Eylül 2021 Annelerinin Bebik Alışverişleri

Şimdi bi rane küçücük gördüm☹️ Tesadüf bebeğin hareketlerini izlerken gördüm. Benimde dileğim hiç olmamak ama lazerde yüzde 90 azaltıyormuş diye duyunca çokta dert etmek istemiyorum…
Sağlık olsun ne yapalım dediğin gibi yüzde 90 ise çok iyi bi oranmış dert etmeyelim ne yapalım 🙏🏻🙏🏻

Küçük boyu yenidoğdupunda lazım oluyor. Çok fazla lazım olan bişey değil ondan yedekli gereksiz geldi artık bakalım. Mecburen mağazaya tekrar gideceğim emzirme sütyeni aldım 80 beden küçük geldi bi de dolsa hiç olmaz onu değişcem 😅 ama bişey dikkatimi çekti bedenlerin hepsi 80 di acaba millet 90 karı aldığı için mi kalmadı e bebek mağzası bu arada. Sizler naptınız sütyen işini şuanki bedene göre mi aldınız
Normalde 75b giyiyorum 80b aldım abartı büyüme olmadı bende bir de ölçüsü ayarlanabiliyordu
Kızlar pijama takımı aldınız mı
Bi pijama takımı ve bir gecelik takımını suwenden aldım. Bi tane de chakradan gecelik takımı aldım. Mağazalarda çok baktım bulamadım kendime göre internette de aklıma yatan bulmakta baya zorlandım. Kendimce bunlar aklıma yattı.
Beden olarak boyum 159 kilom da son durumda 59. Aldığımda 58 kiloydum gecelik ve pijamafalan bol bol geldi small aldım, sabahlıklar medium (satıcı da böyle tavsiye etti)

Ben aldım, yazın doğum olacağı için lohusalikta çok fazla terleniyormus, 2 gecelik , 3 takım pijama, 1 tane de lohusa seti aldım sabahlikli olanlardan. 2 takım pijamam vardı 1 takım da hediye geldi hepsini koydum bakalım.
Oh maşalllah senin baya olmuş daha bende 1 takım yok yaa 😅

Waikikiden 2 tane hamile pijaması aldım canım ben .. biri 120 biri 100 tl idi sanırım.. tiril tiril ben sevdim önü düğmeli emzirmeye uygun.. 2 tane de yeterli diye düşünüyorum
Bende önden düğmeli istiyorum en iyisi gidip bakıyım bende waikikiye de . Tiril tiril olması önemli zaten urfadayım yanıyor buralar 😅

Kızlar doğum sonrası karın sarma olayını duydunuzmu hiç? Ve ne düşünüyorsunuz?
Öncelikle kendi fikrimide söyleyim. Almanyada hastanelerde uygulanıyormuş diye duydum. Burda hollanda da komşularım türk değil onlarda sarmalısın daha sağlıklı ve göbeğin kalmaz falan dediler. Aynı türkiyedeki yaşlı kesimin dediği gibi. Ayrıca komşumun biri özel bi bandaj varmış doğum için onu verecekmiş bana… yani ben düşünüyorum🤔 .
Doktorum onay verirse ben de düşünüyorum 🤔

Normalde 75b giyiyorum 80b aldım abartı büyüme olmadı bende bir de ölçüsü ayarlanabiliyordu

Bi pijama takımı ve bir gecelik takımını suwenden aldım. Bi tane de chakradan gecelik takımı aldım. Mağazalarda çok baktım bulamadım kendime göre internette de aklıma yatan bulmakta baya zorlandım. Kendimce bunlar aklıma yattı.
Beden olarak boyum 159 kilom da son durumda 59. Aldığımda 58 kiloydum gecelik ve pijamafalan bol bol geldi small aldım, sabahlıklar medium (satıcı da böyle tavsiye etti)
Ya bende internetten süvene baktım modeller çok güzeldi pijamaların ne kadara aldın sen ve bu boy kilo ile s beden ise acaba ben de mi s alsam belki internetten alırım süvenin 1.62 boy 61 kiloyum . Hangisini aldın sürenden papatyalı falan vardı ben çok beğendim onları

Öncelikle kendi fikrimide söyleyim. Almanyada hastanelerde uygulanıyormuş diye duydum. Burda hollanda da komşularım türk değil onlarda sarmalısın daha sağlıklı ve göbeğin kalmaz falan dediler. Aynı türkiyedeki yaşlı kesimin dediği gibi. Ayrıca komşumun biri özel bi bandaj varmış doğum için onu verecekmiş bana… yani ben düşünüyorum🤔 .
Bunu bende düşünüyorum ya korse ya da karnımı sarmak. Annem dedi bana karnını sararız diye ben de ondan duymuştum 😊

Hastane için Lcw dan aldım bir takım lohusa pijaması, bir tane şık bir gecelik de internetten sipariş verdim, henüz elime ulaşmadı. Bedeni konusunda tereddütüm var. Dar gelirse mecbur iade edeceğim. Önden düğmeli 2 takım normal pijamam da var. Yeter sanırım şimdilik.
Yeter gayet canım güle güle sağlıcakla giyin bende 2 takım bulursam alıcam pijama olarak LCD ya da bakıyım madem

Ya bende internetten süvene baktım modeller çok güzeldi pijamaların ne kadara aldın sen ve bu boy kilo ile s beden ise acaba ben de mi s alsam belki internetten alırım süvenin 1.62 boy 61 kiloyum . Hangisini aldın sürenden papatyalı falan vardı ben çok beğendim onları
Bunları aldım düz sade şeyler
https://ty.gl/qroflioi (sabahlığı da var)
https://ty.gl/enbvhwio (sabahlığı da var)

ama papatyalı modeli görmemişim🤔

1 takim aldim pentiden . Diger takımları lohusa tayti ve onu dugmeli bi üstle takim yapım bitanede gecelik tarzi alayim diyorum
Penti de de çok güzeller süveninkilerde öyle . Gecelik düşünmüyorum 2 takım pijama olursa veya dediğin gibi diğeri de üstü düğmeli bir tişört tarzı alt var takım yapabilirim hatta eve geçince eski şortlarıma devam burada hava çok sıcak oluyor Eylül’de 😅

Yeter gayet canım güle güle sağlıcakla giyin bende 2 takım bulursam alıcam pijama olarak LCD ya da bakıyım madem
Lcw dan bir tane de hamile şortlu pijama takımı almıştım. Üst kısmı önden düğmeli. Doğumdan sonra da kullanılır rahatca. Tiril tiril kumaşı. Çok hoşuma gitti. Yıkayıp yıkayıp giyiyorum 😂 Bence muhakkak bak, zaten sıcak yerdesin 😉

Karın sarma olayını bende duydum. Ablamın gorumcesinin doğumunda sarmışlar, öyle anlatmışlardı. Doğumdan hemen sonraki günlerde korse giyilir mi, sağlıklı olur mu bilmiyorum ama çok sıkmadan sarmak da mantıklı geliyor ilk günler için. Korse olayını unutmazsak doktora bi soralım, kaçıncı gün giymek doğru olur. Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım da 😉

Bunları aldım düz sade şeyler
https://ty.gl/qroflioi (sabahlığı da var)
https://ty.gl/enbvhwio (sabahlığı da var)

ama papatyalı modeli görmemişim🤔
AA ikisi de ayrı ayrı çok şık çok güzeller lohusa takımları bunlar süvenin ürünleri çok güzel oluyor kumaşları vs. Bende gecelikleri vardı.
Benim baktıklarım lohusa değildi normal düğmeli pijama ama bedene emin olamıyorum bak bunları çok beğendim ben de düz pembeye bayıldım özellikle daha ucuz olsa keşke 😅

Eklentiler

• 07BD238C-6204-48CE-A88F-4AE5728B5926.png
    07BD238C-6204-48CE-A88F-4AE5728B5926.png
    391,3 KB · Görüntüleme: 60
  • FB3EBBDF-6E13-4232-99C8-7ECFC963B645.png
    FB3EBBDF-6E13-4232-99C8-7ECFC963B645.png
    253,8 KB · Görüntüleme: 78
  • FD940EE6-6643-41E7-A498-E457E1FE550E.png
    FD940EE6-6643-41E7-A498-E457E1FE550E.png
    345,1 KB · Görüntüleme: 58
Lcw dan bir tane de hamile şortlu pijama takımı almıştım. Üst kısmı önden düğmeli. Doğumdan sonra da kullanılır rahatca. Tiril tiril kumaşı. Çok hoşuma gitti. Yıkayıp yıkayıp giyiyorum 😂 Bence muhakkak bak, zaten sıcak yerdesin 😉
Aynen hatta biri pijama takımı biri de dediğin gibi şortlu takım olsa daha iyi olur şortluyu eve gelince giyerim 😅 ben bi bakıyım yarın fırsat bulursam

Ay evet…ilk bebeğimi 4 aylık hamileyken kaybetmiştim. Doğum gibi olmuştu. İstem dışı sabah bi uyanıyosun sırılsıklamsın.üstelik nerdeyse hiç terleme olayım yoktur aşırı sıcaklarda bile☹️ Annem şohusalıkta terlersin demişti ama hastanede yeni doğum yapıncada üşüyorsun🤷‍♀️
Kimi lohusa çok üşüyormuş, kimisi terliyormuş:) yeni doğum yapan bir arkadaşa sordum o gecelikler çok işe yarıyor deDi. Terledikce değiştirmiş. Pijamadan zarar gelmez dedim ben de 🤗🤗
Oh maşalllah senin baya olmuş daha bende 1 takım yok yaa 😅
Alın yavaştan, valla 1 gün de zam geliyor herşeye, ben lcw san aldım çoğunu, düğmeli hep emzirme özelliği var 😊 bir de kendi bedeninizde alabilirsiniz hamile özellikli olanlar geniş kesim oluyor.

Karın sarma olayını bende duydum. Ablamın gorumcesinin doğumunda sarmışlar, öyle anlatmışlardı. Doğumdan hemen sonraki günlerde korse giyilir mi, sağlıklı olur mu bilmiyorum ama çok sıkmadan sarmak da mantıklı geliyor ilk günler için. Korse olayını unutmazsak doktora bi soralım, kaçıncı gün giymek doğru olur. Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım da 😉
Sarmak sezeryanda da iyi geliyormus, dikişleri ve göbeği sıkı tuttuğu için ağrı daha az oluyormuş, ben aldım bi korse 33 liraydı gayet saracak gibi duruyor bakalım. Hepsiburada dan lohusa korse yazınca çıkıyor 🤗🤗

Kimi lohusa çok üşüyormuş, kimisi terliyormuş:) yeni doğum yapan bir arkadaşa sordum o gecelikler çok işe yarıyor deDi. Terledikce değiştirmiş. Pijamadan zarar gelmez dedim ben de 🤗🤗

Alın yavaştan, valla 1 gün de zam geliyor herşeye, ben lcw san aldım çoğunu, düğmeli hep emzirme özelliği var 😊 bir de kendi bedeninizde alabilirsiniz hamile özellikli olanlar geniş kesim oluyor.
Bakıyım bende valla sorma zaten herşey çok pahalı üstüne zam geliyor

Sarmak sezeryanda da iyi geliyormus, dikişleri ve göbeği sıkı tuttuğu için ağrı daha az oluyormuş, ben aldım bi korse 33 liraydı gayet saracak gibi duruyor bakalım. Hepsiburada dan lohusa korse yazınca çıkıyor 🤗🤗
Benim eskiden elbiselerimin içinde karnım daha düz görünsün diye iç çamaşır gibi giyilen bir korsem vardı. Doğumdan sonra ne zaman giyiliyorsa onu bi denerim. Olur inşallah 😊

AA ikisi de ayrı ayrı çok şık çok güzeller lohusa takımları bunlar süvenin ürünleri çok güzel oluyor kumaşları vs. Bende gecelikleri vardı.
Benim baktıklarım lohusa değildi normal düğmeli pijama ama bedene emin olamıyorum bak bunları çok beğendim ben de düz pembeye bayıldım özellikle daha ucuz olsa keşke 😅
Bunlar da çok güzelmiş keşke lohusa ürünleri de böyle olsa 😅

X