Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Kızlar doğum çantasını hazırlarken haber verir misiniz inanın ne koyulucak tam anlamıyla bilmiyorum🥺
Ben şöyle bir liste almıştım arkadaşımdan, fikir verebilir belki. ☺️
Merhaba güzel anneler. Bir süredir burayı takip ediyorum. Faydalı bilgiler ediniyorum :) Bana da tecrübeli bir arkadaşım neler nerede lazım olacak diye bir liste yolladı. Ben de sizlerle paylaşmak istedim. Umarım faydasını görürsünüz :anneadayı:

Bebek
✓ Bebek arabası+Ana kucağı
✓ anne yanı yatak
✓ Yenidoğan bebek biberonu
✓ Sağma makinesi
✓ Müslin Örtü
✓ omuz bezi
✓ kusmuk bezi
✓ Bebek alt açma
✓ Bebek çantası
Odaya alınacaklar
✓ Çarşaf - yastık kılıfı
✓ Sling/kanguru
✓ küvet seti
✓ Yenidoğan bebek bezi
✓ Bakım çantası (saç fırçası, tarağı, tırnak makası, burun aspiratörü)
✓ emzik
✓ Emzik saklama kutusu
✓ Bebek deterjanı
✓ Bez için çöp kovası
✓ Kulak pamuğu
✓ Bebek şampuanı ve vücut losyonu/yağı
✓ Emzirme yastığı ve önlüğü
✓ Süt saklama poşeti/kabı
✓ Görüntülü kamera ya da telsiz
✓ Hastane çıkışı
✓ Pamuk
✓ Pişik kremi
✓ Alt silme mendili
✓ Oda termometresi
◦ Sterilizatör
◦ Biberon ısıtıcı
Anne
✓ göğüs koruma
✓ Silikon göğüs ucu
✓ Göğüs ucu kremi
✓ emzirme sütyeni ve atleti
✓ Tek kullanımlık çamaşır
✓ İç çamaşırı
✓ Pijama ve gecelik
✓ Göğüs pedi
✓ Ped
✓ Lohusa tacı ve terliği
HASTANE ÇANTASI (BEBEK)
✓ Üç adet hastane çıkışı
✓ Yeni doğan bez
✓ Yeni doğan pamuk ya da ıslak mendil
✓ Pişik kremi
✓ Ağız bezi
✓ Müslin
✓ Puset
✓ Çorap
HASTANE ÇANTASI (ANNE)
✓ Üç adet önden düğmeli gecelik ya da bir gecelik iki pijama gecelik daha rahat oluyor özellikle ilk gün için
✓ 1 adet sabahlık
✓ Terlik
✓ Lohusa tacı
✓ çorap (2-3 çift)
✓ 3-4 çamaşır - disposal depend
✓ Emzirme sütyeni / atleti
✓ Yüksek bel külot
✓ göğüs ucu kremi
✓ Göğüs ucu kalkanı
✓ Diş fırçası, macunu
✓ Hastaneden çıkarken giymek için kıyafet
✓ Makyaj malzemesi
✓ Havlu, belki duş terliği
✓ Tarak
✓ Saç şekillendirici
✓ sağma makinesi
✓ Şarj aleti/powerbank
✓ Fotoğraf makinası
✓ Belgeler
✓ Bozuk para
✓ Banyo malzemesi
◦ İlaçlar
◦ Çikolata
◦ kapı süsü
◦ Emzirme yastığı

Sevgili kızlar ben daha önce çocuk yetiştirmedim yani ilk anneliğim olacak yavrularım inşallah. Hani teyze ve hala olarak da sürece aktif katılamadım.
Ablam bekar, abilerim uzakta.
Yakın arkadaşlarımı bir iki gördüm gözlemledim o kadar. Bir de çocuk acil yaptığım dönemlerde hastalıklarda baya deneyimliyim :)
Amaa bilgilenme konusunda bebek bakımı emzirme vs gibi konularda sıfır deneyimim var :)
O yüzden tracy hoggun kitabını almıştım. Yarıladım ve bayağı hoşuma gitti.
İlgilenenler olur diye paylaşıyorum.
Yani bence kendimizi doğuma hazırlıyoruz ama ya doğum sonrasına☺️

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    122,8 KB · Görüntüleme: 29
Sevgili kızlar ben daha önce çocuk yetiştirmedim yani ilk anneliğim olacak yavrularım inşallah. Hani teyze ve hala olarak da sürece aktif katılamadım.
Yakın arkadaşlarımı bir iki gördüm gözlemledim o kadar. Bir de çocuk acil yaptığım dönemlerde hastalıklarda baya deneyimliyim :)
Amaa bilgilenme konusunda bebek bakımı emzirme vs gibi konularda sıfır deneyimim var :)
Çok güzel bi paylaşım olmuş teşekkürler kaydediyorum alınacaklar listeme☺️

Bu grubu resmen unutmusum bildirim de gelmiyor ve yeni bisey de almiyorum. Cinsiyeti belli olunca hastane çıkışı bikac ic zıbın tulum ağız mendili vs aldim, annem bikac patik yelek ve battaniye ördü, ablamin oğlundan koca bir hurç dolusu yesyeni kıyafetler kaldı, o yüzden giysi eksigimiz yok cok şükür. Bir dolap beşik ve bebek arabasi için biraz daha zaman geçsin istedim zaten de yasaklar var bundan sonra yavas yavas bakarız artık. Bu hafta eger aktuel ürünler satılmaya başlarsa bime valiz organizeri gelecek kızlar işe yara biseyse hastane cantasi için almayı planlıyorum aklınızda olsun..

Bu grubu resmen unutmusum bildirim de gelmiyor ve yeni bisey de almiyorum. Cinsiyeti belli olunca hastane çıkışı bikac ic zıbın tulum ağız mendili vs aldim, annem bikac patik yelek ve battaniye ördü, ablamin oğlundan koca bir hurç dolusu yesyeni kıyafetler kaldı, o yüzden giysi eksigimiz yok cok şükür. Bir dolap beşik ve bebek arabasi için biraz daha zaman geçsin istedim zaten de yasaklar var bundan sonra yavas yavas bakarız artık. Bu hafta eger aktuel ürünler satılmaya başlarsa bime valiz organizeri gelecek kızlar işe yara biseyse hastane cantasi için almayı planlıyorum aklınızda olsun..
Aynı şekilde bende bu topiği bulamamıştım kızlardan biri sağolsun etiketlemişte öyle buldum🙄 Benimde eksiklerim üstteki listeye göre %70 falan tamam diğerlerini de yavaş yavaş yapıcaz inşallah😌 Valiz organizeri benimde almam lazım teşekkürler canım söylediğin için😇

o valiz düzenleyicileri çok yaralı verdirecek bu hafta 😂

Ben de ilk anneliğimde okumuştum güzel bir kitap ancak anne olunca kitaptaki bilgiler biraz havada kalıyor her şeyi yaşayarak öğreniyorsun bebek en güzel öğretmenin oluyor gerçekten.

Arkadaşlar hepinizin bebislerinin cicileri çok güzel. Sağlıkla kullanmayı nasip etsin Allah. Ben henüz alış verişe başladım diyemem. Haziran ayında tamamlayıp Temmuzda hazır olmak istiyorum. 20210515_135238.jpg Benim bebişe ilk %90 erkek dendi 13.haftada. Sonraki kontrolde göstermedi, 20.haftada ayrıntılı usg de radyolog kız dedi ve bundan sonra değişmez dedi. Erkek olduğunu duyunca o heyecanla 2 parça kıyafet ve birkaç tane çorap almıştık ve bir arkadaşım tulum hediye etmişti. Allah'tan çok bir şey almamıştık. A101 e bebek ürünleri geldiğinde mavi veya beyaz battaniye bakmıştım kalmamıştı, bir tane pembe vardı onu da oğlum olacak diye alamamıştım. Tesadüf ertesi gün de kızımın olacağını öğrenince hemen gidip aldım. Mağazalara gidebilecek kadar güvende hissetmiyorum, internetten beğenip kaydediyorum şu an. Öncelikle 0-3 ve 3-6 aylık takımlar alacağım. Büyüdükçe yine sipariş veririm nasılsa. Beşik,ana kucağı, emzirme yastığı, telsiz, süt sağma makinesini görümcelerimden alıyorum. Onların kızlarının temiz ve az kullanılmış hatta çabuk büyüdükleri için kullanamadıkları zibinlar,tulumlar da var. 2 tane 10'lu hastane çıkışı alacağız, annem ve kayinvalidem almak istiyor onu da. Annem ablamın ilk doğumunda oda takımı aldığı için bana da yapmak istiyor ama biz bebeğin odasına gömme dolap yaptırdık, yeni taşındık. Beşik de var ikea tarzı ahşap olanlardan. Bir tek şifonyer alacağım. Park beşik de istiyorum ama gerek var mı kararsızım. Şampuan bebek yağı konusunda mustela düşünüyorum. Puseti mağazada görmek lazım ama chicco goody plus kolay açılıp kapandığı için hoşuma gitti. Çamaşır deterjanı olarak da dalan granül sabun denemeyi düşünüyorum şimdilik.

Eklentiler

• 20210515_135416.jpg
    20210515_135416.jpg
    57 KB · Görüntüleme: 53
  • 20210515_134952.jpg
    20210515_134952.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 50
  • 20210515_134851.jpg
    20210515_134851.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 58
  • 20210515_134723.jpg
    20210515_134723.jpg
    76,1 KB · Görüntüleme: 58
  • 20210423_144545.jpg
    20210423_144545.jpg
    123,9 KB · Görüntüleme: 67
  • 20210515_135137.jpg
    20210515_135137.jpg
    84,4 KB · Görüntüleme: 56
  • 20210515_135048.jpg
    20210515_135048.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 51
Arkadaşlar hepinizin bebislerinin cicileri çok güzel. Sağlıkla kullanmayı nasip etsin Allah. Ben henüz alış verişe başladım diyemem. Haziran ayında tamamlayıp Temmuzda hazır olmak istiyorum.Eki Görüntüle 2849778 Benim bebişe ilk %90 erkek dendi 13.haftada. Sonraki kontrolde göstermedi, 20.haftada ayrıntılı usg de radyolog kız dedi ve bundan sonra değişmez dedi. Erkek olduğunu duyunca o heyecanla 2 parça kıyafet ve birkaç tane çorap almıştık ve bir arkadaşım tulum hediye etmişti. Allah'tan çok bir şey almamıştık. A101 e bebek ürünleri geldiğinde mavi veya beyaz battaniye bakmıştım kalmamıştı, bir tane pembe vardı onu da oğlum olacak diye alamamıştım. Tesadüf ertesi gün de kızımın olacağını öğrenince hemen gidip aldım. Mağazalara gidebilecek kadar güvende hissetmiyorum, internetten beğenip kaydediyorum şu an. Öncelikle 0-3 ve 3-6 aylık takımlar alacağım. Büyüdükçe yine sipariş veririm nasılsa. Beşik,ana kucağı, emzirme yastığı, telsiz, süt sağma makinesini görümcelerimden alıyorum. Onların kızlarının temiz ve az kullanılmış hatta çabuk büyüdükleri için kullanamadıkları zibinlar,tulumlar da var. 2 tane 10'lu hastane çıkışı alacağız, annem ve kayinvalidem almak istiyor onu da. Annem ablamın ilk doğumunda oda takımı aldığı için bana da yapmak istiyor ama biz bebeğin odasına gömme dolap yaptırdık, yeni taşındık. Beşik de var ikea tarzı ahşap olanlardan. Bir tek şifonyer alacağım. Park beşik de istiyorum ama gerek var mı kararsızım. Şampuan bebek yağı konusunda mustela düşünüyorum. Puseti mağazada görmek lazım ama chicco goody plus kolay açılıp kapandığı için hoşuma gitti. Çamaşır deterjanı olarak da dalan granül sabun denemeyi düşünüyorum şimdilik.
Hepsi cok güzel ama örgülere ayrıca bayıldım güle güle güzel günlerde giydirin inşallah ♥️

Kızlar suwen de %50 indirim var pijama takımı lohusa pijaması almak isterseniz, lohusalik icin cok secenek yok ama ben bi tane sipariş ettim çok tatlı görünüyor 76 tl ye denk geldi
Ben ne kadar kilo alabileceğimi tahmin edemiyorum canım ya o yüzden ağustos ayında alıcam bakalım🙂 Fırsatlarda böyle böyle kaçıyo🥲

X