Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Ya benim kayinvalidem cok iyi biridir cok severim ama bu konularda cok sinir eder beni, yaşı da genc, istanbulun göbeğinde oturuyo her magaza elinin altında. Git al bikac parça bisey veya kızına aldır, kendin de ör ki elinden gelir, güzel tatli bi bohca veya hediye paketi yap getir, giydirmesem bile hatıra kalir yani bir hediye kültürü yok, iki ev değiştirdim ikisine de eli bos geldi giderken üç kuruş para verip kendin al diyo, maddi destekte de bulunmazlar pek iyi değil durumları. ben de dusunulmek istiyorum, tabi seninkine bakarak yine benimki tercih edilebilir ama iste herkesin huyu suyu farkli. Adamları seçiyoruz da ana babalarını secemiyoruz napalim

Aynen canım. Şunu insanlar bi anlamadılar gitti normal doğum yapan da anne, sezeryan doğum yapan da... Süt veren de anne, mama veren de... cahil cahil konuşup insanın moralini bozuyorlar. Allah'tan sinirlerime çok hâkim bir insanım da çok takmıyordum.

Benim anneme biz pek emmeyince senin sütün acı heralde yaramıyo cocuga falan demisler. Allahım ne kadar zoruna gider insanın zaten cahilsin küçüksün bilmiyosun bide etrafın cahil ve cok bilmislerle dolu lohusalık zaten cok hassas bi süreç, süt konusunda çok korkuyorum ablamin da biraz gec geldi mama verdik ve kaynanasi 1000 km uzaktan mama vermeyin deyip durdu deli olduk yaa kız zaten kendini kötü hissediyo bebek sarılık olmak üzere.. benzerleri benim de başıma gelicek kendimi hazırlamaya çalışıyorum, annemlere tembihliyorum herkes pozitif olcak bak ablamdan tecrubeliyiz hic negatif gereksiz bi insan istemiyorum etrafimda zaten pandemi var diye bakalım insallah hersey yolunda gider

Kardesim kullaniyor canim ici kucuk degil kendi memnun ama her ihtiyacindan bir iki tane koyabiliyor fazlasi sigmiyor. Bebegi kucakta tasimasi gerektiginde de rahat olmuyor.

Yo
Yok bizimki ona da karıştı sezeryan yapacağıma da karıştı yetti yani bugün sinirlerim altüst oldu resmen. İyi laf dedin aynen öyle söylicem bende

Cidden pozitif olmak lazım. İlla ki bi sivri çıkıp konuşuyor boş boş

Ya sorma ne çekiyor kadınlar bu süt meselesinden yani bi de artık travma da olabilir sütün geleceği varsa da gelmez o moral ve gerginlikle. Makine değil ki insan bu da.
Pandemi bu açıdan harika bir mazeret oldu. İnşallah herkes gönlünce huzurla emzirsin veya doyursun evladını.

Valla benimkine nazaran ben seninkini seçiyom anacım ya bak mesela şey dedinya ev değiştik hediye getirmedi bence bu tarz kültürleri bilmiyor. Hani sen ondan geleni beklemiyorsun elbet ama adet ve geleneklerimizde bu tarz şeylere yer verilir. Bence o bilmiyor boşver karışmasından iyidir. Valla benimkide orta halli ama evlendiğimde el öpmeye gittiğimde sadece çorap verdi ama bebeği birden sahiplendi bilemedim

Yo

Yok bizimki ona da karıştı sezeryan yapacağıma da karıştı yetti yani bugün sinirlerim altüst oldu resmen. İyi laf dedin aynen öyle söylicem bende
Mütemadiyen herşeye karışıyor senin kv. Allah yardımcın olsun Benimkiyle Allah'tan pek samimi değiliz. 7 yıldır evliyim görüşmüyorduk hiç. Evleneceğimiz sırada oldukça kötü işler açtılar başımıza. (Aslında senin kv melek sayılır öyle diyim. ) Henüz bu sene telefonda görüşmeye başladık o da pandemi dolayısıyle. Yaşlı insanlar diye. O nedenle çok karışamıyor. Yani yabancı gibiyiz.

Lohusalara sıkça kurulan cümleler
1- sütün yetmiyor galiba
2- mama veriyor musun?
3- ye ye sen emziriyorsun
4- bu çocuk aç
5- fasulye mi yedin sen gazı var bunun.

Iç zibin neden şart hep duyuyorum ama anlam veremedim zaten bir zibin giydirecegiz icine ayri zibin neden gerekli ki ?
Yenidoğanlar çok üşür diyorlar ilk 20 25 gün giydiririm sonra ben de ekim kasım ayında kadar giydirmek herhalde

Amin canım. Bizimki de evlilikte bişeyler karıştırdı da görüşmeyecek boyuta gelmedik. Hoş eşim görüşmeyelim dese ben irtibatı hemen keserim ben çok samimi davrandım herşeye he dedim ondan böyle oldu artık sınır koymaya başladım biraz artık ne kadar yapabilirsem 1 hafta aramasam küser benimki. Boşver telefonda alo de yeter yaşlılarsa. Cinlik huysuzluk yapanlara acıyasım gelmiyor benim maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…