Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

hastane çantasına eşim için de bir şeyler koyacağım, acil bir durum olursa o da hazırlıksız olmasın, hastanede rahat ederiz diye düşündüm (lens, diş fırçası macunu, havlu, eşofman, tshirt, çorap, iç çamaşırı). ayrıca benim gibi gözleri bozuk olup lens kullanan varsa koymayı unutmayalım :)

Hastane çantasına bende eşim için bişiler koymayı düşünüyorum. Bende miyom var kanamam çok olursa muhtemelen 1 gün yatırırlar gibi geliyor. Tedbirimizi alalımda takdir Allahın artık…

Kızlar bebek yatağı olarak ne aldınız? Yani beşiğin içine konan döşek olandan bahsediyorum. Bizim beşikleri aldığımız yer sünger yatak verdi ama bana biraz dandik geldi. Kafam karıştı

Kızlar bebek yatağı olarak ne aldınız? Yani beşiğin içine konan döşek olandan bahsediyorum. Bizim beşikleri aldığımız yer sünger yatak verdi ama bana biraz dandik geldi. Kafam karıştı
Ben şu sepet besiklerden aldım ve icine reflü yastıgı koydum canım banada süngeri az geldi

Yataş twiny sünger yatak aldım. Genelde sünger yatak tavsiye ediliyor ama inşallah memnun kalırım.

benim de beşik için 140x80 ölçülerinde yatak almam lazım, yataş'da yokmuş bu ölçü her nedense. önereceğiniz marka varsa ben de açığım fikirlere.

Biz park beşik aldık, araştırdık biraz ve onlara en uygun olan sünger yatakmış. Tabi kalite kalitedir, az önce kargodan geldi fena degil gibi. Pamuk olani var e bebekte 5-7 cm kalınlığında bunlar ama pamuk yumuşak olur diye ben baska markadan sünger sipariş ettim orta sertlikte. Anne yanı yatak olduğu için daha yüksek bir yatak olmazdi zaten bizim yatağı aşardı diye düşünüyorum

Yataş twiny sünger yatak aldım. Genelde sünger yatak tavsiye ediliyor ama inşallah memnun kalırım.

Ayyyy tam aklımdaki soru. 2 gündür çıkamadım işin içinden. Ben de park yatak içine yatak arıyorum. 5cmlik sünger yatak olması gerekiyor ilk katta değil mi? Visco ya da pamuklu değil.

ay ne gıcıklar boşverin ya gönlünüze göre isim seçmek kolay mı? listenizdekiler aklınıza yattıysa hiç umursamayın ne koysak yaranamayız kimseye. hangi isimler var listenizde? :)
Ben Gökçe ve İpek düşündüm, eşim Derya ve Gamze. Gökçe biraz fazla noktalı olduğu için vazgeçtim, İpek ismi üstüne de çok spekülasyon döndüğü için. Derya'ya da ısınamadım sanırım. Yeni isim peşine düşüyorum.

Ayyyy tam aklımdaki soru. 2 gündür çıkamadım işin içinden. Ben de park yatak içine yatak arıyorum. 5cmlik sünger yatak olması gerekiyor ilk katta değil mi? Visco ya da pamuklu değil.
Benim aldığım heyner markaymis, 6-8 cm arası bişey, bir yüzü visco bir yüzü süngermiş ama ikisi arasında hic bir fark yok gibi geldi dokununca. Eşim yorumlarına falan bakarak aldı, hic bilgi sahibi olmadığımız bir konu. Kuzenim kullandi park beşik ve o sünger tavsiye etti 5-8 cm arası olması lazım ki üst kata koyunca bizim yatağı gecmesin diye. Pamuk olanlar da biraz yumuşak oluyor sünger daha sert dedi bakalim deneyip gorcez

Gokce ya da Ipek derdim ben de ama cikar baska guzel isimler Benim esim usengec, konuyu acinca susturuyor alem cocuk ya her isi son ana birakacak

Çilek mobilyanın yatağını aldık kuzum odaları için.
Yanıma park yatak için unibaby bamboo aldık. İyi bir modele benziyor.

Ben çatladım kuzum bir hafta önce çok üzüldüm. Ben normalde zayıfım zayıflar daha çok çatlıyor.
Lierac badem yapı Hindistan cevizi yağı ve bebe yağı da sürüyordum 13. Haftadan beri. Belki ikiz diye çatladım bilmiyorum. Ama aldığım kilo 8-9 kilo yani öyle aman aman da almadım.

Kaçıncı haftandı canım çatlağı gördüğünde. Benim karnımda henüz yok ama göğsümün altında olmuş hafif hafif . Bende zayıftım 14 kilo 49 dün şuan 62 yiim senden fazla kilo aldım. Ama göğüslerim aşırı büyümedi neden çatlak oldu anlamadım. Karnıma lierac sürüyorum bebe yapı falanda. Ama göğsüme hiç bişey sürmemiştim

Bir hafta önce gördüm 26+3 de falan annemde de hiç çatlak yok bu arada. Su da çok içerim ben. bir de sabah yoktu öğleden sonra çıktı büyüme atağındalardı sanırım. Arabayla iki saat yolculuk yaptım ve eve geldiğimde çıkmıştı. Ben göğsüme sürmüyorum ya sadece göbeğime sürüyorum. Göbeğim çatladı işte. Göğsümde büyüme falan yok inş sütüm bol olur.

Ya senin ikiz olduğu için olmuş olabilir bozma moralini sonrasında lazerle bile yüzde 90 azaltıyorlar. Benim annemde de çok çatlak var ama ben o işe inanmıyorum. Göğsüm niye çatladı mesela anlamadım sadece bir beden büyüdü alttan 3-4 çizik gibi olmuş şimdi göğsüme sürmeye başladım. Kimisi doğuma kadar hiç bişeyi olmuyo doğumdan bir hafta önce çatlıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…