Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Ben normalde 80 takıyorum gittim yine 80 aldım bu haliyle olmadı sırt oluyor da ön olmuyo değiştirim bakalım ben 1 tane aldım belki 2. Yi de alırım pratik oldukça emzirmek için
Benim bildiğim a b c yazıyor ya o sırt ölçüsü burdan biri farklı bişi söyledi ama ben türkiyedeyken mağzada çalışmıştım bi ara iç çamaşırlarını öyle satıyorduk…

Hahahah iyimiş kız benim eşim lohusa pijaması ne onu bile bilmiyo 😁😁 bi de ben sevmiyorum o tüllüleri falan keşke sevsem foto çekimlerinde çok güzel duruyor al bencedr 😊süvendekiler tam benlik beden uydurabilirsem alcam bakalım ya ben 12 kilo aldım ama hala s beden kıyafetlerm oluyor 61 kiloyum şuan acaba m mi alsam doğum sonrasını düşünerekten karnımız hemen inmicek çünkü .🤔
Bende sevmem tüllü şeyleri ama benim ki işte türk kültürü falan deyip hoşuna gidiyor. Bakcaz artık 😁 bilmiyorum ki doğumdan sonra nasıl olucaz yani ben eski halimize dönmesekte hamilelikteki gibide olmaz bi 10 kişo gider diye düşünüyorum 🤨

Bende sevmem tüllü şeyleri ama benim ki işte türk kültürü falan deyip hoşuna gidiyor. Bakcaz artık 😁 bilmiyorum ki doğumdan sonra nasıl olucaz yani ben eski halimize dönmesekte hamilelikteki gibide olmaz bi 10 kişo gider diye düşünüyorum 🤨
Zaten doğumda 5-6 kilo anında gider kalanlarda kalır ya da gider benimki kalsın da 😁🙏🏻 Bu arada çatlak başladı mı sende ben bugün göbeğimde 1 tane gördüm ama lastik izimi çatlak mı emin olamıyorum bi bakıyorum iz azalmış umarım lastik izi çıkmıştır biraz moralim bozuldu 🤔

Kızlar çatlayan var mı ben 30 hafta oldum sayılır. Yoktu hiç ama sanki bi tane göbek deliğinin 4 parmak altında 2 cm uzunlukta kırmızı bi iz var sanırım çatlamış ya da pijama lastik izi bilmiyorum devamlı bakıyorum ayna da iz geçmiş mi diye 😁

Zaten doğumda 5-6 kilo anında gider kalanlarda kalır ya da gider benimki kalsın da 😁🙏🏻 Bu arada çatlak başladı mı sende ben bugün göbeğimde 1 tane gördüm ama lastik izimi çatlak mı emin olamıyorum bi bakıyorum iz azalmış umarım lastik izi çıkmıştır biraz moralim bozuldu 🤔
Şimdilik yok çatlak ama ablamda doğumdan sonra belli olur dedi. Çok dert ediyordum ama etmiyorum artık. Nasılsa çaresi varmış lazerlefalan bayağı azaltıyorlarmış.

Ben kolik özellikli pp biberon almayı planlıyorum. Cam elbette en sağlıklısı da bir şey olur ufaklığın suratına düşürürüm falan. Yani sütü sağdığımda sanki plastik torbaya koymayacakmışım gibi cam biberon almanın anlamını göremedim kendim için.

Doğum yapanlara sordum gecelik en iyisi dediler. Belki bir tane de pijama takım koyarım. Kullanıp eve geçince de acımadan atabileceğim önden düğmeli bi gecelik bulunca alacağım.

Bir tane de denemelik e bebek emzirme sütyeni aldım. Normalde 75 bedendi göğüslerim ama aldığım 85 sıktı (ay bu günleri de mi görecektim 😂) bir tanesini de 90 alayım diyorum. Sıkana da pentideki uzatma agraflarından takar kullanırım.

Şimdilik yok çatlak ama ablamda doğumdan sonra belli olur dedi. Çok dert ediyordum ama etmiyorum artık. Nasılsa çaresi varmış lazerlefalan bayağı azaltıyorlarmış.
Şuan gergin olduğu için belli olmayabiliyormuş tabi ama çoğunun çatlayınca gebelikte de belli oluyomuş . Aynen aslında lazer falan azaltılıyomuş ama yine de hayalim hiç çatlamamak 😁 sabah beri elimde aynayla geziyom o ize bakıyom lastik iziymiş şimdi baktığımda geçmiş yok 😅 oturdum kakao yağı ve badem yağını karıştırıyom ekstradan bunu da sürcem

Şuan gergin olduğu için belli olmayabiliyormuş tabi ama çoğunun çatlayınca gebelikte de belli oluyomuş . Aynen aslında lazer falan azaltılıyomuş ama yine de hayalim hiç çatlamamak 😁 sabah beri elimde aynayla geziyom o ize bakıyom lastik iziymiş şimdi baktığımda geçmiş yok 😅 oturdum kakao yağı ve badem yağını karıştırıyom ekstradan bunu da sürcem
Şimdi bi rane küçücük gördüm☹️ Tesadüf bebeğin hareketlerini izlerken gördüm. Benimde dileğim hiç olmamak ama lazerde yüzde 90 azaltıyormuş diye duyunca çokta dert etmek istemiyorum…

Kızlar pijama takımı aldınız mı
Ben aldım, yazın doğum olacağı için lohusalikta çok fazla terleniyormus, 2 gecelik , 3 takım pijama, 1 tane de lohusa seti aldım sabahlikli olanlardan. 2 takım pijamam vardı 1 takım da hediye geldi hepsini koydum bakalım.

Kızlar pijama takımı aldınız mı
Hastane için Lcw dan aldım bir takım lohusa pijaması, bir tane şık bir gecelik de internetten sipariş verdim, henüz elime ulaşmadı. Bedeni konusunda tereddütüm var. Dar gelirse mecbur iade edeceğim. Önden düğmeli 2 takım normal pijamam da var. Yeter sanırım şimdilik.

Ben aldım, yazın doğum olacağı için lohusalikta çok fazla terleniyormus, 2 gecelik , 3 takım pijama, 1 tane de lohusa seti aldım sabahlikli olanlardan. 2 takım pijamam vardı 1 takım da hediye geldi hepsini koydum bakalım.
Ay evet…ilk bebeğimi 4 aylık hamileyken kaybetmiştim. Doğum gibi olmuştu. İstem dışı sabah bi uyanıyosun sırılsıklamsın.üstelik nerdeyse hiç terleme olayım yoktur aşırı sıcaklarda bile☹️ Annem şohusalıkta terlersin demişti ama hastanede yeni doğum yapıncada üşüyorsun🤷‍♀️

Kızlar doğum sonrası karın sarma olayını duydunuzmu hiç? Ve ne düşünüyorsunuz?
Öncelikle kendi fikrimide söyleyim. Almanyada hastanelerde uygulanıyormuş diye duydum. Burda hollanda da komşularım türk değil onlarda sarmalısın daha sağlıklı ve göbeğin kalmaz falan dediler. Aynı türkiyedeki yaşlı kesimin dediği gibi. Ayrıca komşumun biri özel bi bandaj varmış doğum için onu verecekmiş bana… yani ben düşünüyorum🤔 .

Kızlar doğum sonrası karın sarma olayını duydunuzmu hiç? Ve ne düşünüyorsunuz?
Öncelikle kendi fikrimide söyleyim. Almanyada hastanelerde uygulanıyormuş diye duydum. Burda hollanda da komşularım türk değil onlarda sarmalısın daha sağlıklı ve göbeğin kalmaz falan dediler. Aynı türkiyedeki yaşlı kesimin dediği gibi. Ayrıca komşumun biri özel bi bandaj varmış doğum için onu verecekmiş bana… yani ben düşünüyorum🤔 .
Evet Almanya’da yaptıklarını ben de duydum hatta Amerikada hastane kendisi veriyormuş. Korse takmayı öneren çok arkadaş var doğum yapmış. Ben düşünüyorum.

X