor genelde denedik doktor ne dicek bu sger bilmiyorum 3 tane de emriyo olduğu için de kararsızım aslında tek mi olsa diye ya tuttmazsa diye de düşüncem var tabi çünkü çok fazla para yatırdım hiç nasip olmadı doktorun soylemesine göre Mayıs ayında bana tek transfer ama bakalım umarım güzel sonuçlar alırız Bende çok heyecanlıyım vala bu ay olsaydı daha iyi olurdu ya

Merhabaaa hoş geldinnnnn . Ov takibi yaparak gebelik şansını artırabilirsin bence. Öyle bahsedildiği gibi her kadın 14. Gün yumurtlamıyor 30 günde bir yumurtlayan mı dersin adetten 3 gün sonra yumurtlayan mı dersin ne ararsan var o yüzden ov testi ile ihtimali artırabilirsin. Bende eylüle odaklandım bakalım

Yaaa keşke iki tane transfer yapsalarrr. Daha iyi dğeil mi? Benim hep hayalim ikiz bebek peki tüp bebek ne kadar tutuyor toplam masraf olarak ?

Hiç bir bilgim yok ov testi ile biliyor musun yardımcı olur musun..

Selamlarr.
28 yaşındayım. Bu ay benim tam 1.yılım olacak. 2 kimyasal gebeliğim var. eşimle 1 yıl dolmadan herhangi bir tedavi sürecine girip kendimizi yıpratmak istemedik. Bu ay ovulasyon takibi yapıyorum ilk defa. Umarım bu sefer tutturacağız bakalım. Tutmazsa da doktor yolları gorunuyor bize de.. Ekime kadar süre veriyorum bakalım neler olacak.

Sat 27 temmuz
bat 24 ağustos eylül konusu ama ağustos sonu da sayılır bence me dersiniz

Merhabalar, bende 29 yaşındayım Kasımda 4 yaşına girecek bi evladım var. Sezaryen doğumluyum maalesef.. Bebeğim 11 aylıktı kardeş düşüncemiz olduğu için korunmayı bırakmıştım 3 yıl olmak üzere gebelik elde edemedim. Bazen yoğunlaşıp dr a gidiyorum olmayınca bi salıyorum. Artık ne yapacağımı şaşırdım eşimde ve bende bi problem görünmüyor, sperm testi benim hsg normal hormonlar normal.. Benim gibi olanlar varsa fikir alışverişinde bulunmak isterim bende. İlk gebeliğim korunduğum halde oldu, sezaryene mi kabahat bulsam neye atsam suçu bilemiyorum böyle ortaya karışık kaset gibiyim anlayacağınız

Hiç bir bilgim yok ov testi ile biliyor musun yardımcı olur musun..

Reglin biter bitmez bu teste başlıyorsun
Testi sabah 10-11 arası yapıyorsun
ilk idrar değil ikinci idrarınla yapıyorsun
Sıvı çok almamış olmak önemli
dijital takvimi önemseme herkesin yumurtlama günü farklı olabiliyormuş uygulamaya bağlı kalma (videodaki kadının reglisi biter bitmez yumurtlamaya başlıyormuş)
HAVUÇ yumurtlamayı sağlıyormuş... Pikden sonra AVAKADO yemek bebeğin tutunmasını kolaylaştırıyormuş
alkol sigara kullanma bu süreçte
kahve tüketimini azalt vitaminlerine dikkat et
Pik gördükten sonraki günler silikleşmeye başlaması yumurtanın çatladığını gösterir ( bu harika bir şey ) herşey yolunda demek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…