EYLÜL - EKİM GEBELİK PLANLAMASI 🐥

Selamlarr.
28 yaşındayım. Bu ay benim tam 1.yılım olacak. 2 kimyasal gebeliğim var. eşimle 1 yıl dolmadan herhangi bir tedavi sürecine girip kendimizi yıpratmak istemedik. Bu ay ovulasyon takibi yapıyorum ilk defa. Umarım bu sefer tutturacağız bakalım. Tutmazsa da doktor yolları gorunuyor bize de.. Ekime kadar süre veriyorum bakalım neler olacak.

Sat 27 temmuz
bat 24 ağustos eylül konusu ama ağustos sonu da sayılır bence me dersiniz 😄
Ay hadi hayırlı haberlerini bekliyorum 🌸 ovulasyon testi ile ilgili notlarımı paylaştımmmm

Merhabalar, bende 29 yaşındayım Kasımda 4 yaşına girecek bi evladım var. Sezaryen doğumluyum maalesef.. Bebeğim 11 aylıktı kardeş düşüncemiz olduğu için korunmayı bırakmıştım 3 yıl olmak üzere gebelik elde edemedim. Bazen yoğunlaşıp dr a gidiyorum olmayınca bi salıyorum. Artık ne yapacağımı şaşırdım eşimde ve bende bi problem görünmüyor, sperm testi benim hsg normal hormonlar normal.. Benim gibi olanlar varsa fikir alışverişinde bulunmak isterim bende. İlk gebeliğim korunduğum halde oldu, sezaryene mi kabahat bulsam neye atsam suçu bilemiyorum böyle ortaya karışık kaset gibiyim anlayacağınız 😅
Merhabaaa acaba sizde ovulasyon takibi yapıyor musunuz? Belkide doğru günleri değerlendirmiyor olabilirsiniz. Belkide reglinize 1 gün kala yumurtluyorsunuz belki regliden hemen sonra birde o şekilde deneyin lütfen.

Merhabalar, bende 29 yaşındayım Kasımda 4 yaşına girecek bi evladım var. Sezaryen doğumluyum maalesef.. Bebeğim 11 aylıktı kardeş düşüncemiz olduğu için korunmayı bırakmıştım 3 yıl olmak üzere gebelik elde edemedim. Bazen yoğunlaşıp dr a gidiyorum olmayınca bi salıyorum. Artık ne yapacağımı şaşırdım eşimde ve bende bi problem görünmüyor, sperm testi benim hsg normal hormonlar normal.. Benim gibi olanlar varsa fikir alışverişinde bulunmak isterim bende. İlk gebeliğim korunduğum halde oldu, sezaryene mi kabahat bulsam neye atsam suçu bilemiyorum böyle ortaya karışık kaset gibiyim anlayacağınız 😅
Nasıl korunduğunuz halde olduuuuu 🤭 benimde korunmayı bıraktığım ilk ay olmuştu hemileliğim . Umarım Eylül'de bırakır bırakmaz hamile kalırım yeniden . Rabbim aratmasın hepimize bu duyguyu yaşatsın 💗

☀️Reglin biter bitmez bu teste başlıyorsun
☀️Testi sabah 10-11 arası yapıyorsun
☀️ilk idrar değil ikinci idrarınla yapıyorsun
☀️ Sıvı çok almamış olmak önemli
☀️dijital takvimi önemseme herkesin yumurtlama günü farklı olabiliyormuş uygulamaya bağlı kalma (videodaki kadının reglisi biter bitmez yumurtlamaya başlıyormuş)
☀️HAVUÇ yumurtlamayı sağlıyormuş... Pikden sonra AVAKADO yemek bebeğin tutunmasını kolaylaştırıyormuş 💗
☀️alkol sigara kullanma bu süreçte
☀️kahve tüketimini azalt vitaminlerine dikkat et
☀️ Pik gördükten sonraki günler silikleşmeye başlaması yumurtanın çatladığını gösterir ( bu harika bir şey ) herşey yolunda demek 🤍
Ben iki gündür test yapıyorum regl biter bitmez başladım ama saat 12de yapıyorum amca ikinci idrara cıkıyorum cunku uyandıktan sonra 😂
Havuc yiyorum her sabah avocado genelde haftasonu kahvaltımızda oluyor. Ya da haftaiçi salatada vs.
Geçen ay da yaptım aslında ovulasyon testleri. Ama regl bitince 3gün yaptım bir hafta ara verip sonra yine regl olana kadar yaptım. Hep silik çıktı muhtemelen yapmadığım hafta yumurtladım 🤷🏻‍♀️tatildeydim eşim yoktu yanımda.
Bu ay sizin link koyduğunuz innovita aldım ben de bakalım bu sefer tuttururum insallah 🙈

Ben iki gündür test yapıyorum regl biter bitmez başladım ama saat 12de yapıyorum amca ikinci idrara cıkıyorum cunku uyandıktan sonra 😂
Havuc yiyorum her sabah avocado genelde haftasonu kahvaltımızda oluyor. Ya da haftaiçi salatada vs.
Geçen ay da yaptım aslında ovulasyon testleri. Ama regl bitince 3gün yaptım bir hafta ara verip sonra yine regl olana kadar yaptım. Hep silik çıktı muhtemelen yapmadığım hafta yumurtladım 🤷🏻‍♀️tatildeydim eşim yoktu yanımda.
Bu ay sizin link koyduğunuz innovita aldım ben de bakalım bu sefer tuttururum insallah 🙈
12 de güzel saat önemli olan her gün aynı saatte yapmak bu benim kendim için aldığım notlar 🤭 bu ay denk gelir umarımmmm pik gördükten sonra 3 gün üst üste değerlendirmek lazımmış öncesinde boşluklar bırakmak sperm kalitesi için iyiymiş. Bende işte herşey yolunda mı yumurtam var mı diye bu ay test yaptım ama korunuyoruz şuan . Ayın 18 gibi rahim filmi çektireceğim. Eylülde bende başlayacağım denemeleree

Merhabaaa acaba sizde ovulasyon takibi yapıyor musunuz? Belkide doğru günleri değerlendirmiyor olabilirsiniz. Belkide reglinize 1 gün kala yumurtluyorsunuz belki regliden hemen sonra birde o şekilde deneyin lütfen.
Ovü testi kullanmıyorum çok robotik geldiği için, vücudumu dinleyebiliyorum adet bitimi akıntı başlar akıntı kaç gün sürerse misal azalmaya başladığında yarım saat süren bi ağrım olur kasıkta, sonra Dr a giderim soldaysa ağrı sol çatlamış der Dr. Bir de şu var klomen+ovitrelle kullandım iğne sonrası ilişki tarihleri belli ilaca göre yumurta gelişiyor ve çatlıyo Dr da bunu takip ediyor ya öyle de olmadı.

İnançlarınız ne doğrultuda bilmiyorum ama herkes niyeti ona göre alıp Meryem suresi okumanında çok faydasını görmüş. Annem denemişte 22. Yi okurken hamile olduğunu öğrenmiştik 🤭 şimdi kız kardeşim var 20 seneden sonra oldu

Nasıl korunduğunuz halde olduuuuu 🤭 benimde korunmayı bıraktığım ilk ay olmuştu hemileliğim . Umarım Eylül'de bırakır bırakmaz hamile kalırım yeniden . Rabbim aratmasın hepimize bu duyguyu yaşatsın 💗
Çünküüüüü ilişkim olduğu gün adet oldum 2 saat sonra 😅 bende hah tamam adet oldum diyip önemsemedim. Öbür ay oğlum hello dedi 😅😅😅 aminnnnn kim nerde varsa Dileyen isteyen Rabbim evlatsız bırakmasın

Ovü testi kullanmıyorum çok robotik geldiği için, vücudumu dinleyebiliyorum adet bitimi akıntı başlar akıntı kaç gün sürerse misal azalmaya başladığında yarım saat süren bi ağrım olur kasıkta, sonra Dr a giderim soldaysa ağrı sol çatlamış der Dr. Bir de şu var klomen+ovitrelle kullandım iğne sonrası ilişki tarihleri belli ilaca göre yumurta gelişiyor ve çatlıyo Dr da bunu takip ediyor ya öyle de olmadı.
Ameliyatımdan sonra henüz vücudumun tepkilerini ölçemiyorum zaten sağ tüpüm olmadığı için sağ mı sol mu bilemiyorum bende. Bakalım doktor kontrolünde ilerleyeceğiz bende tabi önce sol tüpüm açık mı bundan emin olmamız lazım. 18 ini bekliyorum heyecanla

Bir de ilişkiden sonra adet olmak önemli değil sanırım, ben o ay iki kere yumurtlamışım. Çocuk istemi yoktu yani o zamanlar ben cahil bilmezdim ovü dönemlerini. Her ay takip ettiğim bi adetim vardı 😅 ilk yumurta döllenmeyince adeti oluşturmuş, ikincisi se döllenivermiş adetten iki saat önceki ilişkide

Ameliyatımdan sonra henüz vücudumun tepkilerini ölçemiyorum zaten sağ tüpüm olmadığı için sağ mı sol mu bilemiyorum bende. Bakalım doktor kontrolünde ilerleyeceğiz bende tabi önce sol tüpüm açık mı bundan emin olmamız lazım. 18 ini bekliyorum heyecanla
Anladım çok geçmiş olsun umarım şimdi iyisinizdir. 18inde hsg mi çekileceksiniz

Bir de ilişkiden sonra adet olmak önemli değil sanırım, ben o ay iki kere yumurtlamışım. Çocuk istemi yoktu yani o zamanlar ben cahil bilmezdim ovü dönemlerini. Her ay takip ettiğim bi adetim vardı 😅 ilk yumurta döllenmeyince adeti oluşturmuş, ikincisi se döllenivermiş adetten iki saat önceki ilişkide
Ahahahha bende bir ayda iki kez yumurtluyorum sanırım . Dış gebeliğim ikizdi biri rahim içinde biri tüpteydi. Regliye yakın yumurtlayınca üzerine görme oluyor evet

Ahahahha bende bir ayda iki kez yumurtluyorum sanırım . Dış gebeliğim ikizdi biri rahim içinde biri tüpteydi. Regliye yakın yumurtlayınca üzerine görme oluyor evet
Evet döllenme yumurtanın üstüne kanama ya da lekelenme üstüne görmeymiş ben biraz geç idrak ettim durumu

12 de güzel saat önemli olan her gün aynı saatte yapmak bu benim kendim için aldığım notlar 🤭 bu ay denk gelir umarımmmm pik gördükten sonra 3 gün üst üste değerlendirmek lazımmış öncesinde boşluklar bırakmak sperm kalitesi için iyiymiş. Bende işte herşey yolunda mı yumurtam var mı diye bu ay test yaptım ama korunuyoruz şuan . Ayın 18 gibi rahim filmi çektireceğim. Eylülde bende başlayacağım denemeleree
İnsallah temiz çıkar sonucların 🥰

Yaaa keşke iki tane transfer yapsalarrr. Daha iyi dğeil mi? Benim hep hayalim ikiz bebek 💗 peki tüp bebek ne kadar tutuyor toplam masraf olarak ?
Keşke canım Bende isterim iki tane olsun geçen sene ikizlerime hamileydim 5 aylıkken kaybettim biraz da riski var tabi ama tutma ihtimali yüksek 😘 İnşallah rabbim sana da nasıp etsin en kısa zamanda canım bu arada benimki tüp bebek değil yani normal hastanede gidip yaptiramiyorum öyle yumurta donasyonu benim yumurtalığım olmadığı için Kıbrıs'ta yaptırıyorum.Tup bebek yada aşılama olmuyor bende normal tüp bebek fiyatlarını bilmiyorum canım zaten hastaneden hastaneye de değişiyor fiyatlar

Merhabaaa hoş geldinnnnn . Ov takibi yaparak gebelik şansını artırabilirsin bence. Öyle bahsedildiği gibi her kadın 14. Gün yumurtlamıyor 30 günde bir yumurtlayan mı dersin adetten 3 gün sonra yumurtlayan mı dersin ne ararsan var o yüzden ov testi ile ihtimali artırabilirsin. Bende eylüle odaklandım bakalım
Ben yapsamda tutmaz yani bilmiyorum hayatımda yapmadım testi yumurtalığım olmadığı için işe yaramaz bende 😪

Bende geldiiiiim. Ağustos Eylül insAllah benim isteğim ama nasip tamamen :) benim 2. Olacak inşaallah coook heyecanliyim ilki çok içimde kaldı sanki gebelik tadı yoktu olursa 2. Şayet çok heyecanlı geçecek benim icin
Hoşgeldin canım inşallah bu sefer rabbim bize hepimize nasip eder ♥️♥️🙏🤲

Ben yapsamda tutmaz yani bilmiyorum hayatımda yapmadım testi yumurtalığım olmadığı için işe yaramaz bende 😪
Öyle deme veren Allah umudunu yitirme diyabet ve pcosa rağmen kaldım ama sağlıksız oldu düşük yapıyorum şuan hiç beklemedigin anda gelecek o da sadece kafana takma emin ol benim bu ay olmaz yumurtlama kaçtı tam degerlendiremedim dedim anda hamile oldum ilk iş kafanı rahatlat boşalt

X