Eylül bizim ayımız olacak deyip , ovulasyon testine başlayan herkes , toplanalım❣️

Sipser

Guru
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2014
1.863
1.346
merhaba hanımlar, güzel bir gün diliyorum .. 37 yaşımdayım ilk gebeliğim için çalışmalara başlayalı 3 ay oldu .. bu ay innovita marka ovulasyon testi alarak takip etmeye karar verdim .. bugün adetin 8. Günü ve testim bu şekilde..Sizde durumlar nedir ?
Daha deneyimli arkadaşlarımdan bilgiler yorumlar alıp birbirimize destek olabiliriz.
İnşallah bol pozitifli, süper bi ay geçiririz

Eklentiler

• 0308A3DD-AEED-445C-956B-3CE3D82F402A.jpeg
    95,8 KB · Görüntüleme: 138
Bugünü değerlendirin,yarın dahada koyulaşabilir

Merhabaa ben de 28 yaşındayım. 5 aydır deniyoruz ilk defa bu ay ovülasyon testi ile deniyorum ben de. İnşaallah olursa ilk gebeliğim olacak benim de İnşaallah hayırlısıyla beraber Eylül ayında biz de varız deriz. Siz de ne zaman daha koyu gelirse değerlendirin mutlaka benim testim de bu şekilde. Bugün daha koyuydu mesela

Eklentiler

• 1000048352.jpg
    126,6 KB · Görüntüleme: 116
Düzenli adet oluyorsanız ovülasyon testi kullanmayın bence. Strese sebep oluyor. Ayrıca benim tecrübem yaş ilerledikçe fsh ve lh artıyor. Bu da testlerin koyulaşmasına sebep oluyor. Ben çok kullandım bu testleri günlerce koyu olurdu. Gereksiz stres...
Adetinizin mesela 8. Gününden. 18. Gününe kadar eşinizle gün aşırı birlikte olun. İnsanlar yumurtlama günlerini kaçırdıkları için değil o yumurtalar döllenip tutunamadığı için hamile kalamıyor.
Ben bir seneden fazl hamilelik için uğraştım. 2 kere hamile kaldım. Biri düşük biri kimyasal oldu. Hamile kaldığım aylar hep ovülasyon teslerini kullanmadığım aylardı.
Hamile kalmak için stres bence çok önemli bir faktör. Şu an bu test yüzünden boşuna stres yapıyorsunuz.

Bende de bu şekilde durumlar yarına pik olur gbi geliyir bana da ilk gebeligimde de ovulasyon testi kullanmıştım .sonra sonlandırıldı ve 1,5senedir olmuyordu meğerse rahimde yapışıklık olmus kürtaj sonrası.2agustosta histeroskopi oldum
İnşallah nasip olur bizlere

Eklentiler

• IMG_20230828_154354.jpg
    78,7 KB · Görüntüleme: 113
Biz nerdeyse beraber başlamışız

Ben temmuzu değerlendirmeye çalıştım. Ağustos bitecek lekelenme dışında adetveya gebelik belirtim yok. Stresli bir zamandayım da… söktürücü kullanıyorum artık duaya ihtiyacım var

Merhaba ben de bu ay ovulasyan takibi yapmaya çalışcam birlikte takip yapıp fikir alışverişi yapalım isterim

Eklentiler

• IMG_7235.jpeg
    131,2 KB · Görüntüleme: 96
Adet biteli 3 gün oldu çok erken geldi bana …
Yarın olsa da yenilesem diye vakit geçiremiyorum
Ovulasyon günleri sabit değil maalesef erkendr olabilir geçte benim döngüm 40/50 arası ilk zamnalar 36 37de yumurtlama görürken daha sonrasında daha erkene çekildi 17/21 gibi ama değişebilir dediğim gibi adet biter bitmez görende var

Koyulaşana kadar devam daha yok
Düzenli yapmaya gayret etcem bakalım yumurtlama görecek miyim daha önce doktor kontrolünde yumurta takibi yaptık hepsinde büyüdü ve çatladı ama artık doktora gitmek istemiyorum çok yoruldum evde denemeye karar verdim . İnofolic kullanıyorum takviye olarak

Günlerini yakalayıp yumurtladığını görmek mutlu etse de katılıyorum bendr karşıydım robot gibi kurulu ilişkiye girmek doğru gelmiyordu 6 ay kadar test kullandım hala hamile kalamadım bu ay regl bitişi teste başlamadım inşallah bakalım eskisi gibi takmıyorumda kafama 2 sene oldu çok yorucu geçti

Umarım güzel sonuçlar alırsınız ne zamandır bekliyorsunuz

Umarım güzel sonuçlar alırsınız ne zamandır bekliyorsunuz
Aslında 3 yıldır çocuk istiyoruz 2 kez hamile kaldım ancak bebeğin kalbi durduğu için kürtaj oldum Nisan ayından beri deniyorum tekrar . Yıpratıcı ve yorucu süreçlerden geçtim hayırlısıysa inşallah Allah tüm isteyenlere nasip etsin

Rabbim daha güzeli daha hayırlısı için bekletiyoramin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…