Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Baya bildiğin xxxxxxl 🤣 ütüsü yok tabi daha yikanmadi da. Kolunda hala kılavuz çizgiler duruyor🤣
Ay çok çok ama çok tatlı olmuş üzerine çok yakışır. 🤩🥰 Bu uzun topupa kadar mı yoksa diz altına kadar mı ya ne güzel marifetlisin dikmişsin ya 🥰

Merhaba tatlı anne adayları. Ben 2020 Kasım annesiyim, bebeğim şuan 4 aylık. Konuyu görünce sizlere naçizane birkaç öneride bulunmak istedim.
Bebeğiniz için kiyafet, aksesuar vs almak için deli gibi sabirsizlandiginizı biliyorum ancak;

*20.haftalara kadar net cinsiyet ayrımı yapan kıyafetler almanızı pek onermiyorjm çünkü benim bebeğime 12.haftada erkek denmişti ancak 21.haftada kız olduğu netleşti 🤭

*3-4 adet Penye battaniye, muslin örtüler ve bol bol agiz bezi alın.
*Pamuklu tulumlar ilk aylarda oldukça rahatlık sağlıyor.
*Baby nest şiddetle tavsiye ederim, benim bebegim hâlâ kullanıyor.
*Mutlaka elektrikli süt sağma makinesi alın veya kiralayın. Hastane çantanıza koyun.
*Gümüş göğüs ucu kapagini da mutlaka alın, doğuma son 1-2 hafta kala kullanmaya başlayın.
*Lansinoh krem göğüs ucu yaralari için çok iyi geliyor.
*Anne yani olabilen beşik alin.
*Bebeğiniz kış mevsimine yakın doğacağı için mutlaka hava nemlendirici almanızı tavsiye ederim. Petekler yanmaya başlayınca evdeki hava aşırı kuruyor ve mutlaka nemlendiriciye ihtiyacınız olacak. Peteklerin / kaloriferin üstüne su koymak vs işe yaramıyor.

simdilik.aklima gelen bunlwrdi. İnşaallah hepiniz sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirir, bebeklerinizi sağ salim kucağınıza alırsınız. Bu gunleriniz çok güzel emin olun, her günün tadını çıkarmaya bakın 😊
Çok güzel tavsiyeler cok teşekkür ederiz, sağlıkla büyütün insallah 😍

Biz de bugün kontrole gittik çok şükür herşey yolunda 13 cm boyumuz 130 gr kilomuz üç hafta sonra gel ayrıntılı ultrason a gün vereceğim dedi ben tabi hemen soluğu LCW de aldım yine dayanamadım birkaç şey aldım 😁🥰
Ayy çok tatlılar güzel günlerde giysin bebişin inşallah canım😍 yaa siz böyle alışveriş yapınca nasıl özeniyorumm var ya cinsiyeti belli olsun haftaya inşallah bende başlıcam almayaa😍❤️🐣

Merhaba tatlı anne adayları. Ben 2020 Kasım annesiyim, bebeğim şuan 4 aylık. Konuyu görünce sizlere naçizane birkaç öneride bulunmak istedim.
Bebeğiniz için kiyafet, aksesuar vs almak için deli gibi sabirsizlandiginizı biliyorum ancak;

*20.haftalara kadar net cinsiyet ayrımı yapan kıyafetler almanızı pek onermiyorjm çünkü benim bebeğime 12.haftada erkek denmişti ancak 21.haftada kız olduğu netleşti 🤭

*Mutlaka elektrikli süt sağma makinesi alın veya kiralayın. Hastane çantanıza koyun.
*Gümüş göğüs ucu kapagini da mutlaka alın, doğuma son 1-2 hafta kala kullanmaya başlayın.
*Bebeğiniz kış mevsimine yakın doğacağı için mutlaka hava nemlendirici almanızı tavsiye ederim. Petekler yanmaya başlayınca evdeki hava aşırı kuruyor ve mutlaka nemlendiriciye ihtiyacınız olacak. Peteklerin / kaloriferin üstüne su koymak vs işe yaramıyor.

simdilik.aklima gelen bunlwrdi. İnşaallah hepiniz sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirir, bebeklerinizi sağ salim kucağınıza alırsınız. Bu gunleriniz çok güzel emin olun, her günün tadını çıkarmaya bakın 😊
Öncelikle çok teşekkür ederim bilgilendirici mesajınız için 😍 öte yandan içime bir umut doğdu, dr bana da en son kontrolde 13+1’de erkek gibi ama kesin değil, iki hafta sonra netleşir dedi. Demek ki her haftada bir olasılık bulunuyormuş😊 🌹

Teşekkür ederiz canım sağlıkla büyüsün inşallah bebeğin ♥️

Biz de bugün kontrole gittik çok şükür herşey yolunda 13 cm boyumuz 130 gr kilomuz üç hafta sonra gel ayrıntılı ultrason a gün vereceğim dedi ben tabi hemen soluğu LCW de aldım yine dayanamadım birkaç şey aldım 😁🥰
Maşallah hepsi birbirinden güzel güle güle giyinsin 🥰 kaç haftalık oldun

İyi geceler kızlar. Ne güzel alışverişlere başlanmış. Ben öncelikle odasını yapmakla başladım. Küçük bir çocuk odam olduğu için gardırop yatak falan onları yaptırıyorum. Yatak odası için ahşap beşik aldık. Ahşap ürünlerde genelde boyamaya dikkat ettim araştırma aşamasında. Kansorejen boyama içermemesine. Meltem mobilya bu konuda garanti veriyor. Çocuk mobilyayı dişleyip boyasını çıkarsa yutsa bile herhangi bir zarar görmüyor. Dün doktor kontrolünden çıkınca dayanamayıp bikaç mağaza dolandık ve sonuç olarak 1 yaşta bile giyebileceği elbiselerle çıktık 🥰Eşimde bende kız delisiydik. Kızımız olacak kıyafetlerde çok cici.Genel olarak hm yi beğeniyorum. Zara ya ve mangoya daha bakmadık.
Çok güzelmiş 🥰 bende bu beşiklere bakıyorum hatta İstanbula gidicem yakında oradan bakınca gitmişken cibinlikli çok tatlılar. Ben şuanlık oda yapamıyorum evim müsait değil seneye tayinciyiz artık gittiğim yerde karyolalı takım yaparım şimdilik sadece beşik ve şifonyerle yetincem 🤗 bizde aynı sizin gibi kız delisiydik kızımız olcak bizimde. Bu beşiklerin boyasızı da var ham ahşap eğer renk dülğnmezsen onada bakabilirsin ama beyazda takımda güzel oluyor güle güle kullan 🥰

Kızlar nasıllar sizce hangisi güzel. Ben şu yapay çiçekli varya yeşilli somon renkli olan o hoşuma gitti

Eklentiler

• Screenshot_20210327_144214_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210327_144214_trendyol.com.jpg
    68,4 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_20210327_144132_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210327_144132_trendyol.com.jpg
    81,9 KB · Görüntüleme: 54
  • Screenshot_20210327_144451_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210327_144451_trendyol.com.jpg
    83,2 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_20210327_144307_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210327_144307_trendyol.com.jpg
    71,7 KB · Görüntüleme: 53
Kız bebişlere elbise almak ne güzel bıcır bıcır çeşit çeşit
Erkek anaları ne yapsın 😇
Hic sorma nedense kız olcak diye hissediyoduk hep kız bebek kıyafetleri bakıyodum kimi çiçekli kimi dantelli tatlı tatlı seyler ama oğlum olacak insallah 😊 erkek kıyafeti de eskisi gibi degil güzel seyler var ama beni gibi çiçek ve pembe seven birine biraz zor geliyor beğenmek

Hic sorma nedense kız olcak diye hissediyoduk hep kız bebek kıyafetleri bakıyodum kimi çiçekli kimi dantelli tatlı tatlı seyler ama oğlum olacak insallah 😊 erkek kıyafeti de eskisi gibi degil güzel seyler var ama beni gibi çiçek ve pembe seven birine biraz zor geliyor beğenmek
Öğrendiniz mi cinsiyeti ilk çocuk muydu 😊

X